Enemy at the Gates (2001) poster

Enemy at the Gates (2001)

Country
USA
Runtime
131 minutes
madameasena Stalingrad, İkinci Dünya Savaşı'nın yıkıcı dehşetiyle kuşatılmıştır. Savaşın acılarıyla yoğrulup ölmekte olan bir mezarlık haline gelen şehrin sokaklarında ölüm dolaşmaktadır. İki karşı safta olan iki keskin nişancı, savaşın ortasında kendi kişisel ego savaşlarına başlamanın eşiğindedirler. Rus keskin nişancı, savaştaki müthiş atılımları sayesinde artık kahraman olarak anılmaktadır. Stalingrad, kan içerisinde boğulurken karşı karşıya gelen iki amansız savaşçı, savaşa kendi açılarından bakmaya başlayacaklardır.

madameasena profile photo
madameasena
Ah Jude(!)yine erittin ekran başında :)
1
5 months ago
Sefa profile photo
Sefa
Askeri filmlere bayılırım özellikle keskin nişançı olan filmlere ve diyebilirim ki türünün en iyisi muhteşem bir film herkese tavsiye ederim.
0
1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
SON DERECE KALİTELİ Keskin nişancı temasının orjinali bu film. Sahneler güzel, konu iyi işlenmiş. Bütün oyuncular kendi kalitelerini aşmışlar. Jude Law süper. Zaten bir karakter oyuncusu olan Ed Harris, en karizmatik halinde. Seyredin derim.
0
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
iki usta keskin nişancının mücadelesi. birisi kızıl, birisi nazi. birisi soylu, birisi köylü. birisi genç, birisi yaşlı... iyi film iyi
0
almost 2 years ago
Semraykut78 profile photo
Semraykut78
.
0
2 years ago
neway profile photo
neway
Bu filmden bana kalanı özetleyecek olursam: 'Herkesin eşit olduğu bir toplum yaratmak için çok çabaladık.Bu toplumda komşunu kıskanman gerekmeyecekti.Ama her zaman kıskanılacak bir şey vardır.Bir gülüş, bir dostluk, sahip olmak istediğin senin olmayan bir şey... Bu dünyada Sovyet dünyasında bile her zaman zengin ve fakir olacak.Yetenek zengini, yetenek fakiri, aşk zengini, aşk fakiri...'
2
2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
Rus ve Nazi askerlerinin dayanması güç mücadelesi devam ederken tüm dünya korku dolu gözlerle Stalingrad savaşının sonucunu beklemektedir. Bu sırada ünü her yana yayılmış Rus keskin nişancısı Vassili Zaitsev düşmanını tek tek sessizce avlamaktadır. Fakat Vassili bu ünü yüzünden kendini Nazi'lerin en iyi keskin nişancısı olan Binbaşı Konig ile yaptığı bir düellonun içinde bulacak ve dünyanın en önemli savaşlarından biri bu iki askerin kişisel mücadelelerine de sahne olacaktır. Vassili gösterişten uzak ve mütevazi yapısıyla, görevini olağanüstü bir beceriyle yerine getirebilen sıradan bir askerdir. Bir Sovyet politikacısı olan Danilov onu bir propaganda aracı olarak kullanabileceğini anladıktan sonra Ural'larda basit bir asker olarak görev yapan Vassili'yi çok daha fazla ihtiyaç duyulan ulusal bir kahramana dönüştürür. Nazi'lere karşı kaybedilen bir dizi çatışmadan sonra Sovyetler Birliği çöküşün eşiğine gelmiştir ve Stalingrad'ın kaybedilmesi Avrupa'daki Nazi'ler için nihai zafer olacaktır. Şehrin savunmasını izlemek için Stalin bizzat Khrushchev'i Stalingrad'a göndermiştir. Danilov sayesinde herkese duyurulan Vassili örneği, Stalingrad'ı savunan askerlere cesaret vermiştir. Ancak Danilov kısa süre sonra kendi sevdiği kadına, erkeklerin yanında savaşan bir çok cesur kadından biri olan Tania'ya, aşık olduğunu öğrendikten sonra kendi yarattığı bu kahramanı kıskanmaya başlar. Almanlar, hem kendi orduları hem de Ruslar arasında büyük bir üne kavuşan Vassili'yi öldürmek için en iyi nişancıları Binbaşı Konig'i gönderirler. Şimdi etraflarında sayısız asker ölürken bu iki askerin yapmaları gereken şey büyük bir ustalık ve sabırla birbirlerini izlemek ve öldürebilmektir.
0
over 2 years ago
murat profile photo

Who liked Enemy at the Gates

Who wishlisted Enemy at the Gates

Shelves that Include Enemy at the Gates

Interesting content shared about Enemy at the Gates

^ Back to Top