Fifty Shades of Grey (2015) poster

Fifty Shades of Grey (2015)

Country
USA
Runtime
125 minutes
Mrs.Garfield Edebiyat ögrencisi olan Ana Steele, genç girişimci Christian Grey'le röportaj yapmaya gittiğinde son derece çekici, zeki ve sinir bozucu bir adamla karşılaşır. Toy ve masum Ana, bu adama duyduğu arzu karşısında şaşkına döner ve adamın gizemli doğasına rağmen ona yakınlaşma arzusuyla yanıp tutuşur. Ana'nın güzelliği, zekâsı ve özgür ruhuna direnemeyen Grey de onu istediğini kabul eder, ancak şartları vardır... Grey'in sıra dışı erotik istekleri karşısında şoka uğayan ama bir yandan da heyecana kapılan Ana tereddüde düşer. Büyük başarısına rağmen -çokuluslu şirketleri, uçsuz bucaksız serveti ve sevgi dolu bir ailesi vardır- Grey şehvete esir olmuş ve hükmetme hırsı olan bir adamdır. Çift, cüretkâr ve tutkulu bir fiziksel ilişkiye yelken açarken, Ana, Christian'ın karanlık sırlarını ve kendi gizli arzularını keşfeder.

arifcicek profile photo
arifcicek
Kitabını okumadım. Film sadece seks kölesi arayan adamın hikayesi gibi.
0
21 days ago
phoebe profile photo
phoebe
izliyoruz izliyoruz hadi şimdi bir şey olacak hadi şimdi bir yere bağlanacak; ama yok hatta final sahnesi bile havada asılı. Fakat sıkmıyor; ayrıca konusu da orjinal, bugüne kadar benzerinin yapılmamış olduğu enteresan bir konuya değinmiş senaryo.
0
6 months ago
SymphonY profile photo
SymphonY
saçmalik tutarsiz ve doyurucu degil..
0
8 months ago
melihkk1 profile photo
melihkk1
Keşke hiç yapılmasaydı dediğim filmlerin başında gelir. Herhangi bi amaç gütmeyen sadece sex satar mantığı ile hareket eden bir film. Ben daha çok göndermeli bi film beklerken sadece erotizm gördüm.Zaten yönetmen kafasına göre araya görüntüler atıyordu. Emeği geçen herkesin mı
1
8 months ago
alicancam profile photo
alicancam
ne giriş var ne gelişme var ne sonuç var. seks filmi değil aşk romantizm değil macera değil ne çekmişler hiç birşey anlamadım iğrenç ötesi bir zaman kaybı
2
8 months ago
Trillmatic profile photo
Trillmatic
Niye izledim bilmiyorum, tam bir zaman kaybı...
1
9 months ago
DUA profile photo
DUA
kitaptan sonra film izlemeyi pek tutmam , hep hayalkırıklığı olmuştur benim için ama , bu film tıpkı hayallerimdeki gibiydi ....
1
9 months ago
buketaktas profile photo
buketaktas
lönk diye bitti koca bir boşluk
3
11 months ago
untildawn profile photo
untildawn
Güzelim filmi ziyan etmişler görüşüne pek katılamıcam , kitabı elbette daha iyi ve filme uyarlaması daha "kısa ve öz" şeklinde olacağından fazla birşey beklemek yersizdi zaten bana göre.
0
11 months ago
untildawn profile photo
untildawn
İlk kitabını okuyun derim
0
12 months ago
someunrefl profile photo
someunrefl
Hayatımda bu kadar vasat bir film daha izledimmi, düşünmeliyim. Tamamen ekonomi amaçlı yapıldığı hangi tarihte sürüldüğüyle belli oluyor zaten. konuya laf ediyor muyum? hayır. ama bu konu çok daha açıklayıcı ve soyut olarak da ele alınabilirdi. oyunculuk sıfırdı ayrıca grey karakteri cinsel fantazilerini sözleşme imzalatacak kadar çok önemseyen bir karakter yapısına sahipse nasıl oluyor da kendini bu kadar kolay kaptırıyor? filmin replikleri zaten kendisiyle çelişiyor. tamamen zaman kaybıydı. Fiyaskoydu
0
almost 1 year ago
Astronom profile photo
Astronom
tamamen para kazanmak amaçlı çekildiği her hâlinden belli. hedef alınan kitle belli. e alan memnun, satan memnun. 570 milyon dolar hasılat ve tatmin olmuş bir toplum. biz de ancak buralarda eleştiriyoruz işte.
6
1 year ago
MinDFoRCe profile photo
MinDFoRCe
Kitabını okumadım. Gerçeklik açısından yorumlanırsa getirilen bazı eleştirileri haklı bulurum. Ne iş yaptığı bilinmeyen bir zengin, abartılı bağlantılar (kızın üniversite 1.cisi olması, çocuğun üniversitenin en saygın bağışçısı felan olması), kızın ailesinin tuhaflığı, gereksiz yere kızın ev arkadaşının çocuğun kardeşiyle birlikte olması (hikayeye birşey katmadığı gibi ciddiyeti elden alıyor), ve bence facia olarak görebileceğim; adamın kızın bakire olduğunu öğrenerek ilkelerinden taviz verme moduna girmesi gibi durumlar mevcut. Ben bunları göz önüne aldığımda dahi oyunculuk açısından ve konu açısından oldukça iyi bir film olarak görüyorum. Kızla ilk tanıştığında ofiste edebiyattan söz ediyor çocuk. Bunu geliştirip biraz entelektüel bir karaktere dönüştürülse tutkuya olan vurgu artabilirdi. Yeraltı yaşamı olarak da başarılı. Böyle hayatları yaşayanlar başka gözle izliyor sanırım :) İnsan hayatının bir standardı yoktur ve zarar vermeden sınırsız bir seks hayatı kurmak ancak sürüden ayrılabilen bireylerin savrulabileceği bir nokta. Düzenli ve toplumsal onayla yaşayan insanlar rahatsız olabilir ama filmdeki karakteri ahlaki olarak yargılayamayız. Kız aşkın peşinde sürekli risk alıp almama konusunda bocalıyor, kimi zaman direniyor kimi zaman teslim oluyor. Bu da gayet oturmuş filmde ve akışa uygun. Filmin sonunda grey'in hikayesini anlatma konusunda sınırlı bir taviz verip, tavizi abartmaması su koyuvermemesi de yerinde olmuş. 2.film olacak mı bilmem, ama olacaksa bu karakteri 'iyi bir aile babası' formuna dönüşmüş olarak bulmak istemem. Mutlaka izleyin ve bir avuç zamana sahip olduğumuz ömrümüzde esas önemli olanın ne olduğunu görmeye çalışın. Yinede işlenişteki basitlik ve yapaylıklar puan kırmayı hak ediyor. Yaşamın özü için: 10/7 ..
