Eyes Wide Shut (1999) poster

Eyes Wide Shut (1999)

Tags
Director
Country
UK
Runtime
159 minutes
KerseL Evli bir çiftin psiko-seksüel meceralarını; kabuslarla dolu bir hayal alemini ve filmin sonunda aralanacak yüksek gerilimli bir esrar perdesini. Doktor William Harford (Tom Cruise), eşinin o güne dek gizlediği cinsel arzularını öğrenince, hayatında şüphe, korku ve cinsel keşiflerle dolu yeni bir sayfa açılır...Kubrick, oyuncuların her hareketini takip ettiği usta çekimler, kullandığı zengin renkler ve çarpıcı görüntülerle, herkesin gözünü sonuna dek açıyor.

darkshadows profile photo
darkshadows
İllüminatiyi ve dünyayı yöneten Rotschild ailesini ifşa eden ve bu yüzden öldürülen Stanley Kubrick in başyapıtı
0
4 months ago
slymndgn profile photo
slymndgn
Çok etkilendim filmden filmi araştırmanızı tavsiye ediyorum arkadaşlar sandığınız gibi sadece cinsel yaşam sorgulamadı üzerine kurulmuş bir film değil daha derin aklın sınırlarını zorluyacak detaylar var filmde..
0
5 months ago
Turuncuklaket profile photo
Turuncuklaket
İzledikten sonra bir süre rahat uyku uyutmayan benim gibi septik insanların kafasında uzun süre dönücek olan, araştırmaya sevkedicek bir film. Kübrick'in filmden kısa süre sonra ölmesi de soru işaretlerini çoğaltır.
2
11 months ago
gamzedelen profile photo
gamzedelen
çok uzun geldi. bitmek bilmedi. sürükleyici değildi, etkileyici de değildi.
0
11 months ago
blackclaw profile photo
blackclaw
Öyle kadın erkek ilişkilerini anlatan bir film değil. Araştırırsanız çok derin anlamları olduğunu görürsünüz.
2
12 months ago
EDITOR profile photo
EDITOR
İKİLİNİN EN KÖTÜ FİLMİ Sadece Tom Cruise ve Nicole Kıdman ismiyle gişe yapmış bir film. Ama fiyasko! Boşuna seyretmeyin.
0
over 1 year ago
nihan.dideden profile photo
nihan.dideden
şu illuminati illetine kafayı taktığım bir dönemde izlemiştim ve Kubrik i bu filmle tanıdım...adam yapmış yaa...bir de yorumlarda paylaşılan şu yazı varya onu okuyun evet onu okuduktan sonra izlemek daha iyi oluyor.
3
over 1 year ago
gasparnoe profile photo
gasparnoe
filmden çok bi mühendislik harikası sanki
0
almost 2 years ago
heheka profile photo
heheka
Bu filmin bu kadar ilginçleşeceğini düşünemezdim Filmdeki semboller,göndermeler beni benden aldı ve kubrick'in zekasına hayran kaldım.Bu filmi kadın erkek ilişkilerindeki psikolojik yaklaşımlar,cinsel kimliğin öne çıkışı gibi konularla nitelendirmek hem kubricke hem de anlatmak istediklerine saygısızlık olur diye düşünüyorum.çoğu insana paranoyakça gelebilir ama kubrickin filmden 4 gün sonra ölmesi bu filmin boşa çekilmediğini gösteriyor bence.filmin 400 günde çekilmiş olması ve kubrickin film boyunca sembollere olan takıntısı da zaten bunu gösteriyor.eskon'un paylaştığı linkte sikkofieldın film hakkında harika bi yazısı var ona ek olarak bende cengiz erenin şu yazısını okumanızı tavsiye ederim http://www.erenlp.com/e-w-s-stanley-kubrick.html
2
2 years ago
eskon profile photo
eskon
filmi izledikten sonra kesinlikle şu yazıya bir göz atın (daha iyi anlaşılacaktır film) : http://michaelsikkofield.blogspot.com.tr/2011/07/stanley-kubrick-zihin-kontrolu-ve.html
3
2 years ago
muratobayco profile photo
muratobayco
insanı ilüminati araştırmalarına sevkeden, geceleri uyutmayan kısacası izledikten sonra üzerinde en çok düşünülen film
1
over 2 years ago
crimson profile photo
crimson
modernlik ve medeniyet kılıfları geçirilerek insanoğluna empoze edilmeye çalışılan "popüler" ahlaksızlıkları bütünüyle deşifre edebilmiş, bedelinin insanlığın kubrick'in dehasından sonsuza değin mahrum bırakılması oluşu itibariyle sinema tarihinin en pahalı filmi olduğunu düşündüğüm bir başyapıt...
izleyin,ünlü incelemeyi okuyun ve çöküşün durdurulamayacak kadar şiddetli olduğunu farkettiğinizde üstad kubrick'e imkansızı isteyişinden ötürü saygı duyun.
1
over 2 years ago
cinemarty profile photo
cinemarty
Kubrick ustanın son filmi :(
1
over 2 years ago

Who liked Eyes Wide Shut

Who wishlisted Eyes Wide Shut

Shelves that Include Eyes Wide Shut

Interesting content shared about Eyes Wide Shut

^ Back to Top