Far from the Madding Crowd (2015) poster

Far from the Madding Crowd (2015)

Tags
Country
USA
Runtime
119 minutes
ginger Film birbirinden çok farklı üç adamı etkisi altına alan Bathsheba Everdene'nin hikayesini anlatıyor. Miras yoluyla sahip olduğu çiftliği ayakta tutmaya çabalarken kendi halindeki bir çiftçiyi, yakışıklı bir çavuşu, zengin ve olgun bir bekarı kendine aşık eder. Tercihler ve tutkular aracılığıyla aşkın doğasını inceleyen bu öykü, kararlılıkla zorlukları aşmanın mümkün olacağını da anlatıyor.

ecemcelikkol profile photo
ecemcelikkol
Bu filmi izlemeyi çok istemiştim ve gerçekten çok sevdim. Yönetmen kesinlikle çok başarılı. Kalabalıktan uzak huzuru hissediyorsunuz. Bathsheba'nın güçlü, bağımsız karakteri çok hoşuma gitti. Onun da mükemmel olmaması ve hata yapması pek rahatsız etmedi. Mathias oynadığı her filmde hayran bırakıyor. Carey Mulligan'ın oyunculuğunu da çok beğeniyorum, oynadığı her film kaliteli oluyor. Bu filmde de söylediği şarkıyla büyüledi resmen. Güzel bir finalle bitirilmiş, güzel bir hikaye.
4
2 months ago
Philosophy profile photo
Philosophy
Adeta görselliğe doydum diyebilirim. Sımsıcak bir filmdi. Ne kadar filmin konusunu okurken 3 tane adamı kendine aşık ederek v.s gibi iyi izlenim yaratmayan kadın gibi gösterse de lütfen konuya takılmayın. O düşünce de izlemeyin. O döneme baktığımızda kadının toplumdaki yerini, düşüncelerini görüyoruz. Bathsheba güçlü bir kadın, seçimlerinde doğru yolu bulana kadar sevgiyi, mutluluğu yanlışlarıyla hak ederek buldu.
4
5 months ago
Sefa profile photo
Sefa
Sabreden derviş muradına ermiş :) film güzeldi ancak kadına çoook sinir oldum herkese mavi boncuk ve biridiğeri elde kalanlada aşk yaşadı gibi bişey oldu. Ama en başından beri ona karşı bişeyler hissetti ve sınıf farkından dolayı birliktelik olmadı neyse güzel film.
1
6 months ago
Turuncuklaket profile photo
Turuncuklaket
thomas vinterberg başarılı bulduğum kuzeyli yönetmenlerden, özellikle Jagten filmini izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim. Bu filmini de beğendim, film bana ne kattı diye değerlendirirsem muhakkak kattığı şeyler var fakat çok vurucu bir film olmadığını da eklemem gerekir. Dönem filmlerini hep sevmişimdir bana en çekici gelen yanı bu oldu sanırım. He birde Carey Mulligan 'a olan hayranlığım da olabilir. Hem çocuksu hem kadınsı olabilmesine hep hayretle bakıyorum. Mimiklerini kullanmayı da gerçekten iyi beceren bir hanım kızımız beğenerek izliyoruz :) Ayrıca bir Thomas Hardy romanından uyarlama olması da filmin artılarından. Zaten hayatınız rayında, fakat biraz kafa dağıtmak, geçmiş aşklarınızı, geçmiş kararlarınızı,hatalarınızı yad etmek isterseniz bir doz almanız uygundur. Sonunda doğru kişiyi bulmanız ümidiyle, keyifli seyirler. :)
4
10 months ago
Sezgii profile photo
Sezgii
Kadının duruşu başta çok hoşuma gitti. Ama çok düşüncesizce bir adama
bıraktı kendini, şaşırdım buna. Dikbaşlı duruşunun böyle bozulması ne bileyim zengin bekarla olsa anlardım :D


Gabriel zavallı adam :( Dürüst olmak gerekirse ben bu kadındakini akıllanmak falan değil bariz ikiyüzlülük olarak gördüm. Sinirlendim.

Neyse, genel itibariyle bakarsak güzel bir dönem filmi izledik ^^
3
1 year ago
neway profile photo
neway
Ufak ufak zaman kayıplarıyla bir çok insanın hayatının büyük ölçüde değiştiği böyle bir senaryoda sıradan ama beklenen bir son olmasına şaşırdım doğrusu. Gabriel karakteri beslediğim hayranlıktan da söz etmeden geçemeyeceğim zira bağımsız düşünen, hisseden, yaşayan bir kadının kararlarının yanında bu denli durabilmek her babayiğidin harcı değildir.
3
1 year ago
burcst profile photo
burcst
Çok güzel,çok naif bi filmdi.kadınların her fırsatta kalplerini kırmaktan çekinmeyen adamların peşinden gitmek yerine kendini sevgiyle ifade eden,sabırlı,fedakar erkeklere daha çok şans tanımaları gerekli,çünkü bir kadını kötü de yapan iyi de yapan erkektir,en sert kabuğa sahip kadın bile sonunda kendisine sevgiyle yaklaşan gibi olur..filmde bunu çok güzel anlatmış.ama sanırım kelebeği görmek için önce birkaç tırtıla rastlamak gerekiyor..karakterler ve konu çok gerçekçi ve çok güzeldi.Ayrıca, bu son bu filme yakışmış yazcsefa :)
5
1 year ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Herhalde ilk kez bir romantik dönem filmi izledim. Oyunculuklar, mekanlar, kıyafetler ve özellikle de müzikler güzeldi ama benim o finalle çok da sevmem beklenmesin benden çünkü o final filmi birçok romantik film gibi sıradanlaştırıyor. Fakat elbette bu durumda yönetmenin elinden bir şey gelmez çünkü filmimiz bir kitap uyarlaması. Karakterlere gelince şu Batsheba denen kadına resmen sinir oldum ben bu kadar inatçı kibirli bir kadın görmedim. Ne kadar köşeli bir jetonu var deli oldum resmen gerilmdim :D Mr. Boldwood da gördüğüm en olgun karakterlerden biri oldu bir o kadar da sadık ve bir nebze çılgın. Gabriel ise adam gibi adam şu ana kadar Ned Stark' tan sonra gördüğüm en onurlu adam belki ama İzlenebilir bir film ama yine de herhangi bir fark yaratmadığından sıradanlıktan kurtulamıyor.
5
1 year ago
hezarfen profile photo
hezarfen
fragmanına aldandım gitti 2 saatim izlediğim en boş filmlerdendi vakit kaybının tanımı..
0
1 year ago
selinblgn profile photo
selinblgn
Güzel bir dönem filmi olmuş. Manzaralar , ortam sizi içine çekiyor . Romantik sevenler için kesinlikle izlemeye değer ...
2
1 year ago
starch profile photo
starch
Fragmanına bakılırsa huzur dolu bir mekan. Müziği de beğendim. İzleyeceğim günü iple çekiyorum..
6
over 1 year ago

Who liked Far from the Madding Crowd

Who wishlisted Far from the Madding Crowd

Shelves that Include Far from the Madding Crowd

Interesting content shared about Far from the Madding Crowd

^ Back to Top