6
over 1 year ago
ruthh profile photo
ruthh
çok zayıf bi film bide o kadar abartıldı.
0
over 1 year ago
ufukercetin profile photo
ufukercetin
ortalık yıkıldı sonunda izledim .. öncelikle ülkemizde yine tepkiler oldu şaşırmıyorum bile buna artık .. bölünerek çoğaldık hiç sevişmedik ya insanlarımız nedense hep karşı çıkar seks içerikli sahnelere .. film de görebildiğiniz şey hislerini tamamaen erkeğe bırakan bir kadının zamanla hiçbirşeye karşı koyamaması ama bağlandıkca belkide acı çekmesi ..bunun dışında genelleme yapılamaz olsada güçlülüğün zenginliğin de bir insan üzerinde etkisi konuşulabilir ..peki 4-5 sahne haricinde genel olarak bir filme bakarsak iyi bir film mi bu ? hayır ..seyirlik sadece (kitabı
okumadım)
0
over 1 year ago
nurikurucu profile photo
nurikurucu
millet ne tür bir bekliyor anlamadım ama ilişkiler ile ilgili harika bir film bence..
0
over 1 year ago
fluyum profile photo
fluyum
arkadaşlar şöyle bi durum var,ben kitabı okumadan filmi izledim.Benim için ortalama bi filmdi,ahım şahım beğendim diyemem.Müzikleri mükemmel seçilmişti.Kitabı okuyan içinse tam bi felaket olarak nitelendiriliyo.Yorum size kalmış :)
1
over 1 year ago
Lioness profile photo
Lioness
Hmm sanırım hakkında konuşulanlar beklentiyi çok yükselti. Bence konu farklı evet ama işleniş çok vasattı ya :(
0
over 1 year ago
psykhe profile photo
psykhe
insan içinden bu da film mi diyor . berbattı
1
over 1 year ago
glcnzm profile photo
glcnzm
Gerçekten vasat ve kızın oyunculuğu çok kötü.
0
over 1 year ago
aclckworkorange profile photo
aclckworkorange
Filmin tek iyi yanı müzikleri gerisi hayal kırıklığı
5
over 1 year ago
Dunyaa profile photo
Dunyaa
okuduysan izleme,izlediysen okuma tezimin en doğru kanıtı :( tam bir hayal kırıklığı
0
over 1 year ago
Sezgii profile photo
Sezgii
En kötü kadın oyuncu seçimi ödülünü de ben bu filme veriyorum.
0
over 1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Kitabı henüz okumadım okuma listemdeydi fakat bu filmden sonra sanırım okumayacağım. Yani bu filmin kitabı en fazla ne kadar güzel olabilir ve ya o kadar popüler bir kitapken film nasıl bu kadar zayıf olabilir bilmiyorum. Oyunculuklar çok kaliteli değil vasattı senaryo ise çok basit geldi. Romantik filmlerde falan ilk konuşmada yıllardır sevgiliymiş yıllardır tanışıyormuş gibi tavırlar falan bana hiç inandırıcı gelmez ve filme de çekmez. Onun yanında kitabı okuma listemden çıkarma nedenim senaryo çok basitti yani hiç birşey yok resmen. Özetle vasata ulaşamamış bir film. imdb puanı kadar kötü olamaz sanırım diyordum fakat biraz fazla bile buldum o puanı. Varsa kitabını okuyun en azından çünkü filmi izlemeye değmez bence. 3,5/10
4
over 1 year ago
mine. profile photo
mine.
en kötü uyarlama ödülünü bu filme veriyorm...
5
over 1 year ago
Meriadoc profile photo
Meriadoc
Bu filmden pek birşey beklemiyordum açıkçası, kitap ortada sonuçta. bir şaheser çıkmayacağı beli :) (Merak vardı tabi, sonuçta kitabı nasıl, nereye kadar çekmişler akıllarda deli sorular yok değildi :D ) ayrıca oyunculuklar da beni benden aldı. insan azıcık özenir yahu, sinema filmi çekiyorsun sonuçta. neyse demem o ki, sinemaya gidip izlemeye değmez.
0
over 1 year ago
wiserdumb profile photo
wiserdumb
bu kadar çok konuşulan bir hikayeyi nasıl filmleştirdiklerini cidden çok merak ediyordum. film iyi olsaydı sanat eseri olarak izleyecektim, ama o kadar kötü çıktı ki bir "ürün" olarak bakmaya başladım ve cevabını bir türlü bulamadığım sorular döküldü ortaya
-bu kadar büyük sükse yapmış bir romanın, efsane olması mümkünken yönetmenliği neden 2 uzun 3 kısa filmden başka hiçbir tecrübesi olmayan birine verilir? özellikle de bu kadar çok duygusal gerilimi olan bir hikaye varken.
-benzer şekilde, bu kadar ortalığı yıkabilecek bir hikayenin başrolüne neden neredeyse hiç tanınmayan iki oyuncu yerleştirilir?
-roman uygulaması, romandaki diyalogları alıp senaryoya koymak mıdır? romanda akıcı göründüğünü tahmin ettiğim diyalogların filmde saçma sapan kopuk konuşmalara dönüşeceği nasıl tahmin edilmez?
-"i fuck hard" diyen bir karakterin karşısındaki insanla sevişmesini gösteren sahne hangi akla hizmet bu kadar romantik çekilir?
-christian grey ne iş yapmaktadır? helikoptere binmek, toplantı iptal etmek dışında çalışır mı? bu kadar çalışmadıktan sonra işler ters gidince niye şaşırır?
-kızlarının milyarlarca dolarlık şirket sahibi bir adamla beraber olduğunu öğrenen ailenin tepkisi "bi bahset bakalım şu erkek arkadaşından" mıdır?

