Friday the 13th (2009) poster

Friday the 13th (2009)

Director
Country
USA
Runtime
97 minutes
Ricky.McFloyd Kayıp kızkardeşini aramak için efsanevi Kristal Gölü ormanlarının yolunu tutan Clay Miller (Jared Padalecki), yosun kaplı ağaçların arkasındaki eski ve çürümüş kulübe kalıntıları arasında araştırmaya girişir. Polisin ve yöre halkının uyarılarına kulak tıkayarak kayıp kızkardeşi Whitney'i (Amanda Righetti) aramayı sürdüren Clay, o bölgeye heyecanlı bir hafta sonu tatili için gelen üniversiteli gençler arasındaki Jenna adlı bir genç kızın (Danielle Panabaker) yardımını alır. Ancak orada hiç hesaba katmadıkları büyük bir tehlikeyle karşılaşmak üzeredirler. Farkında olmadan film tarihinde yaratılmış en korkunç canavarlardan birisinin; ustura keskinliğindeki büyük bıçağıyla Kristal Gölü'nü mesken tutan ünlü katil Jason Voorhees'in yaşam alanına girmişlerdir.

PaRaNoYa7 profile photo
PaRaNoYa7
İşte hayalimdeki Jason. Günümüze çok iyi uyarlanmış. Puanından ötürü beklentim düşüktü ama bittikten sonra tam kafamdaki Jason'ı izlemiş oldum.
0
5 months ago
Filmkopat profile photo
Filmkopat
Elm Sokağı Kabusu İle Birlikte Bitmeyeceğini Düşündüğüm Serinin Son Filmi Klasik Senaryo Vakit Öldürmelik (Yeni Film Gelir Yakında)
0
7 months ago
KerseL profile photo
KerseL
Filmin gerilimi ve temposu çok iyiydi , ölüm sahneleri ilk filmlere göre daha iyiydi.
0
8 months ago
blackclaw profile photo
blackclaw
Film Crystal Lake'e gidip haftalarca geri dönmeyen kız kardeşini arayan Clay Miller isimli bir genci anlatıyor. Jason'dan bahsetmek gerekirse Serinin bu filminin diğerlerine göre nispeten daha iyi bir konusu ve daha belirgin bir sonu vardı.
1
11 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Şimdilik serinin son filmi. Önceki filmlere göre daha elle tutulur bir final olmuş. Yenisi yapılırsa da umarım daha iyisi yapılır :) 6,5/10
1
1 year ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
konuus : Kayıp kızkardeşini aramak için efsanevi Kristal Gölü ormanlarının yolunu tutan Clay Miller (Jared Padalecki), yosun kaplı ağaçların arkasındaki eski ve çürümüş kulübe kalıntıları arasında araştırmaya girişir. Polisin ve yöre halkının uyarılarına kulak tıkayarak kayıp kız kardeşi Whitney’i (Amanda Righetti) aramayı sürdüren Clay, o bölgeye heyecanlı bir hafta sonu tatili için gelen üniversiteli gençler arasındaki Jenna adlı bir genç kızın (Danielle Panabaker) yardımını alır. Ancak orada hiç hesaba katmadıkları büyük bir tehlikeyle karşılaşmak üzeredirler. Farkında olmadan film tarihinde yaratılmış en korkunç canavarlardan birisinin; ustura keskinliğindeki büyük bıçağıyla Kristal Gölü’nü mesken tutan ünlü katil Jason Voorhees’in yaşam alanına girmişlerdir.
0
2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
Supernatural den Jared Padalecki nin oynadığı 1980 yapımı filmin yeniden çekilmişi.
0
2 years ago

Who liked Friday the 13th

Who wishlisted Friday the 13th

Shelves that Include Friday the 13th

Interesting content shared about Friday the 13th

^ Back to Top