Gökten 3 elma düstü (2008) poster

Gökten 3 elma düstü (2008)

Tags
Director
Country
Turkey
Runtime
119 minutes
Sezgii Küçük çapta bir hırsız olan genç Ali (İsmail Hacıoğlu) evden kaçmıştır. Annesinden ve ender gördüğü babasından… Nasıl karşılanacağını bilmeden İstanbul’daki daha önce hiç görmediği dedesine doğru garip bir yolculuğa çıkar… Ali’nin dedesi emekli asker Recep (Köksal Engür), tek başına askeri disiplin içinde yaşayan huysuz bir ihtiyardır. Karısını üç yıl önce kaybetmiş ve onay vermediği bir evlilik yapmış kızı Yıldız’la da yaklaşık yirmi yıldır görüşmüyordur. Recep’in tüm saatleri hemen her gün aynı geçiyordur artık. Ta ki küçük torunu Ali çıkıp gelene kadar… Recep’in üst kat komşusu Nilgün (Bennu Yıldırımlar) ise; Yalnız yaşayan, orta yaşlarda, üniversite mezunu, asi, modern bir fahişe’dir. Nilgün ile Recep sürekli tartışırlar.

Sezgii profile photo
Sezgii
Ortalama düzeyde biraz dizi modunda ilerleyen bir filmdi. Gerçekten çok rahatsız edici, gereksiz sahneler vardı. Midem bulandı diyebilirim. Hele Bennu Yıldırımlar resmen hayal kırıklığı böyle bir rol beklemiyordum. Yaprak Dökümü'nde alıştık tabii normal iffetli haline :D İsmail Hacıoğlu tabii ki harikaydı. Köksal Engül size de hep aynı rolü oynuyor gibi gelmiyor mu ya? :D

Filmin içindeki diğer bir konuya değinirsek, insanlar aldatma eğiliminde oldukları sürece kendilerini çok çakal zannediyorlar galiba. Ama yakalanınca suçu yine başkasında arıyorlar. Saçma ve karakteristik bir bozukluk bu. Zaten böyle birine aşık olmak -filmde olduğu gibi- düşüklüktür diye düşünüyorum.
2
12 months ago

Who liked Gökten 3 elma düstü

Who wishlisted Gökten 3 elma düstü

Shelves that Include Gökten 3 elma düstü

Interesting content shared about Gökten 3 elma düstü

^ Back to Top