Happy-Go-Lucky (2008) poster

Happy-Go-Lucky (2008)

Tags
Comedy, Drama
Director
Country
UK
Runtime
118 minutes
Nergisg Poppy hayata klasik bir İngiliz vatandaşından farklı bakan, sevimli bir öğretmen. O gerçek bir optimist. Olayları iyi yönünden değerlendiriyor. Kendisine negatif yaklaşanlara bile iyi yüzünü göstermekten çekinmiyor. Fakat böyle olması onu yüzeysel veya sıkıcı yapmıyor. O aslında farkında olmadan dünyayı güzelleştiriyor. Kuş bakışı bir Mike Leigh filmi gibi gözükmeyen yapım aslında ustanın eski filmleri kadar gerçekçi ve politik. Leigh dibe vuran bir toplumu dönüştürmek için farklı yollara sapmanın gerekliliğini vurguluyor.

Philosophy profile photo
Philosophy
Poppy'in mutluluğundan hepimize lazım. Bunu söylemek kolay olsa da göründüğü gibi değil. Kimine sorunlu bu kız yahu gibi görünse de kendisini gerçekleştirip kurtarmayı başarmış. Her şeyden önce kendisini mutlu etmekten başlamış ki insanları mutlu edebilmek derdinde düşmüş. Aslında olması gereken bu. Bizler ise tam tersini yapıyoruz. Başkalarına tavsiye de bulunmayı, öyle böyle şöyle yap diye öğretmeye çalışıyoruz . Kendimize sıra gelince görmekten kaçıyoruz. Mutluluğu getirebileceğine inanıyorsan ilk önce kendin de başla..Teşekkürler Poppy. :)
5
4 months ago
Boddah profile photo
Boddah
Sally Hawkins bildiğin modern Pollyanna rolünde.Hep pozitif,hep güleç,alaycı.Bi ara diyosun insan hiç üzülmez mi.I-ııhhh yok,kadın galiba anasının karnından böyle çıkmış.Hani Kemal Sunal ın Gülen Adam filmi varya işte o hesap.Ha insan yadırgıyor mu; şahsen yadırgamadım,aksine suratımda sürekli bir tebessümle izledim filmi.

-spoiler-
Özellikle flamenko dersi sahneleri ve sürüş derslerinde koptuğum yerler oldu.
-spoiler-

Sally Hawkins in performansı gayet iyi ama size tavsiyem Fingersmith adlı BBC yapımı iki bölümlük filmini de izlemeniz.Her iki filmi de izlediğinize pişman olmayacaksınız.
2
1 year ago

Who liked Happy-Go-Lucky

Who wishlisted Happy-Go-Lucky

Shelves that Include Happy-Go-Lucky

Interesting content shared about Happy-Go-Lucky

^ Back to Top