Grzeli nateli dgeebi (In Bloom) (2013) poster

Grzeli nateli dgeebi (2013)
(In Bloom)

Tags
Country
Georgia
Runtime
102 minutes
blackwidow Sovyetlerin çöküşünün hemen ardından 1992 yılında Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te geçen film iki genç kız Eka ve Natia’nın çocukluğu arkada bırakışları ve sosyal baskılara karşı mücadelelerini konu ediniyor. Eka ve Natia çocukluktan beri sıkı dostturlar. Ailevi sorunlarla mücadele eden bu iki tomurcuk, büyüdükçe toplumsal gelenek ve göreneklerin baskısını da hissetmeye başlarlar. Gürcistan henüz yeni bağımsız olmuş ve halkı kıtlık ile kırılırken, iki kız baskıya karşı mücadele etmeye çalışacaklardır. Bu mücadelede asıl direniş Natia’nın birisiyle evlenmek zorunda oluşu ile başlayacaktır.

blackwidow profile photo
blackwidow
İki Gürcü genç kızın çocukluktan ergenliğe geçiş dönemlerine tanık olurken, arka planda uzun ekmek kuyrukları ve ekonomik buhranın yıprattığı Gürcü halkını gözlemleyebilirsiniz.Film bunların yanı sıra Türk toplumunun yaşayışına benzer birçok olguyu da içinde barındırıyor. Olay akışı yer yer durağanlaşsa da sıkmadan kendini izlettiriyor.Düğün sahnesinde yer alan dans ise kesinlikle görülmeye değer :)
1
2 months ago
Senemini profile photo
Senemini
Film cok yavaş ilerliyor, vermeye çalıştığı mesajlarda da çok başarılı olduğu söylenemez açıkçası, ama genç kızlardan birinin düğündeki dans sahnesi çok hoştu. Kısacası izlediğim için pişman değilim, ama izlemediğim için de pişman olmazdım:)
0
2 years ago

Who liked Grzeli nateli dgeebi

Who wishlisted Grzeli nateli dgeebi

Shelves that Include Grzeli nateli dgeebi

Interesting content shared about Grzeli nateli dgeebi

^ Back to Top