Ghost (1990) poster

Ghost (1990)

Director
Country
USA
Runtime
127 minutes
Neslii Molly ve Sam, aşk yaşayan, New Yorklu bir çifttir. Sam cüzdanını taşıyan bir serseri tarafından bıçaklanarak öldürülür. Ruhu bedeni terkettiğinde ölümden sonraki yaşamı yavaş yavaş keşfetme fırsatı bulur. Ölülerin ruhlarının canlılarla aynı ortamda varolduğu ama yaşayanların ruhları göremediği bir ortamdır bu. Yardımsever bir hayalet Sam’in bu yeni durumu kabullenip alışmasına yardım eder. Genç adam artık bazı nesneleri hareket ettirebilmektedir. Ancak eski iş arkadaşı Carl’ın kirli çamaşırları ve Molly ile ilgili kötü planları gün ışığına çıktığında, canlılarla iletişim kurmanın tek yolunun bir medyum aracılığıyla mümkün olduğunu anlar. Sam’in karşısına medyumların belki de en eksantrik olanı çıkacaktır. Birden fazla film türünün klişelerini müthiş bir beceriyle eriten Hayalet, gerçekten de 1990 yılının belki de en sevilen, en sıcak filmi olmayı başarmıştır. Sayısız adaylığının yanısıra Whoopi Goldberg’in ilk Oscar’ına vesile olurken, Patrick Swayze ve Demi Moore’u da Sam ve Molly rolleriyle ölümsüzleştirmiştir.

KerseL profile photo
KerseL
90'lı yılların iz bırakan unutulmaz filmlerinden biri. Türünün en iyilerinden.
6
8 months ago
Selocan profile photo
Selocan
İçten,sevgi dolu,duygusal ve çok güzeldi.Bazı sahneler oldukça eğlenceliydi. Bazen gülümsüyor, bazen sinirleniyor, bazen duygulanıyorsunuz. Renkli karakteri olan Oda Mae'yi çok sevdim. Tavsiye ederim izleyin
1
9 months ago
EDITOR profile photo
EDITOR
MÜZİK + DEMİ MOORE Bu 2 si özgün bir senaryo ile biraraya gelmiş. Süper bir film olmuş. Üst seviye romantik. Whoopi Goldberg de bonus )
0
over 1 year ago
ufukercetin profile photo
ufukercetin
Ghost .. unutulmayacak tekrar tekrar hep izlenecek .. müziği bile unutulmuyor
5
2 years ago
filmsever profile photo
filmsever
Kesinlikle 90 lı fılmler mükemmel... Ghost'u izlemek çok keyifliydi :)
3
2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
Sam ve Molly birbirlerine delicesine aşık bir çift. Yeni bir apartmana taşınan çift, yolda serseriler tarafından saldırıya uğruyor ve Sam kavga sırasında öldürülüyor. Ancak Sam bir hayalet olarak yaşamayı sürdürüyor ve sevgilisini tehlikelerden uzak tutmak ve kendi ölümünü planlayanları bulmak için işin inceliklerini öğrenmeye başlıyor. Bu arada insanlarla bir falcı aracılığıyla iletişim kurmayı başaran Sam, adım adım "öteki dünyaya" ilerlerken Molly'e daha çok aşık olmaktan kendisini alamıyor.
0
over 2 years ago
starch profile photo

Who liked Ghost

Who wishlisted Ghost

Shelves that Include Ghost

Interesting content shared about Ghost

^ Back to Top