Ghost Dog: The Way of the Samurai (1999) poster

Ghost Dog: The Way of the Samurai (1999)

Tags
Director
Country
France
Runtime
116 minutes
yabann "Hayalet Köpek" lakaplı profesyonel bir kiralık katil, mafya hesabına çalışmaktadır. Gerçekte kim olduğu bilinmeyen Hayalet Köpek, bir binanın çatı katında postacı güvercinleriyle yaşamakta, sadece Fransızca konuşan dondurmacı ile arkadaşlık etmekte ve samuray bağlılık yeminine sadık kalmaktadır. Ancak tetikçiliğini yaptığı mafya ailesi onun kendileri için bir tehlike olduğunu düşünüp her şeyini yok edince, Hayalet Köpek intikamını samuray yöntemlerini izleyerek almaya karar verir.

Sekyazar profile photo
Sekyazar
Jarmusch modern hayatta Kurosawa nın samuray felsefesini kovalıyor gibi geldi, bakış açısı ilginç izlenebilir Whitaker ve Jarmusch hatrına
0
21 days ago
cimcini profile photo
cimcini
bu filme yorum yazmamakla haksızlık etmişim. sağda solda felsefesi, edebi göndermeleriyle ilgili çok sey okudum. benim yorumum biraz daha farklı oldu. ghost dog alışılmışın dışında bir yol filmidir bence. kahramanımızın samuray mertebesine ulaştıktan sonra çıktığı içsel yolculuğu anlatır. mistizm, dinginlik, kabullenişin yoludur bu. yolculuğun sonunda kendini tamamlamıştır ghost dog. spoiler gibi bir sey: küçük arkadaşına döner ve sorar: bu köpek niye gitmiyor? kız cevap verir: git de. adam köpeğe git der ve köpek -aynı bir samurayın efendisine itaat etmesi gerektiği gibi oradan hızla uzaklaşır. köpeğin gözünde adamı görürüz.aynı kabulleniş, aynı dinginlik ve efendisinden duymayı beklediği tek bir itaat sözcüğünü bekleyen gözler, aynıdır.. kız çocuk bile efendilk kavramına uzak değilken kahramanımız için yabancıdır bu sözcük. jarmusch yine yapmış dedirtir bu film. müzikleri de çok yakışmıştır filme.
1
3 months ago

Who liked Ghost Dog: The Way of the Samurai

Who wishlisted Ghost Dog: The Way of the Samurai

Shelves that Include Ghost Dog: The Way of the Samurai

Interesting content shared about Ghost Dog: The Way of the Samurai

^ Back to Top