Freaks (1932) poster

Freaks (1932)

Director
Country
USA
Runtime
64 minutes
mineucar Çalışanları hilkat garibelerinden oluşan bir sirkte trapez sanatçısı olarak çalışan güzeller güzeli Cleopatra, sirkin çeşitli şovlarında çalışan Hans isimli cüceye onunla evlenmek istediğini söyler. Cleopatra'nın bu ilginç teklifinin altında yatan gerçek ise Hans'ın kısa zaman içerisinde yüklü bir mirasa sahip olacak olmasıdır. Zira Cleopatra, Hercules isimli bir başka sirk sanatçısıyla ilişki içerisindedir. Ancak beklenen evlilik gerçekleşir ve ucubeler düğün sırasında Cleopatra'nın türlü hakaretlerine maruz kalırlar. İntikam planlarını hazırlamaları da çok zaman almaz...

Trailer not available.

Nergisg profile photo
Nergisg
Filmi bitireli 10 dakika oluyor ve ben hala "vay be!" demekteyim. Rahatsız edici olduğundan değil, yıkılan bir "güzellik aşkı" var. Normal olan nedir? Anormal olan nedir? Sorgula sorgulayabildiğince.. ve bu 1932 yılında yapılmış, Tod Browning için ilk aklıma gelen şey meyve veren ağacın bir güzel taşlanması..
5
3 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Özellikle dönemin şartları göz önünde bulundurulunca çok iyi bir film olduğunu söyleyebilirim. Senaryo ve konu çok başarılıydı film oldukça sürükleyiciydi. Bence izlenmesi gerekenlerden.
0
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
Şimdi bile cesaret etmesi zor bir filmi 85 yıl önce çekmeye yeltenmiş ve başarmış Tod Browning. Oyuncular gerçekten ''ucube''. Evet, bu insanlar gerçekte varlar ancak onlara daha yakından şahit olmak biraz daha farklı gelmez mi? Biz, bu filmle yakından tanık oluyoruz bu insanların yaşamına ve bu da hazmetmesi zor bir sürece götürüyor bizi. Vesselam, farklı ve bir o kadar da zor bir film.
2
almost 2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
rahatsız edici bir film bekliyordum ama değil. klasik bir hikaye aslında. iki kötü insan ve onlara karşı birleşen iyi insanlar. bu kadar tartışılmasının tek sebebi oyuncuların çeşitli engellilerden ve cücelerden oluşması. zamanında hazmedilememiş nedense bu.
4
almost 2 years ago
jupiterinuydusu profile photo
jupiterinuydusu
bu film ile Tod Browning'in kariyerinde düşüş yaşadığı, hiçbir stüdyonun yönetmenle çalışmak istemediğini okumuştum biryerde. fikir olarak çok beğendiğim filmlerden biridir. ucube diye ötekileştirilen, görmeye dahi tahammül edilemeyen ve sırf bu sebepten dışlanan insanların dünyasını anlatır. ucubeler de normal/güzel kişileri dışlamaktadır oysa ki. normal olan kim, kimler ucube herşey birbirine karışır. rahatsız bir film midir? o kategoriye dahil edilse de, bence değildir.
2
almost 2 years ago
gohamoha profile photo
gohamoha
Kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden..
0
2 years ago
bahmetp profile photo
bahmetp
1932 yapımı bu film tod browningin kariyerinin sonu olmuş ve nedenin tam bilmiyorum ama (sanırım rahatsız edici oluşundan yada aşırı duygu sömürüsü gibi algılanmasından) ingilterede 30 yıl boyunca gösterime girmemiş. filmin senaryosu klasik ve basit ama oyuncu kadrosu çok orijinal. abartıldığı kadar rahatsız edici ve duygu sömürüsü olduğunu düşünmüyorum hatta bana göre hiç değil. özellikle siyahi adama hayran kaldım diyebilirim. elephant mani beğendiyseniz bu filmide beğeniceğinize eminim.
1
2 years ago

Who liked Freaks

Who wishlisted Freaks

Shelves that Include Freaks

Interesting content shared about Freaks

^ Back to Top