Enter the Void (2009) poster

Enter the Void (2009)

Director
Country
France
Runtime
161 minutes
slymndgn Tokyo'da küçük çaplı işler çeviren uyuşturucu satıcısı Oscar, bir gece bir polis baskınında yakalanır ve vurulur. Öldükten sonra, ruhu dünyadan ayrılmaya direnir ve kız kardeşi Linda'nın peşine düşer..

GizemKguzel profile photo
GizemKguzel
zor.. hem her türlü kafayı böyle sunabilecek kadar iyi bilip hem de şu filmi çekmek.. çok acayip ya.. film virtüözlüğü gibi.. Gaspar Noe işte.
2
4 months ago
Kiwahirsuta profile photo
Kiwahirsuta
Tribinizi skym (:
2
almost 2 years ago
KARAGEYIK profile photo
KARAGEYIK
Filmi çok beğendim beğenmesine de tavsiye etmeye cesaret edemedim. Birisi tavsiyeyle açar filmi, geçer karşısına çoluk, çocuk, çombalak. Sonra an gelir ekranı nasıl kapayacağını bilmez, orasıyla burasıyla örtmeye çalışırken, bir yandanda da bana küfreder diye. Neyse ailecek izlenecek bir film değil yani. En azından varsa çocuklarınız uyuttuktan sonra eşinizle felan izleyin.
Film tür olarak pinarelf'in de dediği gibi psychedelicdrugfantazidramporn kategorisinden denilebilir(-di eğer böyle bir tür tanımlanmış olsaydı.) O sebebten bu film için kült, demek daha kolay. Bu filmi herkez sever mi? Zannetmiyorum. Ancak "Fear and Loathing in Las Vegas", "A Scanner Darkly", "Naked Lunch" gibi filmleri izleyip sevdiyseniz, durmayın bunu da izleyin. Yukardaki filmleri izlemediyseniz kendinizi önce
"Trainspotting" ve "Requiem for a Dream" ile test ettikten sonra bu filmlere geçin.
Bu arada filmin baş dönmesi, mide bulantısı, deri döküntüsü gibi yan etkileri olabilir. Beklenmeyen bir yan ettkiyle karşılaşırsanız doktorunuza baş vurunuz...:)
6
almost 2 years ago
Birkarakedi profile photo
Birkarakedi
vejeteryan olmayı kafaya takıp üçüncü göz ve epifiz beziyle kafayı bozmuştum filmden sonra.
0
almost 2 years ago
jupiterinuydusu profile photo
jupiterinuydusu
psychedelic filmler kategorisinden... Ölüm anını, sonrasını ve ruhun reenkarnasyon sürecini Tibet Budizmiyle anlatması beni benden alır. eğer bu türe yabancıysanız uzun tribal sahneler biraz zorlayıcı gelebilir. kafa yapar, gerçeklik algınızı geçici olarak bozar ve tam da ismine uygun şekilde boşluğa çekildiğinizi hissettirir. ilginç ve farklı bir film deneyimi. +18 olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim.
3
over 2 years ago

Who liked Enter the Void

Who wishlisted Enter the Void

Shelves that Include Enter the Void

Interesting content shared about Enter the Void

^ Back to Top