Full Metal Jacket (1987) poster

Full Metal Jacket (1987)

Director
Country
UK
Runtime
116 minutes
Blacklion Amerikan Ordusu ve Vietnam Savaşı, fakat bu kez Stanley Kubrick bakış açısıyla. Filmin başlarından ortalarına kadar askeri disiplinin farklı kişiliklerdeki askerler üzerinde nasıl bir etki yarattığını izliyoruz. Bu etki daha çok psikolojik bir tahribat olarak yorumlanabilir. Filmin geri kalanında savaş alanındayız ve tüm gerçekliği ile savaşı hissediyoruz . Filmin, esas olarak bir savaş filmi olması dışında özetlenebilecek bir konusu yok fakat bu konunun işlenişi savaşın insanları ne hale getirdiğini anlatmaya yetiyor. Kurguda kullanılan savaş bunu göstermek için bir araç sadece. Bu yüzden, bir 'Rambo' filmi beklentisi içinde olmayınız...

SymphonY profile photo
SymphonY
sikmayan bogmayan guzel film
0
8 months ago
sedd1 profile photo
sedd1
bazı yerlerde olay örgüsü durağan bazı yerlerde merak uyandıran bazı yerlerde de sıkıcı bir film. Stanley Kubrick bana hitap etmiyo olabilir.
2
1 year ago
eskon profile photo
eskon
bütün yapıları birbirine sımsıkıya bağlı bir başyapıt: ses, müzik, görüntü, diyalog, oyunculuk, metafor vs vs SAKIN TÜRKÇE DUBLAJ İZLEMEYİN o yüzden
1
2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
İlk yarısında gülmekten öldüren ikinci yarısındaysa gerçek savaşa bizi dahil eden bir film. Muhteşem ve özel bir film bana kalırsa. Etiketlerde de dedği gibi sanat eseri.
1
over 2 years ago
clower profile photo
clower
Eski film izlim güzel olsun biraz da farklı olsun diyosan stanley amcamızdan izliceksin. Aklınızın bir köşesinde olsun. İlk başlarda eğlenceli sonradan konusu ağırlaşan bir film herkes izleyemez sıkılanlar olabilir.
0
over 2 years ago
starch profile photo

Who liked Full Metal Jacket

Who wishlisted Full Metal Jacket

Shelves that Include Full Metal Jacket

Interesting content shared about Full Metal Jacket

^ Back to Top