El secreto de sus ojos (The Secret in Their Eyes) (2009) poster

El secreto de sus ojos (2009)
(The Secret in Their Eyes)

Country
Argentina
Runtime
129 minutes
pulpfiction1 1999 yıllarında gerçekleşen bir olayı geriye dönük olarak anlatmış olan yönetmen 1974 yıllarına kadar gitmektedir.1974 Haziran ayında hükümete bağlı bir görevli olan Benjamin Esposito, Buenes Aires'teki bir tecavüz vakasını araştırmak üzere görev alır ve suç mahaline vardığında bu vahşet karşısında dona kalmıştır.Esposito katili bulacağına ve adalet karşısına çıkaracağına yemin etmiştir. Film, 2010 senesi Oscar Ödülleri'nde EN İYİ YABANCI FİLM dalında Oscar'ı kazanmıştır. (Sinemalar.com)

BELIT profile photo
BELIT
IMBD 8,2 biraz fazla değil mi?
1
6 months ago
Agarta profile photo
Agarta
Açıkçası izlerken bunaldım sıkıldım. Ve stadyum sahnesinde film benim için bitmişti o kadar insan arasından tesadüfe bak sen !
0
11 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Çok güzel bir iş çıkmış amncak ben süresinin biraz uzun tutulduğunu ve biraz fazla abartıldığına inanıyorum ama her şeye rağmen başarılı ve sürükleyici bir yapım izlemenizi öneririm.
2
over 1 year ago
yigidoo profile photo
yigidoo
konusu kurgusu her şeyi ile harika bir yapıt. İzlemeyen çok şey kaçırır
0
almost 2 years ago
StarDust profile photo
StarDust
stadyum sahnesindeki çekim çok etkileyiciydi. uzun olmasına rağmen motivasyonumun düştüğü bir yer olmadı. yakışır bir final olmuş. dram-gizem türü sevenler için izlenilmesi gereken bir film.
3
almost 2 years ago
TabuttaRovasata profile photo
TabuttaRovasata
gerilim, gizem, dram, iyi bir kurgu ve harika bir film.
0
2 years ago
Astronom profile photo
Astronom
2009 yapımı juan josé campanella filmi. her şeyi yerli yerinde tutku, intikam, aşk, sözlenmemiş sözler, sözlerle değil gözlerle anlatılan, gözlerden anlaşılan anlamlar üzerinden yürüyen acayip zengin bir arjantin taşyapıtı.

uzun filmlerin yapmak zorunda olduğu sürükleyiciliği hiçbir zaman yitirmeden şahane bir gişe filminin nasıl yapılması gerektiğini ders gibi anlatıyor. filmi izledikten sonra kurduğu bağlantıları, değindiği temaları düşünmek ayrı bir keyif veriyor. uzun zamandır böyler güzel ayrıntı işçiliği görmemiştim.

özellikle ağır suç işlemiş kişilerin devlet tarafından hapisten çıkartılarak kontrgerilla mukabilinden bir tim oluşturulduğuna değinmiş olması bile bence çok önemliydi. derbeder bir toplum olan mazlum arjantin halkının en önemli yaralarına ufak tefek de olsa işaret etmesi filmin sevdiğim yanlarından.

bir de çekimlerini çok beğendim. stadyum sahnesi gibi güzel geniş plan çekimlerin yanı sıra filmin tematiğinde yer alan yakın göz çekimlerinde de şahane kareler yakalıyor. filmi izleyen bu dediklerimin hiçbirine katılmasa bile oyuncuların neredeyse hepsinin çok güzel gözleri olduğuna katılır sanırım.
0
2 years ago
yabann profile photo
yabann
Gizemli bir film ve çok güzel finali ile mutlaka izlenmesi gereken bir yapım. Oscarı sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum . İzlenmeli ve arşive atılmalık :)
2
over 2 years ago

Who liked El secreto de sus ojos

Who wishlisted El secreto de sus ojos

Shelves that Include El secreto de sus ojos

Interesting content shared about El secreto de sus ojos

^ Back to Top