Gamer (2009) poster

Gamer (2009)

Director
Country
USA
Runtime
95 minutes
.SimS. Halkla mesafeli bir hayat tarzı yaşayan milyarder Ken Castle şimdiye kadar yapılanlar arasında en çok tartışma yaratmış olan oyun biçimini yaratmıştır: Slayers. Bu oyun milyonlara en derindeki arzularını ve fantezilerini dışavurma imkanı verecektir. İnsanın içindeki hırsı, kötülüğü ve nefreti tüm dünyanın gözü önünde sergileyebilme imkanı sağlayan ve olağanüstü popüler bir hale gelen çok-oyunculu bir online oyundur. Fakat oyun yeni ve korkunç bir boyut kazanmak üzeredir. İnsanlar insanları oynayacaktır. Bu geniş ölçekli online oyunun merkezindeki 1 numaralı oyuncu ise Slayers’ın yıldız ve kült kahramanı Kable’dır. Fakat Kable kendi başına değildir. Rock yıldızı statüsündeki genç oyuncu Simon, Kable’ı kontrol etmekte ve her engele meydan okuyarak onu her hafta zaferden zafere koşturmaktadır. Ailesinden alınıp hapsedilen ve kendi iradesi dışında savaşmaya zorlanan günümüz gladyatörü, oyundan kaçabilmek için hayatta kalmak zorundadır. Kendi özgür iradesini ve kimliğini geri kazanması ve karısını, ailesini ve insanlığı Castle’ın acımasız teknoloji spiralleri daha da kontrolden çıkmadan önce kurtarması gerekmektedir.

KlaketKafa profile photo
KlaketKafa
Bazı filmler vardır, posterine bakınca ya da ismi geçince soundtracki kafanda çalmaya başlar... Bu film de o filmlerden biri benim için.
1
5 months ago
EDITOR profile photo
EDITOR
BİLGİSAYAR OYUNLARINA AKSİYONLU ELEŞTİRİ Monitör başında sağa sola ateş edilen oyunların gelecekti muhtemel! versiyonlarına gönderme yapılmış. Başarılı bir yapım. Aksiyonu bol. Sahne geçiş hızı biraz daha yavaş olsaymış daha iyiymiş. Son çeyreğinde bir dans sahnesi var; müthiş ))
0
1 year ago
furkandr profile photo
furkandr
güzel bir aksiyon
0
2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
konusunu çok beğendiğim bir film , bence 15 yıla kadar filmde anlatılan olaylar gerçek olacak ,
0
over 2 years ago
MinDFoRCe profile photo
MinDFoRCe
aslında film sıradan bir aksiyon filminden öte bir senaryoya sahip değil. eşini çocuğunu kurtaran bir kahraman görüyoruz. filmdeki güzel taraf ise bilim-kurgu konusunda aslında hepimizin aklına gelebilecek bir sistemi kurguya dökmesi. yönetenler bilgisayar karakteri yönetmiyor; gerçek insanlar silahlı ilerleme oyununda başkaları tarafından yönlendirilip birbirini öldürürken, toplum adı verilen oyunda da insanlar sims oyunundaki gibi bir karakter seçiyor ve onu sosyal bir ortamda yozlaşmış ilişkiler içinde yönetiyor tabiki yönettikleri de gerçek insanlar. yönetilenler suçlular, muhtaçlar, fakirler gibi zor durumdaki insanlardan oluşuyor. tabi sanal dünyanın getirdiği bir gerçek de var bu işin içinde: şişman ve tiksinç bir bir insan güzel bir bayanı kontrol edebiliyor oyunda. gerçekliğin bükülmesi bu örnekle güzel bir şekilde sergileniyor. kahramanımızın tüm bu çemberden çıkışı ve sistemle mücadelesi ise oldukça klişe bir tarzda gidiyor. uzun yol araçlarında vakit geçirmek için izlenebilecek filmlerden biri. metro'nun aracında izledim şahsen :)
3
over 2 years ago

Who liked Gamer

Who wishlisted Gamer

Shelves that Include Gamer

Interesting content shared about Gamer

^ Back to Top