Flushed Away (2006) poster

Flushed Away (2006)

Director
Country
UK
Runtime
85 minutes
cinemarty Bir animasyon filmi olan Fare Şehri’nde kahramanımız Roddy, Londra’da son derece lüks bir evde, refah içinde bir hayat sürmektedir. Uzun zaman, kendisine hizmet eden görevlilerin çemberinde şaşalı bir yaşamı olmuştur ki bunun aksi bir durumu hayal bile edemez. Ancak hayat bazen sürprizlerle doludur. Ansızın mutfaktaki levyeden fırlayan bir lağım faresi olan Sid, hayatını alt üst edecektir. O, şimdi bu lüks hayatı yaşamak için sıranın kendisinde olduğundan emindir. Bu iki karakter birbileri ile savaşırlarken Roddy bir anda yenilir ve Fare Şehri’nde bulur kendisini. Orada kurtulup eve geri dönmek esas maceranın ta kendisi olacaktır.

yazcsefa profile photo
yazcsefa
Güzel eğlenceli ve farklı bir animasyon olmuş plmasına rağmen pek de rağbet gören bir animasyon filmi değil. Bunun en büyük nedeni muhtemelen karakterlerin sevimlilikten çok uzak olması. Her ne kadar senaryo güzel konu yaratıcı olsa da karakter kendini izleyiciye sevdirmediği sürece o animasyon yeterli değildir. Dublajlı izlemedim çünkü orijinal kadrosu gerçekten çok zengindi ve ben memnun kaldım bence altyazılı izlenebilir.
2
1 year ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
Londra caddelerinin altında geçen bu yeni komedide Roddy St. James (Hugh Jackman) adlı şımarık sosyete faresinin öyküsü anlatılır. Kensington semtindeki lüks apartman dairesinde refah içinde bir hayat yaşamaktadır. Ancak mutfak evyesinden “düşük hayatı” temsil eden Sid adlı (Shane Richie) lağım faresinin çıkagelmesiyle düzeni altüst olur. Üstelik bu lağım faresi, lüks yaşamın keyfini sürme sırasının kendisinde olduğuna karar vermiştir.
Roddy bu lağım faresinden yakasını kurtarmak için kendince bir plan oluşturur. Sid’in aklını çelerek girdaba dalış yapmaya ikna etmeye çalışır. Böylece davetsiz misafirini yeniden lağımların arasına yollamayı planlamaktadır. Ancak Sid cahildir ama hiç de göründüğü kadar aptal değildir. Planı ters tepince girdaba kapılan Roddy olur ve kanalizasyon borularından sürüklenerek hiç beklemediği bir anda kendisini yeraltındaki fareler şehrinde bulur.
0
over 2 years ago
starch profile photo
starch
Animasyon yapabilenlere büyük saygı duyuyorum. Bilgisayar yardımı ile yapılıyor olsa da, insan hayalgücü olmadan hiçbirşeye benzemez. Bu kadar ayrıntıyı düşünüp te uygulayanlara helal olsun.
2
over 2 years ago
starch profile photo

Who liked Flushed Away

Who wishlisted Flushed Away

Shelves that Include Flushed Away

Interesting content shared about Flushed Away

^ Back to Top