Et maintenant on va où? (Where Do We Go Now?) (2011) poster

Et maintenant on va où? (2011)
(Where Do We Go Now?)

Tags
Director
Country
France
Runtime
110 minutes
shieldmaiden Ortadoğu'nun diken üstündeki coğrafyasında dinsel çatışmalara ve savaşın anlamsızlığına kadınların zeki ve pratik çözümleriyle cevap veren Labaki kamerasını Lübnan'da hiçliğin ortasında küçük bir köye çeviriyor. Savaş sonrası Müslüman-Hristiyan ayrımı yapmadan yaşamaya devam eden köylüler çatışma haberlerinin gelmesi üzerine birbirlerine düşman kesilmeye başlarlar. Şiddeti çıkartan erkekleri yatıştırma görevi ise kendilerine has yöntemlerle bu buna başaran kadınlara düşer.

atillalkan profile photo
atillalkan
Anlatmak istediğini çok güzel anlatmış.hüzünlü,komik ve çok manidar bir film olmuş.Filmde emeği geçen bütün kadınların ellerinden öpesim geldi.
2
4 months ago
phoeniks profile photo
phoeniks
muhteşem bir filmdi fazlasıyla övgüyü ayaakta alkışlanmayı hakediyor bu film araya serpiştirilen mizah var olan acımasız dünyayı eleştirmek için bir yan yol olmuş duyguyu kadınların etksiini çok çok güzel anlatmış hakikaten o açılış sahnesi beni fazlasıyla etkiledi film vurucu muhteşem bir film olmuş diken diken oldum daha başlarken gözyaşlarımı tutamadım yapanların emeği geçenlerin ellerine sağlık ancak bu kadar gerçeği yansıtabilirdi ve kadınlar ki çocukları yetiştiren o yüzden kıymetini bilin anaların eşlerin kadınların diyor bir noktada. mutlaka mutlaka izleyin izettirin...
7
1 year ago
berrn profile photo
berrn
daha anlamlı başka bir film bulabilir misiniz, bilmiyorum..
4
1 year ago
delikadin profile photo
delikadin
inanılmaz güzel bir filmdi...anlayana çok da güzel mesajlar veriyor kesinlikle izlenmeli...
3
1 year ago
bernausanmaz profile photo
bernausanmaz
'burda anlatacağım hikaye dinlemek isteyen herkes içindir. bu hikaye oruç tutanların, dua edenlerin, mayınlarla çevrilmiş yalnız bir köyün kızgın güneş altında kalpleri kırılmış iki grubun, bir haç veya bir hilal uğruna kanlanmış ellerin, geçmişi dikenli teller ve silahlarla çevrili barışı seçmiş bu yalnız yerin hikayesidir.' müthiş bir açılış sahnesi! ve vurucu bir final sahnesi.. bir kadın yönetmenin elinden çıkmış bu filmin her karesinde o kadın naifliği okunuyor.. evet belki hiç gerçek değil, hatta ütopik.. olsun ya:)
3
1 year ago
otekiben profile photo
otekiben
o absürdün o geyiğin arasında verdiği sağduyu, hoşgörü, akıl, kısacası insanlık dersi, bildiğimiz kapaktır aksi için çaba gösterenlere. cennet kadınların ayakları altındadır sözünü bilal'e anlatır gibi açıklamış film. herşeye rağmen bu insanlar kazanacak.
6
over 1 year ago
Aaisha profile photo
Aaisha
fedakarlık anca bu kadar güzel anlatılırdı.
7
over 1 year ago
BerfinBeyaz profile photo
BerfinBeyaz
Ve sanırım dünyayı kadınlar kurtaracak.
1
over 1 year ago
nihall profile photo
nihall
Değindiği iki nokta var filmin ya da benim algıladığım ya da algılamak istediğim. İlki her toplumda her yaşta her her dinde KADININ her zaman İdare etmek durumunda olan YAPICI tutumu ikincisi ise farklı dinlerin bir arada aslında var olabileceği ama bunun saçma ,küçük, anlamsız, basit nedenlerle düşmanlık haline getirilebileceği. Yapmayın her zaman sevgi dolu olun yapıcı olun, birbirinize karşı saygılı olun !:)
3
over 1 year ago
patlican profile photo
patlican
Savaşa, aslında savaşmıyormuş gibi görünen ama en büyük savaşı veren kadınların gözünden bakan bir film. Zeki bir kadın yönetmenin elinden çıkmış bir film. Çok derin bir yaraya parmak basmasına rağmen, içindeki ince mizahla insanı her an gülümsetebiliyor. Biraz 'ütopik bir köy' gibi görünüyor tabi. Ancak fazla uzaklara gitmeden, her ne kadar birbirine düşürülmeye çalışılsa da Mardin ve Hatay'da da kardeşçe yaşayan Müslüman ve Hristiyanlara rastlayabiliriz. Sanırım dünyaca barıştan yana hala umudumuz var! (alıntı)ek olarak tv mücadelesi kişisel bi şekilde aldı götürdü götürdü götürdü :) ee ne duruyorsunuz izleyin !
6
over 1 year ago
SuaY profile photo
SuaY
Savaşın ve barışın pamuk ipleğine bağlı olduğu bu küçücük köyde çocuklarını kaybetmemek için herşeyiyle çabalayan kadınları izliyeceksiniz. Hem güldüren hem düşündüren hemde hüzünlendiren bir yapım..
5
over 1 year ago
umrant profile photo
umrant
'Savaşlar olur,Kabil Habil i vurduğu günden beri olur.Olan kadınlara olur o günden beri.Ölen bir çocuk için,analar hergün ölür 'ü ne güzel anlattı.Amacı insanlık olan bir filmdi;Peki şimdi nereye/Where do we go now?
6
over 2 years ago

Who liked Et maintenant on va où?

Who wishlisted Et maintenant on va où?

Shelves that Include Et maintenant on va où?

Interesting content shared about Et maintenant on va où?

^ Back to Top