Fury (2014) poster

Fury (2014)

Director
Country
USA
Runtime
134 minutes
gkhn. FURY 2. Dünya Savaşı’nın sonlarında Nisan 1945’te geçiyor. Müttefikler Avrupa sahnesine son darbelerini indirirken savaş nedeniyle katılaşmış bir çavuş olan Wardaddy (Brad Pitt) bir Sherman tankını komuta etmektedir. Tankın beş kişiden oluşan mürettebatı düşman hattının arkasında oldukça tehlikeli bir göreve çıkmıştır. Sayıları ve silahları az olan Wardaddy ve adamları Nazi Almanyasını kalbinden vurmak için kahramanca adımlar atarlar.

slymndgn profile photo
slymndgn
Ne kadar Amerikan abartısı bir film olsada etkilenmemek elde değil film bitmesine rağmen o duyguları yaşamış gibi bir iz bıraktı üzerimde etkilenmemek elde değil..izlediğim savaş filmleri arasında elbette yerini aldı..
0
6 days ago
Oznurr profile photo
Oznurr
"Fikirler barış doludur ama geçmiş ise şiddet. "
0
2 months ago
zeftodeath profile photo
zeftodeath
güzel filmde gerçeklikten biraz uzak kalmış.
0
9 months ago
Emirze profile photo
Emirze
Gayet güzel bir film. Brad Pitt in depresyon sahneleri ve Logan Lerman ın kin duygusu çok inandırıcı bir performanstı.
3
11 months ago
.SimS. profile photo
.SimS.
tam bir acı filmi .. insanın insana neler yaptığının sawaşın tanklı yüzü .. okullarda bu we bunun gibi sawaş filmleri izlettirmeli tüm dünyada ders olarak , belki o zaman hastalıklı ruhu olanlar dışında kimse sawaşmayı aklına dahi getirmez .. uzun süre izlemeyi ertelediğim bir yapımdı , beğenerek sıkılmadan izledim , abartı falan deniliyor ama kaç milyon insan oldu belki tam olarak böyle olmasada milyon farklı şekilde bunlar yaşandı .. şahsen izlenmesi gereken filmlerden diye düşünüyorum , tavsiye ederim ..
4
1 year ago
arifcicek profile photo
arifcicek
Tam bir tank filmi. Tiger ile Amerikan tanklarının savaş anı güzeldi. Birde Emma, ah o Emma!
0
1 year ago
MehmetK profile photo
MehmetK
Sonu biraz açık kalan bir film bence birazda abartı sanki
0
over 1 year ago
PaRaNoYa7 profile photo
PaRaNoYa7
Beklediğimden iyi, izlenebilir ama tekrar izlenecek bir yapım değil. Finali bana mantıksız gelse de genel olarak oyunculuklarıyla, kurgusuyla boş olmayan filmlerden. Savaşı bir de tankçıların gözünden görmeyi es geçmek için bir sebep yok.
0
over 1 year ago
eness profile photo
eness
tek tank bir ss taburu yine amerikan abartısı. film kesinlikle izlenir
0
over 1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
TANKTA SAVAŞ Film, savaşa bir tankın içinden bakış getiriyor. Ancak kesinlikle bunu hissettiren bir sıkıcılığı yok. Oldukça sürükleyici. Tüm sahnelerde kaliteyi görebilirsiniz...Brad Pitt kabul etmeli yaşlanmış!)
1
over 1 year ago
alicancam profile photo
alicancam
İlk defa bir tank filmi izliyorum. O yüzden mükemmel diyebilirim. Tanklardan anlayanlar varsa ufak mantık hataları var ama film kesinlikle harika.
0
over 1 year ago
SoulArt profile photo
SoulArt
Savaş sahnelerindeki detaylar sahaneydi. Geriye kalan kısım hep aynı. işin psikolojik kısmını görmek isteyenler full metal Jacket filmini izleyebilir. Yinede ortalamanin üstünde güzel film olmuş
1
almost 2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
finaline kadar savaşın bütün çirkinliklerini gerçekçi bir şekilde yansıtması nedeniyle beğendim. finali gereksiz bir masal olmuş. günümüzde halen aynı şeyler ısrarla bile bile yaşanıyorken, filmi klişe diye eleştirmek haksızlık bence.
1
almost 2 years ago
Blacklion profile photo
Blacklion
güzel bir 2. dünya savası filmiydi...
3
almost 2 years ago
dgnmrh profile photo
dgnmrh
Yemek sahnesi muhteşemdir. Tüm Amerikan ideolojisi o sahneye sıkışmıştır.
0
almost 2 years ago
yabann profile photo
yabann
Film hakkında cıkan olumsuz yorumlar nedeniyle sinemada izlememiştim . kısmet bugüneymiş fakat tüm olumsuz yorumlara inat ben cok beğendim .
Film oldukca güzel ve izlenilmesi gereken bir yapım . Savas ve kahramanlık filmlerinden hoşlananlar kaçırmamalı . Bayan arkadaslar pek begenmeyebilir fakat kansız savaş yoktur . 2. dünya savasında bu film sahnesi gibi yüzlerce olay yaşanmıştır (toplamda 60 - 70 mılyon ınsan öldü )
4
almost 2 years ago
Mahmut220 profile photo
Mahmut220
filmi izleyeli 20 dk falan oldu ama silah ve top sesleri halen kulağımda gerçekten etkisinde bırakıyor.
0
almost 2 years ago
eminuk profile photo
eminuk
Amerika'yı övüyor, göklere çıkarıyor diye eleştirenler kendi sinemasına baksın mümkünse. Türkleri barbar gösteren bir filmimiz var mı? Yok, olacağını da sanmıyorum. Bence de gayet güzel bir savaş filmiydi. Zaten son zamanlarda savaş filmlerine açtık, bu film hepimizi doyurdu. Tankların savaştığı bölüm özellikle harikaydı.
4
almost 2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Oldukça başarılı bir savaş filmi. Savaşın kötü yanlarını da oldukça başarılıyansıttığını düşünüyorum. Savaş sahneleride başarılıydı. Son zamanlarda izlediğim en başarılı savaş filmlerinden diyebilirim.
2
almost 2 years ago
gkhn. profile photo
gkhn.
Savaş filmlerini seviyorsanız bu filmi beğeneceksiniz muhtemelen. Evet film klişelerle dolu, bir sonraki sahneyi tahmin edebiliyorsunuz, finali de çok rahat tahmin edebiliyorsunuz ve çok basit bir final ama o atmosfer için dahi zevkle izlenebilinecek bir film.Ayrıca Brad Pitt'i yine çok başarılı. Harika bir oyunculuk çıkarmış.
0
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
savaş filmleri için de ayrı bir yere sahip olabilir. tankların savaşını izlemek isterseniz kaçırmayın. bu savaş filmi değil; tank savaşı filmi! panzer alman tanklarına karşı Amerikan tankları
0
2 years ago
annamolly profile photo
annamolly
Filmden aldığım mesaj: savaşma, ölürsün.
9
2 years ago

Who liked Fury

Who wishlisted Fury

Shelves that Include Fury

Interesting content shared about Fury

^ Back to Top