Gemide (On Board) (1998) poster

Gemide (1998)
(On Board)

Director
Country
Turkey
Runtime
102 minutes
Ricky.McFloyd Film bir kum kosterindeki kaptan ve 3 kişiden oluşan tayfasının hikayesini anlatıyor. Esrar ve içki içip, geyik muhabbetleri yaparak zaman geçiren tayfa yine bir muhabbetin döndüğü gecede beklemedikleri bir olayla karşılaşırlar. Tayfadan boksör diye bilinen kişi dayak yemiş, kaptanın paralarını çaldırmış ve beklenilen yemekleri getirmemiş halde gemiye gelir. Hem aç hem kafası güzel olan kaptan tayfayla birlikte Laleli'ye paralarını çalan kişileri bulmak için giderler. Kısa bir gezinti sonrasında aradıklarını bulan tayfa yanlarında bir kız da olan grubu döverler ve alacaklarını alıp gemiye kızı da alarak dönerler. Sabah olduğunda hiç bir şey hatırlamayan kaptan gün içinde yavaş yavaş olanları hatırlamaya başlar. Gece esrarlı kafasının etkisiyle adam öldürdüğünü ve Rus bir fahişeyi (üstelik bakire!) kaçırdıklarını hatırlayan kaptan durumun vahimiyetinin farkına vardığında her şey daha kötüye gidecektir. Üstelik olaylar çığrından çıktıkça tayfa, birbirlerine ve kaptana karşı daha isyankar ve güvensiz hareketlerde bulunurlar. Kaptan bir an önce kafasını toparlayıp kendilerini temize çıkaracak bir plan yapmaya karar verir. Ama artık hem mürettebat hem iş çığrından çıkmıştır. Oyuncu kadrosunda Erkan Can, Haldun Boysan, Yıldıray Şahinler, Naci Taşdöğen gibi isimlerin yanı sıra rus kızı Ella Manea adlı oyuncu oynamıştır. Filmin, tayfa tarafından dövülen grubun hikayesini anlatan devamı niteliğindeki ''Laleli'de Bir Azize'' filmi de çekilmiş ve rus fahişeyi aynı kadın oyuncu oynamıştır.

Trailer not available.

slymndgn profile photo
slymndgn
Bir kült film film tadı almak çok iyiydi gerçekçilik ve diyalogların seçilişi türk sineması için önemli filmlerden kesinlikle..
0
5 months ago
GokayGecgel profile photo
GokayGecgel
Türkiye'nin kült filmlerinden. Gayet güzel bir film
0
8 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Açıkcası filmi pek fazla beğenmedim. İleride bir gün tekrar izlemeyi düşünüyorum yani sorun bendedir muhtemelen diye ama bakalım artık ne zaman açar da şunu bir izleyim derim bilemiyorum. Baştan sonra fazlasıyla sıkıldım. Repliklerinde geniş bir bölümünü lise zamanlarında dinlediğim Sagopa'nın şarkısından ezberlemiştim :D merakla da başladım fakat beğenemedim.
1
over 1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd @mmtfb 
Sansürlemek sonradan yorucu geldi galiba :D
1
over 1 year ago
eminuk profile photo
eminuk
Yahu her şey iyi hoş da, o kız türlü türlü şey yaşadı hiç mi makyajı-saçı bozulmaz, yüzünde hiç mi dram olmaz, elbisesi hiç mi kırışmaz... Bunları akıl etmek için Einstein olmaya ya da son teknolojiye sahip olmaya gerek yok. Sırf bu sebepten Erkan Can'ın mükemmel oyunculuğu gölgeleniyor bence. Çok sinirlendim filmi izlerken..
1
almost 2 years ago
Peris profile photo
Peris
Türkiye sinemasındaki ender "kült" filmlerden. Oldukça zor şartlarda çekilmiş. Serdar akar bir daha hiç böyle film çekemedi. Sert ama izlemeye değer.
2
almost 2 years ago
filmbilir profile photo
filmbilir
çok gerksiz bi film anlam veremedim
0
2 years ago
eskon profile photo
eskon
underground filmlerinin şahıdır. harika bir filmdir bu. içiniz sıkılır ama , uyarayım
1
2 years ago
Cekdar profile photo
Cekdar
Kesinlikle izlenmeli
0
2 years ago
mmtfb profile photo
mmtfb
+ Off nabıcaz be Kamil! Anamız s*k*ldi.
- Kızı geri götürelim kaptan bu iş başka türlü kapanmaz.
+ Çocuk olma,artık cinayete girdik.
- Kazaydı anlatırız hem herif pezevenkmiş kimse s*k*lemez.
+ Sen öle san,..sen öle san..pezevengi öldür 1 cinayet kızı al 2 adam kaçırma kızı en az 2 kişi sik 3 ırza tecavüz her gece esrara takıl nerden baksan 4 içicilik heriflerin cebinden paralarını al 5 gasp bütün bu bokları yedikten sona polislerin suratına bakıp kusura bakmayın abi kaza oldu diyemezsin…Adamın götünden kan alırlar Kamil kan…

http://www.youtube.com/watch?v=Mg02DPr3ngM
1
over 2 years ago

Who liked Gemide

Who wishlisted Gemide

Shelves that Include Gemide

Interesting content shared about Gemide

^ Back to Top