Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku (2014) poster

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku (2014)

Director
Country
Turkey
Runtime
106 minutes
muratdnmz "Hiçbir kitabı yayınlanmamış yazar" Arif (Erdal Beşikçioğlu), kadınlarla ilgili belli konularda doğru fikirlere sahip olduğunu düşünmektedir. Fakat Müzeyyen'le (Sezin Akbaşoğulları) tanışması tüm yargılarını yerle bir eder. Müzeyyen tanıdığı kadınların hiçbirine benzememektedir. Müzeyyen'in dünyasına girdikçe büyük acılar çeken Arif, aynı zamanda kadınlarla ilgili aklındaki soruların bazılarına yanıt bulacaktır. İlhami Algör’ün 2005'te yayımlanan aynı adlı romanından esinlenen Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku’nun hikayesini ve senaryosunu Çiğdem Vitrinel ve Ceyda Aşar birlikte kaleme aldı. Yapımcılığını Mars Prodüksiyon adına Marsel Kalvo’nun üstlendiği filmin görüntü yönetmenliğini Vedat Özdemir gerçekleştirirken, filmin özgün müziklerini Mor ve Ötesi grubundan tanıdığımız Harun Tekin yapıyor.

eskon profile photo
eskon
Filmi Erdal Beşikçioğlu bile kurtaramamış... Çoğu romantik filmlerde olduğu gibi bunda da Türkiye gerçekliğinden kopukluk mevcut. İstanbul'un orta yerinde otelde yaşayan bir garson, yazar adayı: Nereden buluyor bu parayı? O babaanne gerçek mi? O 'çoksatan' yazar var mı dünyada? O diyalogları yapan insanlar var mı?
1
5 days ago
arifcicek profile photo
arifcicek
Önce kitabı okuyup sonra filmi izlemek daha mantıklı sanırım çünkü filmde konuya Erdal Beşikçioğlu faktörü giriyor.
Adını söylemeyi bile seviyorum Müzeyyen! Her şeyin özeti olsa gerek..
0
23 days ago
potakal profile photo
potakal
keske filmi izleyenler bir de kitabini okusa hatta once kitabini okusa nasil guzeldir. film de guzeldi, guzel uyarlamalardan olmus. kitaptan cok filmde guzel replikler vardi o ayri (:
1
8 months ago
MONONOKE profile photo
MONONOKE
monologlar iyidi be :) ki bu en sevdiğim ''Bazen insanlar biri yarım sanır iki yaparak tamamlamaya çalışırlar. Oysa iki lanet bir sayıdır. Kendine yetmez hep üçe koşar bu yüzden arkadaşlarımın evlenmesi hüzünlendirir beni.''
5
12 months ago
buketaktas profile photo
buketaktas
İlhami Algör ün harika eserinin filmi yorumlar kötüydü ama ben kitabını okuyup izledim ve çok beğendim alışılmışın dışında bir aşk hikayesi oluşu insanların hoşuna gitmemiş sanırım..
3
12 months ago
RoYaLSi profile photo
RoYaLSi
Çerezlik..!
0
1 year ago
dadassedat profile photo
dadassedat
Erdal Beşikçioğlunun canlandırdığı arif karakterinin monologları nefisti
1
over 1 year ago
sabriayes profile photo
sabriayes
filmi gece izledim yorumu simdi yapiyorum. gece bi seyler yazdim ama necati sasmaz'in basin aciklamasi gibi olunca silip uyudum :) izleyen herkes erdal besikcioglu'nun oyunculugu cok iyi demis. dogru da demisler, uzerine bi seyler solememe gerek kalmadi boylece.. hikaye bi romandan uyarlamaymis, cok da bilindik bi mevzu. tanidiginiz her 10 kisiden en az 3'unun boyle bi iliskisi olmustur diye dusunuyorum. filmi guzel yapan arif'in yazar olusu, monologlari.. zaten arif'in kafasinin icinden izliyosunuz biraz filmi. kahvehanede ideal kadin muhabbetinin dondugu bi sahne var ( o muhabbet harbiden bole yapiliyo :D ) . orda bu adam sizofren mi acaba diye dusundum biraz :) filmde bahsettigi gibi muzeyyen hakkinda pek bi sey bilmiyoruz, ogrenemedik de zaten. bi de muzeyyen'i anlatan film olsa izlerim.. bu bole yaz yaz bitmicek, begenmedigim tarafi arada pianoyla baslayan garip muzik oldu. cok suppir bi film olmasa da rafimi haketti.
4
over 1 year ago
kuantum profile photo
kuantum
Adamı şair yazar yapan en büyük gücün KADIN olduğunu gösteren bir film...
1
over 1 year ago
metraj profile photo
metraj
kadın erkek ilişkilerinde iki tarafında hem kurban hemde tam tersi olan durumunu ve aslında belkide herkesin bu hayatta kurban olduğunu biraz klişe içinde birazda soslu kelimeler ile veriyor...
0
over 1 year ago
ufukercetin profile photo
ufukercetin
film durağan ilerlesede diyaloglar ve gözlemler çok güzel
1
over 1 year ago
Sezgii profile photo
Sezgii
Erdal Beşikçoğlu oyunculuğu için izlenecek bir film. Modern kadın erkek ilişkisi etrafında dönen konu, Cezmi Ersözvari sözler falan. Filmin tek artısı oyuncuları.
0
over 1 year ago
mine. profile photo
mine.
film nete düşmedi galiba???
1
over 1 year ago
Sgizzem profile photo
Sgizzem
erdal beşikçioğlu'na bir kez daha hayran bırakan film.erdal beşikçioğlu'nu siyasi olmayan bir filmde görmek hem heyecanlandırıyo insanı hemde farklı bir tat bırakıyo film sonunda insanda.tabii sezin akbaşoğlunun iffeti ve ayıp-günah-yasak üçgenini aşan kadını muazzam oynamasını söylemeden geçeicem.
1
almost 2 years ago
bukowski profile photo
bukowski
erdal beşikçioğlu yine döktürmüş...SEZİN AKBAŞOĞULLARIDA tabi...
0
almost 2 years ago

Who liked Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku

Who wishlisted Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku

Shelves that Include Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku

Interesting content shared about Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku

^ Back to Top