vesaire vesaire. anlayacağınız ben bu filme çok sinirlendim:) romanı çok sevdiğimden filan değil. ilk 45 sayfasından sonra okumadım bile. ama bu kadar büyük bir gişe yapma, hatta kült olma fırsatını bu kadar garip şekilde niye harcadıklarına açıkçası anlam veremedim. çok iyi isim yapmış iki başrol oyuncusu için bütçeleri mi yoktu? bdsm sahnelerindeki gerilimi yaşatacak bir yönetmen için de mi yoktu? kısacası gitmeyin, izlemeyin, vakit harcamayın.
4
over 1 year ago
.SimS. profile photo
.SimS.
kitabı okuduğum andan itibaren heyecanla filmi bekliyordum. fragmanı ilk izlediğim zaman oyuncuları pek beğenmemiştim ama filmin başlamasıyla birlikte bu ön yargım yıkıldı , o kadar isabetli bir oyuncu seçimi olmuş ki filmi duyguları oyunculukları o kadar güzeldi ki filmi defalarca tekrar tekrar izleyebilirim , gerçekten çok başarılı bir film ortaya koymuşlar , kalitesiyle , oyunculuklarla , çekimiyle , herşeyiyle muhteşem bir yapımdı , izlediğim en iyi kitap uyarlaması filmdi önemli tek bir şeyi bile atlamamışlar , heyecanla 2. filmi bekliyorum :) not : özellikle son sahnede oyunculuklar tawan yapmıştı :)
4
over 1 year ago

Who liked Fifty Shades of Grey

Who wishlisted Fifty Shades of Grey

Shelves that Include Fifty Shades of Grey

Interesting content shared about Fifty Shades of Grey

^ Back to Top