Hannibal (2001) poster

Hannibal (2001)

Director
Country
UK
Runtime
131 minutes
madameasena Dr. Hannibal Lecter'ın çaylak FBI ajanı Clarice Starling'in büyük hatası sonucu hücresinden kaçışının üzerinden yedi yıl geçmiştir. Dr. Lecter, bu kaçışının ardından Floransa'ya gidip yerleşmiş hayatın tadını çıkarmaktadır; fakat Clarice Starling hala Dr. Lecter ile yedi yıl önce en yüksek güvenlik önlemlerinin olduğu tehlikeli deliler koğuşunda yaptığı görüşmeyi unutmamıştır. Dr. Lecter'ı unutmayan biri daha vardır: Mason Verger. Dr. Lecter'ın eski bir kurbanı olan Mason Verger onun elinden güçlükle kurtulmuştur. Verger domuz besiciliğiyle kendine bir imparatorluk yaratmıştır ve de Dr. Lecter'dan intikam alma duygusuyla yanıp tutuşmaktadır. Dr. Lecter yüzünden bir soluk makinesine bağlı yaşamak zorunda kalan Verger'in zenginliği sayesinde elinde çok geniş imkanlar vardır ve kendi kurduğu dünyada en ufak bir hareketi bile hissetmektedir. Mason Verger sonunda Dr. Lecter'ı nasıl tuzağa düşüreceğini bulur. Dr.Lecter'a onun için dünyanın en değerli ve en zarif yemini sunacaktır. Verger'in bu yemi Dr. Lecter'a sunmasında Clarice Starling'i kendinde bir saplantı haline getiren FBI başmüfettiş yardımcısı Paul Krendler da ona yardım edecektir.

Sefa profile photo
Sefa
Ajan Starling'i ne güzel Jodie Foster oynuyordu ne gerek var ki sana Julianna Moore çok itici bi kadın. Neyse çok sağlam bir devam filmi olmuş. Oyuncu kadrosu güçlenmiş harika konu ve oyunculuklarla süslenmiş bir film. Ray Liotta'nın sahnesi hem çok komikti hemde psikopatçaydı tam benlik mutlaka izlemelisiniz.
1
6 months ago
zeynepbilgic profile photo
zeynepbilgic
Özellikle Julianne Moore'un kendini kelepçelediği sahnede, Anthony H. Julianne M. 'a yaklaşıp ısıracakmış gibi yaptığı sahne inceden iki anlamda "seni yerim kız" mesajıydı. Güzel film izlenir. :)
1
11 months ago
Sezgii profile photo
Sezgii
Evet, oldukça dahiceydi. O ince yemek esprileri beni benden aldı :D
2
1 year ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Hairkaydı. Belki de Kuzuların Sessizliği kadar başarılı buldum. Anthony Hopkins harika performansıyla ağzımı açık bıraktı. Jodie Foster' ın yeri ayrı ama Julanne Moore da Foster' ı hiç aratmamış hatta ben bu role daha da yakıştırdım onu. Gary Oldman' ın o yüzünü asla unutamayacağım sanırım ve Ray Liotta' nın o sahnesi...
6
1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
SERİNİN BELKİ DE EN İYİSİ Hannibal karakteriyle Anthony Hopkins karizmalaşıyor. Dedektifle arasındaki derin ilişki seyre değer. Zeka had safhada )
0
over 1 year ago
KoreAskeri profile photo
KoreAskeri
Zeka, eğer toplumsal baskılardan sıyrılır ve insanın kendi kendine saygısıyla birleşirse neler olabileceğinin bir kanıtı. İçerisinde saygı ve hayatta varolabilme kavramlarını çok güzel bir şekilde insanın gözüne gözüne sokan bu serinin bence en tatlı filmi.
3
almost 2 years ago
jupiterinuydusu profile photo
jupiterinuydusu
Thomas Harris'in Hannibal isimli romanından uyarlanmış. henüz filmi yapılmadan önce kitabını okumuştum. gayet başarılı bir uyarlamadır.
2
2 years ago
tutucu profile photo
tutucu
oyunculuk resmen aklıma kazındı :)
0
2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
çok garip ve değişik bir yapımdı bir kaç mide bulandırıcı sahne vardı tabiiii
3
2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59 @furkandr 
aynen öyle. yaptım :)
0
2 years ago
furkandr profile photo
furkandr @TARIK59 
kardeş filmin konusunu kopyala-yapıştır yapmışsın filmi anlatmışsın filmi hiç izlemeye gerek kalmamış iyiki bu yorumu okumadan önce izlemişim filmi :)
0
2 years ago
umrant profile photo
umrant
Kuzuların sessizliğine oranla daha fazla gerilim içerir.Ama onun tadı nedense başkadır.Hopkins i izleme süremiz daha fazladır bu bölümde. Kanınız donarak ürpererek izlenir...
0
over 2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
Dr. Hannibal Lecter'ın çaylak FBI ajanı Clarice Starling'in büyük hatası sonucu hücresinden kaçışının üzerinden yedi yıl geçmiştir. Dr. Lecter, bu kaçışının ardından Floransa'ya gidip yerleşmiş hayatın tadını çıkarmaktadır; fakat Clarice Starling hala Dr. Lecter ile yedi yıl önce en yüksek güvenlik önlemlerinin olduğu tehlikeli deliler koğuşunda yaptığı görüşmeyi unutmamıştır. Dr. Lecter'ı unutmayan biri daha vardır: Mason Verger. Dr. Lecter'ın eski bir kurbanı olan Mason Verger onun elinden güçlükle kurtulmuştur. Verger domuz besiciliğiyle kendine bir imparatorluk yaratmıştır ve de Dr. Lecter'dan intikam alma duygusuyla yanıp tutuşmaktadır. Dr. Lecter yüzünden bir soluk makinesine bağlı yaşamak zorunda kalan Verger'in zenginliği sayesinde elinde çok geniş imkanlar vardır ve kendi kurduğu dünyada en ufak bir hareketi bile hissetmektedir. Mason Verger sonunda Dr. Lecter'ı nasıl tuzağa düşüreceğini bulur. Dr.Lecter'a onun için dünyanın en değerli ve en zarif yemini sunacaktır. Verger'in bu yemi Dr. Lecter'a sunmasında Clarice Starling'i kendinde bir saplantı haline getiren FBI başmüfettiş yardımcısı Paul Krendler da ona yardım edecektir.
0
over 2 years ago

Who liked Hannibal

Who wishlisted Hannibal

Shelves that Include Hannibal

Interesting content shared about Hannibal

^ Back to Top