Exodus: Gods and Kings (2014) poster

Exodus: Gods and Kings (2014)

Director
Country
UK
Runtime
150 minutes
shaman7 "Ünlü yönetmen Ridley Scott'ın yönetmenliğini yaptığı film, Hz. Musa'nın hayatının önemli dönüm noktalarını konu ediniyor. Tevrat'ın bazı bölümlerinden esinlenerek yazılan hikaye, Musa'nın doğumu ve Mısır kraliyet ailesi tarafından evlat edilişiyle başlıyor. Sonrasında ise firavuna baş kaldırıp Mısır'da köle olarak çalıştırılan İbraniler'i serbest bırakılmasını sağlamasıyla başlayan ve ölümüne kadar geçen sürece odaklanıyor. Senaryosunu Bill Collage, Adam Cooper ve Steven Zaillian'ın senaryosunu kaleme aldığı filmin başrollerini Christian Bale, Aaron Paul ve Ben Kingsley paylaşıyor."beyaz perden alıntıdır.

Turkeywood profile photo
Turkeywood
Sahneler ve yapım çok iyi.Gerçeginden uzak olsada konusu.Anlatılmak istenen ve tema olarak Hz. Musa nın Hayatını konu alınması ve yönetmeninde yorum katması farklı Bir tat katmış filme .
5
6 months ago
EMREGNDZ profile photo
EMREGNDZ
konu harici bakış açısı ve akılcı bir çözümlemeyle ele alınmıs. şimdiye kadar izlediğim en iyi musa hikayesiydi.
0
11 months ago
EDITOR profile photo
EDITOR
GERÇEĞİ YANSITMIYOR, AMA FİLM KALİTELİ Bütçesi geniş tutulmuş, görsel olarak da, anlatım olarak da seyredeni tatmin ediyor. Kalabalık figüran sayısı sahnelerin inandırıcılığını arttırmış. Baştan sona akıcı ve sıkılmaksızın seyredilir.
0
over 1 year ago
.SimS. profile photo
.SimS.
filme çok fazla kötü yorum yapılmış bence bu kadar kötü yorumu haketmeyen bir film , sırf sürekli olarak bildiğimiz izlediğimiz konudan farklı şeyler oldu diye bu o filmin kötü olduğu anlamına gelmez ... konuya farklı yaklaşılmış konu farklı ele alınmış görsel efektler gerçekten iyiydi ama böyle çarpıcı vuruş o can alıcı sahne yoktu o yüzden favorilerime giremedi ama kesinlikle iyi bir filmdi :)
0
over 1 year ago
yabann profile photo
yabann
Aksiyon ve Kahramanlık filmlerinden hoşlananlar için izlenmesi gereken bir film olsa da Dini değerleri gerçeğe yakın yada nasıl desem gerekli özen ve saygıyı göstermeden anlatan filmleri sevmiyorum . kuru bir beğeni ile raflarıma girmeden izlenip geçilen bir film oldu benim tarafımdan ..
1
over 1 year ago
SoulArt profile photo
SoulArt
Beyaz perdedeki görsel efektler sanırım artık pek karın doyurmuyor. hikaye zaten filmi çeken ekibin hikayesi olduğu için herhangi bir yorum yapılması mantıklı gelmiyor bana. bana kalırsa filmdeki hersey standart çok ovulecek yada yerilecek bi tarafı yok.
1
over 1 year ago
megung profile photo
megung
işin hikaye kısmına bakarsak kesinlikle berbat bir film, gerçeklerin yakınından bile geçememiş hele ki bi sahnede güldüm resmen; herkesin elinde asa var Hz.Musa'yı temsilen canlandırmaya çalıştıkları karakterin elinde kılıç var bilerek mi yapmışlar bilmiyorum ama neyse ..hikaye kısmını es geçtiğimizi varsaysak bile 2 saati aşan bir film için gerekli sürükleyiciliği yakalayamıyor.tek iyi yanı(yani kötü olmayan yanı) oyunculuklar.ama şahsi kanaatim boş zamanınızda bile izlemeye değmez bunu izleyeceğinize tonla film var güzel başka bir film seçmenizi öneririm :)
1
over 1 year ago
esarialtin profile photo
esarialtin
Takıntıları olan bir Sadist tanrı, şizofrenik bir Musa, manik depresif bir Ramses... Filmin bize diğer örnekleri içinde en çok verdikleri bunlar sanırsam. Bir efsaneyi kimi yerlerde normalleştiren, kimi yerlerden anarşist bir tavra bürüyen bir film Exodus. Ridley Scott'un sanat yönetimi her daim başarılıdır filmlerinde, bunda da öyle. Özellikle Mısır devletinin giyim kuşamından tutun da sosyolojik durumuna kadar yorumlama çabasına giriyor yönetmen. Ve bunu oldukça da iyi başarıyor. Tanrı Ramses ve Musa arasındaki bu 3lü oyun ise bence filmin o atmosferini boğuyor. İşin komik tarafı, bu tarz filmleri çekerken iki tarafa da yaranamayacağınızı bilmeniz. Scoott'ta akıllı bir adam ve güzel bir gişe filmiyle cumartesi, pazar izleyicilerini selamlıyor. Amma !!! Scoott'un filmlerine hayran benim gibi pek çok insanı ise, basit sahneler, özensiz efectler, kötü ses miksajıyla üzüyor... Bale'a ilk defa bir karaktere yakıştıramadım... Ama çekirdeklik film, zamanınız varsa izleyin derim, Destanda anlatılan mısır kuraklığına Scoot'un gözleri ve hayalgücüyle şahit olacaksınız... Diğer kardeş filmlerinden ise elle tutulur bir farkı yok malesef... Bir kaç yıl sonra sıradan bir dini film ya olur , ya o bile olamaz ....
