Exam (2009) poster

Exam (2009)

Director
Country
UK
Runtime
101 minutes
gkhn. Gizemli ve güçlü bir şirket kaliteli bir eleman arar ve en iyisini işe almak için mükemmel bir sınav hazırlar. Katılımcılar bir odaya sokulur ve kendilerine bir kağıt ve kalem verilir. Yönetici, sınav katılımcılarına kuralları anlatıktan sonra tek bir soru olduğunu ve doğru cevabı verenin işe kabul edileceğini söyleyip dışarı çıkar. Ama sorun şudur ki ortada cevap verilecek bir soru yoktur.

EliteBrains profile photo
EliteBrains
Güzel filmdi, kpss den bile daha zor bir sınava tabi tutulan aday çalışanlar, çılgın bilime sahip bir şirket, her biri ayrı vasıflara sahip bir grup insan ve çeşitli komplo teorileri, film boyunca sıkmadan izletiyor kendini.
2
6 months ago
Omerbahadir profile photo
Omerbahadir
Senaryo tatmin edici olsada tek mekan filmi için diyaloglar ve karakterler biraz zayıf kalmış.İzleyicinin finali tahmin etmemesi için hayatta kalma mücadelesi üzerinden dikkati başka yöne çekmeye çalışmışlar.Finali için izlenmeye değer.
5
10 months ago
Brook profile photo
Brook
Gayet iyiydi gerçekten. Tek bir mekan ama fazlasıyla sürükleyici ve merak uyandıran bir filmdi. Belirsizlikler karşısında insan psikolojisinin şekilden şekle bürünmesine güzel bir örnekti :)
7
10 months ago
batusert profile photo
batusert
Saglam film
0
12 months ago
Lioness profile photo
Lioness
Beğendim.. Tek mekan, değişik bir konu, tahmin edilmesi zor bir son ;) Olmuş bu.
3
12 months ago
mels profile photo
mels
Oldukça ilginç bir filmdi. Sonunu tahmin edemedim tabii ki. :D Filmin başlarında bazı yerleri tahmin edilebilir olsa da genel itibariyle şaşırttı.
3
12 months ago
berrn profile photo
berrn
biraz daha dikkatle izlerseniz neler olup biteceğini tahmin edebilirsiniz. bazı sahneler dışında ben şaşıramadım :(
4
1 year ago
digigirl profile photo
digigirl
Klişe bir film olarak başlıyor,gerim gerim gerip bitiriyor.Başarılı
2
1 year ago
Sezgii profile photo
Sezgii
Yok mümkün değil sonunu tahmin edemedik yani :D Baya iyiydi, olaylar konuşmalar falan. Sarışın-zeki atfı da güzeldi :D
4
1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Güzel bir filmdi. Başlarda ilerleyen dakikalarda sıkılacağımı düşünmüştüm ama hiç öyle olmadı ve film şaşırtarak devam etti.
5
over 1 year ago
burcst profile photo
burcst
ben çok beğendim.merak ettiriyor ve bir yandan da bazı önyargıları sorgulattırıyor.Genelde bu tarz filmlerde gördüğümüz o manasızca iğrençleştirilmiş şiddet sahneleri burda yok,her şey dozunda.ülkemiz sınav sisteminde de sorular keşke sadece bu tarz kriterlere göre hazırlansa.Ayrıca her türlü ''stereotype''a bi güzel karşı gelinmiş,iyi de yapılmış Kesinlikle tavsiye ederim..
4
over 1 year ago
SuaY profile photo
SuaY
Kendinizi o sınavda hissediyorsunuz. Kontrolümü kaybetmek üzereydim :D İzleyin..
4
over 1 year ago
megung profile photo
megung
Oyunculuklar güzel falan filanda asıl güzel olan sonunu tahmin edememdi, böyle filmler nadir filmler hep çıkmıyor tavsiye ederim :)
4
over 1 year ago
Aaisha profile photo
Aaisha
ne söylenebilir sadece izleyin diyorum :D izlerken serin bir yerleri tercih etmenizi öneririm oldukça ter bastıran bir film :)
2
over 1 year ago
92mali profile photo
92mali
Özgün senaryo ancak sonu tatmin edici değil.Oyunculuklar gayet güzel,izlenesi bir film.
0
over 1 year ago
sabriayes profile photo
sabriayes
aslında tek mekan survivor filmi desek de olur. ilk dakikalardan meselenin "sağ kalan kazansın" olduğunu anlıyorsunuz fakat detaylardan bi iki tanesi dışında çoğunu yakalamak zor. eleştirilicek yönleri var tabii ama izlemesi keyifliydi.
0
over 1 year ago
Oznurr profile photo
Oznurr
sonu hiç tatmin edici değildi ve birçok soru işareti kaldı ama sona gelene kadar gayet tatmin ediciydi.
0
over 1 year ago
alicancam profile photo
alicancam
Olay şu: ne nalına vurucaksın ne mıhına vurucaksın. Bırak millet birbirini yesin sen aradan sıyrıl. bu kadar basit. film de çoook güzel.
0
almost 2 years ago
Blacklion profile photo
Blacklion
film için söylenecek bir çok sey var öncelikle bakış acısına göre değişebilecek mesajlar algılanıyor.ilk başlangıç sahnesinde aldığınız mesaj iş hayatında ilerleyebilmek adına her turlü (etik) olmayan eylemi yapmalısınız kısacası birilerinin üzerine basmadan yukselemessiniz gibi algılıyorsunuz.2 si önyargılardan kurtulunması gerektiğini 3.dar bir çerçeveden bakmak yerine resmin butününe odaklanmayı 4.takım çalışması 5.problem çözme yeteneği 6.insiyatif alma gibi gibi bir çok şey kafanızdan geçiyor sonrası finalde netleşiyor.iyi seyirler .....
1
almost 2 years ago
fiskete profile photo
fiskete
kou işleyiş gayet güzel ve farklı.. sonunda da ben nasıl bulamadım ya cevabııı dediğiniz bi film :D sarışınların adı aklanıyor :D
0
almost 2 years ago
Blacklion profile photo
Blacklion
Merak ettim simdi :)
0
almost 2 years ago
mezemorta profile photo
mezemorta
Konudaşı denebilecek , ' El Metedo ' dan sonra izlediğim bu film bana çok kötü geldi . O filmden daha çok izlenip , beğenilmesi haksızlık .
1
2 years ago
Neslii profile photo
Neslii
Allah Alah bu film duyulmamış? Neden kii? Çok çok çok etk,lendiğim, etkisinden kurtulamadığım bir filmdi.. Pişman olmazsınız ,) Dur hatta bir daha izleyeyimm
3
2 years ago

Who liked Exam

Who wishlisted Exam

Shelves that Include Exam

Interesting content shared about Exam

^ Back to Top