Friday the 13th (1980) poster

Friday the 13th (1980)

Tags
Country
USA
Runtime
95 minutes
Ricky.McFloyd Camp Crystal Lake on yıllar önce esrarengiz cinayetlerin yaşandığı, terkedilmiş bir gençlik kampıdır. Bir girişimci kampı tekrar hizmete açmaya karar vererek yakışıklı delikanlılar ve güzel genç kızlardan oluşan bir kadroyu işe alır. Bir yağmur fırtınası kampı dünyanın geri kalanından soyutladığında korkunç ölümler başlar. Gençler sırayla, korkunç derecede yaratıcı şekilde cinayete kurban gitmektedir.

PaRaNoYa7 profile photo
PaRaNoYa7
13. Cuma serisinin ilk filmi. Çocukluğu 90 ların başına denk gelmiş nesil için yeri çok ayrı bir serinin başlangıcı. 36 sene öncesine ait bir film olmasından dolayı çekimler ve oyunculuklar amatörce gelebilir ama detayları göz ardı edip izlenildiğinde kendi türü içinde başarılı bir örnek.
1
5 months ago
KerseL profile photo
KerseL
Teen slasher türünün ilk ve önemli filmlerinden biri olan 13. Cuma, aynı zamanda serinin de ilk filmi. Çekim sahneleri biraz amatörde olsa ,mekan,atmosfer ve müzikleriyle başarılı olan, kült korku filmlerinden biri .Ayrıca 20'li yaşlarında ki Kevin Bacon'u görmek de güzel bir nostalji.
1
8 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Bana göre Hallowen ve A Nightmare on Elm Street serilerinin ilk filmlerine oranla geride kalan bir yapım olmasına rağmen beğendim bu filmi de. Komik kaçan ve bazı mantıksız sahnelere rağmen özellikle senaryo ve konu bakımından başarılı buldum. Scream filmi sağolsun filmin o malum sürprizini bilerek izledim onun için ister istemez filmin heyecanını biraz kaçırdı :D
1
1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
serinin ilk filmi ve konu olarak oldukça sağlam bulduğum bir film. Bakalım devamı da hatırladığım kadar güzel mi hala :)
1
1 year ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
Camp Crystal Lake on yıllar önce esrarengiz cinayetlerin yaşandığı, terkedilmiş bir gençlik kampıdır. Bir girişimci kampı tekrar hizmete açmaya karar vererek yakışıklı delikanlılar ve güzel genç kızlardan oluşan bir kadroyu işe alır. Bir yağmur fırtınası kampı dünyanın geri kalanından soyutladığında korkunç ölümler başlar. Gençler sırayla, korkunç derecede yaratıcı şekilde cinayete kurban gitmektedir.
1
over 2 years ago

Who liked Friday the 13th

Who wishlisted Friday the 13th

Shelves that Include Friday the 13th

Interesting content shared about Friday the 13th

^ Back to Top