Frozen (2013) poster

Frozen (2013)

Director
Country
USA
Runtime
102 minutes
cinemarty Krallık, Karlar Kraliçesi (Snow Queen)'nin laneti sonrasında ebediyen sürecek bir kış mevsimine mahkum edilmiştir. Bu krallıkta yaşamakta olan maceracı ve iyi kalpli Anna, Karlar Kraliçesi'ni bulup laneti sona erdirmesini sağlayarak, şehrinde yaşayan insanları eski güzel günlerine döndürmeye karar verir. Masalsı bir yolculuğu çıkan Anna'nın yol arkadaşı ise usta bir dağcı olan Kristoff'tur. Başarıya ulaşmaları için Karlar Kraliçesi'ni görüp tanıyabilmeleri gerekmektedir. Görünürde basit olan bu plan, izbe dağdaki yolculuk ilerledikçe zorlaşmaya başlar. Mitolojik yaratıklar ve ürkütücü büyüler eşliğinde süren yolculuğun her dönemecinde ayrı bir tehlike ortaya çıkar. Yolculuğun asıl zor yanı ise zamanla yarışıyor oldukları gerçeğidir.

myfatbutlovelylife profile photo
myfatbutlovelylife
İzlediğim en güzel animasyon film diyebilirim. Gerek komik karakterleri gerekse de verdiği ince mesajlar harika.
1
2 months ago
sultancakmak profile photo
sultancakmak
izlerken hiç sıkılmadım, buzların dünyasında içinizi ısıtacak, güzel mi güzel bir animasyon olmuş.
5
8 months ago
phoeniks profile photo
phoeniks
çok güzel bir animasyondu hatta son günlerde izlediğim en iyi animasyonlardan biriydi sevgi her buzu çözer her kapıyı açar:)) kardan adam çok şekerdi:)) buzdan şato istiyorum ben de harika bişeydi yaa:))
3
12 months ago
Sezgii profile photo
Sezgii
Çocuk filmi diyerek geçiyorlar sinir oluyorum -_-
6
1 year ago
kaptankaptanim profile photo
kaptankaptanim
Çok gereksiz müziklerle dolu, çoğu yeri gereksiz uzun ve sıkıcı bir Disney filmi. Bunun yanında Tangled'ı tercih ederim. Beş dakikada bir müzikal vardı resmen. Kardeşini korumak isteyen bir ablayı en az dört şarkıda duyduk. Bu yönüyle de daha çok çocuklara hitap ettiğini anlıyoruz. Ama anlattığı doğru bir şey var ki. Aile, kardeş sevgisi aile dışı birine duyduğun sevgiden daha güçlüdür. Bir tek bu yönüyle takdir ettim filmi. İşin içinde Pixar olsaydı çok daha etkileyici bir animasyon olurdu eminim.
0
over 1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Harika bir film bence. Sadece fazla müzikale kaçtığından başlarda biraz sıkıldım fakat olay örgüsü çok güzeldi arada çok güzel müzikler de vardı. Herkesin seveceğini sanmam ama izlemeye kesinlikle değer bir film.
4
2 years ago
UnknownUser00 profile photo
UnknownUser00
En büyük hayali yazı görmek, güneşlenmek, denize girmek olan kardanadam olaf'ı çok sevmiştim:)) çok güzel bir animasyon olmuş...
Do you wanna build a snowman?
6
2 years ago
bilgehs profile photo
bilgehs
bir Disney macerası daha :D Not Defteri'nde değil de Frozen'de ağlamam çok mu anormal :D
1
2 years ago
paksoy profile photo
paksoy
içimdeki çocuk hiç büyümüyorrrrr :D
3
2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
eğlenceli ve çok hoş bir animasyon tavsiye ederim
3
2 years ago
AlpT.001 profile photo
AlpT.001
Hem klişe hem değil, tam bir aile filmi.
0
over 2 years ago
Ovuzo profile photo
Ovuzo
2013-2014 yıllarının sürpriz başarılarından biri... Disney stüdyosu çok uzun yıllardır Pixar ile ortak yürüttüğü projelerin yanında kendi animasyon departmanına yeniden can vererek son yıllarda dikkat çeken yapımlar üretmeye başladı. Tangled ve Wreck-It Ralph filmlerinin ardından Frozen gişe konusunda tutarlı tahminleriyle sektöre yön veren isimleri dahi şaşırtıp milyonlarca izleyiciyi (sadece ABD sınırlarında filmi 58 milyon insan izledi) s,nemalara çekmeyi başardı. Sadace hikayesi veya karakterleri ile değil tekniğiyle de çığır açan özenli yönetmenliği ile son derece başarılı olan Frozen küçük büyük herkes için mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biri. Bir dipnot; normal koşullar altında Frozen kadar gişe getirisi sağlayan fimlerin (dünya çapında 1.2 milyar dolar) hemen hepsi devam filmi iken bu film kuralı alt üst ederek orijinal yapımlarında son derece yüksek rakamlara ulaşabileceğini kanıtladı. Animasyon filmlerin kilometre taşlarından biri Shrek ise bir diğeri de Frozen.
6
over 2 years ago
zirzop001 profile photo
zirzop001
Bence gerçekten kaliteli, izlenmesi gereken güzel bir filmdi
4
over 2 years ago
inceliklileydi profile photo
inceliklileydi
olaf için bir daha izlerim
5
over 2 years ago
starch profile photo
starch
Çok beğendim...
2
almost 3 years ago

Who liked Frozen

Who wishlisted Frozen

Shelves that Include Frozen

Interesting content shared about Frozen

^ Back to Top