Elizabeth (1998) poster

Elizabeth (1998)

Director
Country
UK
Runtime
124 minutes
Ricky.McFloyd Katolik kraliçe Mary ölür ve tahta pek istenmese de protestan olan ve öldürmeye kıyamadığı kardeşi Elizabeth geçer. Elizabeth in önünde uzun ve bolca dikenli bir yol vardır. etrafında hem destekçileri hem de her fırsatta katolik egemenliği geri getirmeye çalışan insanlar vardır. bunun yanında evlenmesi ve kendisinden sonra tahta geçmesi gereken bir vasil bırakmak zorundadır. Tüm bu zorlukların arasında elizabeth in ingiltereyi nasıl yöneteceği ise tam bir muammadır

Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Tarihin en büyük kadın figürlerinden birisi olan Kraliçe Elizabeth'in gençlik döneminden, tüm dini baskılar ve kadın olmanın güçlüğü içinde gücü eline alışına kadarki süreyi konu alıyor. Bir de aşk hayatını tabi. Bazı noktaların gerçekliğini bilmediğim için o yönden bir yorum yapamam fakat biyografik ve tarihi bir film olarak oldukça başarılıydı. Oyunculuklar da çok iyi zaten hepsi büyük isimler. Bence kalitesine göre de gördüğü ilgi şaşırtıcı yani çok göz önünde olan bir film değil. O yüzden beklentim de düşüktü fakat film başından ilgimi çekmeyi başardı.
4
5 months ago
Aaisha profile photo
Aaisha
güzel tarihi bir fimdi.bundan önce elizabethin annesini ve babasını anlatan boleyn kızı kitabını okumanızı ve filmini izlemenizi tavsiye ederim :) iyi seyirler :)
3
over 1 year ago
kaptankaptanim profile photo
kaptankaptanim
Tam bir tarih filmi. Etkileyici oyuncularla dolu bir kadroya sahip. Gerilim oranı düşük çoğu tarihi filme göre ama biraz da dönem ve insanların magazin kafasında olmasın dolayı diye tahmin ediyorum. Eğer araştırmayı seviyorsanız film bittiğinde aklınızda pek çok isim kalmış olacak.
3
over 1 year ago

Who liked Elizabeth

Who wishlisted Elizabeth

Shelves that Include Elizabeth

Interesting content shared about Elizabeth

^ Back to Top