Girl, Interrupted (1999) poster

Girl, Interrupted (1999)

Director
Country
USA
Runtime
127 minutes
potakal Susanna aşırı miktarda alkol aldıktan sonra hastaneye yetiştirilir. Ve genç kız kendi rızasıyla psikiyatri hastanesine yatar. Hastanede geçireceği 18 ay, bir hapisten öte kendini keşfetme süreci haline gelir.

melihkk1 profile photo
melihkk1
Film, deliliğin o ince sınırında ilerlerken aynı zamanda yanında da bizi götürüyor. Kendinizi kaptırıp sizde düşünmeye başlıyorsunuz; Deli olan kim? Akıllı olan kim? Acaba ben burda olmalı mıyım? Gibi sorular sürekli aklınızda dolanıyor. Kitaptan sinemaya uyarlanan yapımlar arasında kesinlikle yeri çok farklıdır benim için. Gerçek kurgusu o kadar derine işlemiş ki karakter ile bağ kurabiliyorsunuz. Lisa ( Angelina Jolie) çok karmaşık ve dejenere bir karakter olmasına rağmen Jolie bunu oynamayı bırak yaşamış resmen. Zaten bu emeğinin karşılığını da en iyi yardımcı kadın oyuncu Oscar'ını alarak taçlandırdı. Winona Ryder o bebeksi yüz kalıbını atıp ilk defa bu yapımda içindeki duyguları dışarı yansıtmış. Onun sürekli olarak yaşadığı gel-git durumu sizi filme bağlayan diğer etkenlerden. Çok derin ve izlenilmesi farz filmlerdendir. İzleyin, izlettirin.
1
3 months ago
dai profile photo
dai
buradaki lisa karakteri batman kara şövalyedeki joker karakteri gibi; şimdi kime dikkat etmeniz gerektiğini biliyorsunuz.
0
3 months ago
Mervealucard profile photo
Mervealucard
İşte bu benim dediğim filmlerden bir tanesi.
1
8 months ago
Boddah profile photo
Boddah
Bu hastalıklı dünyada belki de deliler akıllı,akıllılar ise birer deli kim bilebilir ki.Susanne nın kendini arayış hikayesinde çıkış yolunu bi akıl hastanesinde bulabileceğini kim bilebilirdi.
Herkes düştüğü çıkmazlardan kolay kolay çıkamıyor,herkes güçlü değil,belki de sana benzeyen insanların arasında olduğun zaman çözüme ulaşabiliyorsun,çünkü onlar senin birer yansıman,onlarda kendini görüyorsun,gördükçe gerçekle yüzleşiyorsun,kendini buluyorsun ve anlıyorsun ki savaşacak gücüm var arabesk bi tabirle yıkılmadım ayaktayım.

İnsan kafasındaki helezonları ancak kendi gibi insanlarla yüzleştiğinde dindirebiliyor bu film bence bunu anlatıyor,bi kendini bulma hikayesinde başrol oyuncusu bi akıl hastanesi ve oyuncular da birer kaçık,Susanne ya birer birer yolu gösteriyorlar ve birbirlerinin çıkmazlarından duvarlara çarpa çarpa da olsa yolu buluyorlar.Hayat böyle işte,her zaman harikalar diyarında gezemiyorsun,bazen kendini bulabilmen için biraz sıyırman gerek.

Angelina Jolie Lisa Rowe karakterini canlandırmamış yaşamış adeta.Kendisinin o dönemleri de normal olmayan bi insanın bu rolün hakkından fazlasıyla gelmesi şaşırtıcı olmasa gerek,aramızdan ayrılan Britanny Murphy nin de rolü izlenmeye değer aslına bakarsanız bi tane kötü oynayan oyuncu göster desen gösterilemeyecek bi film,oyunculuklar üst düzey,şarkılar muhteşem,hadi hep birlikte delirelim...
4
11 months ago
EliteBrains profile photo
EliteBrains
Coelho'nun ''Veronika Ölmek İstiyor' kitabındaki öyküyle çok dikkat çekici benzerlikler var hikayede ve olayda. Biyografi ve dram sevenler için gayet hoş bir film. Beni derinden etkilemedi ama izlediğime pişman da olmadım, sevdiğim tarzda bir film.
4
12 months ago
burcst profile photo
burcst
Çok etkileyici bir filmdi.Psikolojik çözümlemeleri olan,içe dönük filmlerin başarılı örneklerinden olmuş,hiçbir şekilde sıkıcı ve durağan değil.Oyunculuklar çok başarılı.Filmde doktorlar dahil herkes sürekli sigara içiyor,çok dumanlı hissettirse de hastane gerçekten 5 yıldızlı otel kıvamında! Angelina'ın Lisa hali ise insana tuhaf bir duygu veriyor.Çok başarılı buldum.Fimde duygu yoğunluğu ve verilen mesajlar ise son 30 dakikada daha fazla hissediliyor.İnsan için en zor şey kendisiyle yüzleşmektir ama bir kez bunu başarırsa özgürleşmeyi de başarmış demektir..Belki de herkesin zaman zaman kendi içsel hastanesine yatıp kendisiyle yüzleşmeye ve iyileşmeye ihtiyacı vardır.İzlemenizi tavsiye ederim.
9
1 year ago
sinemasal profile photo
sinemasal
bu filmin yeri bende hep ayrı olmuştur
2
1 year ago
TolgaKARA profile photo
TolgaKARA
Gereksiz biyografi filmlerinden bir tane daha.
0
almost 2 years ago

Who liked Girl, Interrupted

Who wishlisted Girl, Interrupted

Shelves that Include Girl, Interrupted

Interesting content shared about Girl, Interrupted

^ Back to Top