Elizabeth: The Golden Age (2007) poster

Elizabeth: The Golden Age (2007)

Director
Country
UK
Runtime
114 minutes
Ricky.McFloyd Kraliçe Elizabeth'in kuzeni olan İskoçya Kraliçesi Mary Stuart, İngiliz tahtını ele geçirmek için İspanya Kralı Philip ile çeşitli komplo planları yapmaktadır. Elizabeth'in sadık ve güvenilir danışmanı Sir Francis Walsingham, kraliçeyi komplo ve tuzaklardan koruyabilmek için vargücüyle çaba gösterir. İmparatorluğunu korumak için savaşa hazırlanmakta olan Elizabeth, macerapest ruhlu yakışıklı denizci Raleigh'e karşı hissettiği beklenmedik duygular ile kraliyet sarayındaki görevleri arasındaki hassas dengeyi tutturmak zorundadır.

Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
İlk filmi daha başarılı bulsam da bu da hoştu. Sondaki deniz savaşı güzeldi ama daha detaylı tutulsa daha etkileyici olabilirdi. Bi anda oldu ve bitti filmde.
1
5 months ago
kaptankaptanim profile photo
kaptankaptanim
Art arda iki filmi de bitirdim. Altın Çağ filminin, Elizabeth filmine göre daha bir magazin içinde kaldığını düşünüyorum. Belki gerilim oranı daha yüksekti ama ilk filmde daha çok entrika vardı ki tamamının komplolardan ibaret olmasına bağlıyorum bunu. İspanyol Armada gibi çok ünlü bir savaşa oldukça az yer verdiklerini gene söylemeden geçmek istemiyorum. Detaysız değildi ama oldu da bittiye getirilmiş gibiydi. Tarih konusunda ilk film kadar önemli karakter işlendiğini düşünüyorum. Özellikle filmde çok arkada kalan hatta İMDB sayfasında bile adı bulunmayan karakter Francis Drake'e ayıp edilmiş. John Dee'nin unutulmaması ve mesleğinin yerinde kullanılması da çok hoşuma gitti gene etkilendim kısacası.
0
over 1 year ago

Who liked Elizabeth: The Golden Age

Who wishlisted Elizabeth: The Golden Age

Shelves that Include Elizabeth: The Golden Age

Interesting content shared about Elizabeth: The Golden Age

^ Back to Top