Habitación en Roma (Room in Rome) (2010) poster

Habitación en Roma (2010)
(Room in Rome)

Director
Country
Spain
Runtime
109 minutes
slymndgn Yılın en kısa gecesinde, Roma'da bir otel odası... İki kadın, ruhlarına işleyecek bir deneyim yaşayacak. Bu erotik gecenin sonunda, sabaha karşı, bu iki kadın ayrılacak ve ülkelerine dönecekler. Baş başa geçirdikleri 12 saat boyunca hayatlarını birbirlerine anlatacak bu iki kadın; kayıp zamanın sürprizleriyle, dört duvar arasında... Ve böylece yeniden özgürlüklerine kavuşacaklar.

blackastrial profile photo
blackastrial
Filme başlamadan önce beklentilerimi düşük tuttuğumdan ve daha farklı bi anlatım beklediğimdendir belki de inanılmaz güzel buldum. Buram buram sanat ve tarih kokan, erotizme bezenmiş bir aşk hikayesiydi izlediğim. Diyaloglardan doğan bilmecelerin karakterler üzerinde yarattığı gizem ve çekicilik bilmeceler çözüldükçe yok olsa da, kalkan bu perde karakterleri daha sıcak daha samimi yaptı. Artık yabancı değil birer tanıdıklardı, belki de bendim. Vaktin dolduğunu anladıkları an hissettikleri panik duygusu, süreyi uzatma çabaları, vedalaşamamaları, odadan çıkışları kendi hayatımda da sık sık yaşadığım için, bayağı etkiledi açıkçası.
Onun dışında sinematografi ayrı soundtrackler ayrı güzeldi. Film çekimleri esnasında orada olup çılgınlar gibi fotoğraf çekme isteği uyandırdı. İlham aktı resmen, Roma çok acayip bi şehirmiş gerçekten. Yalnız aynı şarkıların ara ara tekrar etmesi biraz rahatsız etti. Yine de film tam da istediğim gibi bittiğinden -ki bu çok nadir gerçekleşen bir olay- bu kusuru görmezden geliyor ve ayıp etmiyorum.
2
10 months ago
ufukercetin profile photo
ufukercetin
müzikleri büyüleyiciydi ..ayrıca bu filme sadece erotik bir açıdan bakmak yanlış .. aşk,tarih ,cesaret ..konuşulmayanların konuşulması ... hepsi bu filmde
0
almost 2 years ago
Okyman profile photo
Okyman
Müzikleri filmden daha iyi,
0
almost 2 years ago
seymaer profile photo
seymaer
Film aslında göründüğünün ötesinde çok etkileyici! Son sahnelere doğru gözlerim doldu, yoğun dramatik bir film ayrıca ilgimi çeken yunan mitolojisi filme çok güzel bir lezzet katmış, filmin müziğini de çok sevdim.Beni çok etkiledi çok beğendim.
0
2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
film herkesin izleyebileceği , herkes tarafından kabul görecek bir film değil öncelikle bunu söylemek gerek . film +18 bir yapım , filmin çoğu cinsellik üstüne ama farklı ve dram ağırlıklı bir konusu var özellikle son sahneleri iyiydi . onun dışında orta halli bir yapım .
1
2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
son bolumleri disinda pek de etkilemedi... muzigi guzeldi ama...
0
2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
+18 bir film...berbat
0
over 2 years ago

Who liked Habitación en Roma

Who wishlisted Habitación en Roma

Shelves that Include Habitación en Roma

Interesting content shared about Habitación en Roma

^ Back to Top