2
over 1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Bu film neden bu kadar kötü yorum almış anlamadım. Haliyle beklentimi düşürdü gördüğüm yorumlar fakat ben çok keyif aldım filmden. Nasıl zamanın geçtiğini de anlamadım. Zaten Bale çok beğendiğim bir isim. Belki de biraz duygusal yaklaştım bu yüzden ki tarihi filmleri de çok severim onunda etkisi olabilir bilemiyorum fakat oldukça keyifle izledim ben filmi. Ek olarak tam buralar Türkiye sınırları mı yoksa İran sınırları mı diye düşündüğüm bir anda Türkçe müzik çalması da çok hoşuma gitti.
2
over 1 year ago
IlayDE profile photo
IlayDE
Bilinen Hz.Musa figürlerinin dışında daha önce çekilen filmlere benzetmeme çabası görülmekte. Tanrı'nın çocuk figürü olarak Hz. Musa'ya gözükmesi vb.
0
almost 2 years ago
ENeMyPeAcE profile photo
ENeMyPeAcE
3d izledim.. gerek varmıydı olsada olurdu olmasada..film fena değil ama seni başından sonuna kadar sürükleyecek bi filmde değil
0
almost 2 years ago
badro profile photo
badro
iyi kadro iyi yönetmen ama çarpıtılmış ve sacma senaryo beklentinin çok altında .
1
almost 2 years ago
Neutrino profile photo
Neutrino
Yahudi lobisi bu filmin çekilmesi için büyük destek vermiş ana benim gördüğüm Tanrıyı ve İbranileri yeren bir filmdi.Bakış acısı belki de
0
almost 2 years ago
jojor profile photo
jojor
Görsellik yok, 3D ye hiç gerek yok, asa yok, denizi ikiye yarmak yok.Ayrıca çok durağandı kızıldeniz sahnesi bile heyecanlandırmadı filmi merak edenler çok büyük beklentiyle izlemesin.
1
almost 2 years ago
Rozbud profile photo
Rozbud
Sayısız adam öldüren, Asa'sından yoksun Musa Peygamber mi olurmuş..?
2
almost 2 years ago
Peris profile photo
Peris
Ridley Scott ustalığını konuşturmuş gene. Filmin süresi uzun olsada sanırm bu filminde uzatılmış versyonu çıkacak. Çünkü bir kaç ünlü oyuncu neredeyse hiç konuşmadı ve sona doğru hikayede eksiklikler vardı. İlk yarı hikayeye yeni bir soluk getirdiği için daha akıcıydı. ikinci yarı ise görkemliydi. Bir ara acaba musayı şizofren olarakmı tasvir edecekler dedim :) sanırm ona daha bir kaç film var. Bale'nin dengesiz oyunculuğu, daha gerçekci bir zemine oturtulan hikayede bel kemiğini oluşturuyor. Ramseste bu sefer biraz iyi ama basiretsiz ve halkını düşünmeyen bir firavun olarak çizilmiş. sanırmda onun da gerçekçi bir karakter olması için hikayenin bir iki versyonun daha çekilmesi lazım. Sonuç olarak görselliği iyi ama vasat bir filmler karşı karşıyayız . fimin en olumlu tarafları bale ve scott. İkisiniden birini seviyor ve musa hikayesinin son sürümüne katlarırım diyorsanız izleyin. yoksa hiç elleşmeyin..Bu arada küçük bir ayrıntı; musanın düğününde harika bir türkçe şarkı var... not: +18 ne ki. timsahlar için mi? filmde öyle,+18lik, bir durum yoktu :/
1
almost 2 years ago
eminuk profile photo
eminuk
Ben de Christian Bale den dolayı çok objektif izledim diyemem. Çoğu sinema sitesinde ilk kısmın akıcı, ikinci kısmın durağan olduğu yorumu yapılmış. Nedense ben bu yoruma katılmıyorum, ikinci kısım daha çok bildiğimiz Musa hikayesini anlattığından daha tanıdık ve daha hareketliydi. Mutlaka yorumsal farklılıklar vardı , burası da bizi ilgilendirmez ne olursa olsun kurgusal bir filmdi sonuçta. 3D izlenmese de olur, sinemaya para vermek istemezseniz evde de izleyebilirsiniz. Kısacası güzel bir filmdi, oyuncular iyiydi ama sizi çok etkilesin, günlerce aklınızdan çıkmasın isterseniz fazla şey beklemiş olursunuz. Gidin ve iyi vakit geçirin derim.
5
almost 2 years ago
yepis profile photo
yepis
Henüz izlemesemde fragmanından ve christian bale den ötürü mükemmel bir film olacağına inancım tam
0
almost 2 years ago

Who liked Exodus: Gods and Kings

Who wishlisted Exodus: Gods and Kings

Shelves that Include Exodus: Gods and Kings

Interesting content shared about Exodus: Gods and Kings

^ Back to Top