En duva satt på en gren och funderade på tillvaron (A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence) (2014) poster

En duva satt på en gren och funderade på tillvaron (2014)
(A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence)

Tags
Comedy, Drama
Director
Country
Sweden
Runtime
101 minutes
pulpfiction1 Sam ve Jonathan, hayattan bıkmış iki gezgin satıcıdır. Ne işleri tıkırındadır, ne de yaptıkları işten memnun oldukları söylenebilir. En sonunda bu gidişi değiştirebilmek için taktik değiştirmeye, insanlara daha cafcaflı laflar etmeye, icabında yalan söylemeye karar verirler. Roy Andersson'un yönettiği film, 71. Venedik Uluslararası Film Festivali'nde Altın Aslan ödülünü kazandı.

otekiben profile photo
otekiben
beni aşan filmlerden biri daha. aralarda kopuk kopuk anlamlandırabildim sadece. ben de güvercin gibi seyretmiş oldum yani.
1
4 months ago
Tetsuo profile photo
Tetsuo
Sterilize görüntüler eşliğinde adına toplum dediğimiz olguyu oluşturan her türlü monotonlugu sarkastik bir absurdlukle gözler önüne seren son Roy Anderson şahanesi... Filmi izlerken naçizane bir parçasını oluşturduğum hayattan o kadar fazla parça hissettim ki; her an bir kapının bacanin arkasindan kendimin çıkacağını sandım. Iskandinav kara mizahinin önlenemez yükselişi tüm hızıyla devam ediyor.
1
9 months ago
MONONOKE profile photo
MONONOKE
İsveç Sinemasının usta yönetmenlerinden Roy Andersson'un '' İkinci Kattan Şarkılar' ve 'Siz, Yaşayanlar' filmlerinin ardından çektiği 'Yaşayanlar' üçlemesinin son filmi 'İnsanları Seyreden Güvercin' 2014 Aralık ayında Venedik Film Festivalinde büyük ödülü alarak bütün dikkatleri üstüne çekti. Çağdaş zamanların Don Kişot ve Sanço Panza'sı gibi iki gezgin satıcıyı izleyen film günümüzün, geçmişin ve geleceğin karmakarışık dünyasına absürd ve bir o kadar da gerçekçi bir bakış atıyor. Film, bize yaşamın ihtişamını, insanoğlunun kırılganlığını, içimizdeki mizahı hatırlatıyor; tıpkı bir ağacın dalına tünemiş ve bizleri seyreden bir güvercin gibi.
1
1 year ago

Who liked En duva satt på en gren och funderade på tillvaron

Who wishlisted En duva satt på en gren och funderade på tillvaron

Shelves that Include En duva satt på en gren och funderade på tillvaron

Interesting content shared about En duva satt på en gren och funderade på tillvaron

^ Back to Top