Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007) poster

Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007)

Director
Country
UK
Runtime
138 minutes
TAGUT Roman, Harry Potter ve onun kuzeni Dudley'ye ruh emicilerin saldırmasıyla başlar. Harry, ruh emicilere karşı bir muggle önünde büyü yaptığından dolayı suçlanır ve Sihir Bakanlığı'na mahkemeye çağrılır; fakat Harry mahkemede tüm suçlardan aklanır. Dumbledore, Voldemort'un geri dönmesinden dolayı Zümrüdüanka Yoldaşlığı'nı tekrar toplar. Zümrüdüanka Yoldaşlığı, Voldemort'a karşı kurulmuş gizli bir örgüttür. Harry ve Dumbledore'un Voldemort'un geri döndüğünü söylemelerine karşın Sihir Bakanlığı ve büyücü dünyası buna inanmamaktadır. Hogwarts'ı kontrol altında tutmak için, Sihir Bakanlığı okula Dolores Umbridge adında bir bakanlık üyesi atar. Dolores Umbridge, Hogwarts'ı yarı diktatörce yönetmeye çalışır. Öğrencilerin karanlık sanatlara karşı büyü öğrenmelerine karşı çıkarak Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersindeki büyü kısmını müfredattan çıkarır. Bunun üzerine Harry, Hermione ve Ron'un ısrarıyla Dumbledore'un Ordusu adıyla gizli bir grup kurar. Grubun amacı öğrencilerin Karanlık Sanatlara karşı büyü alıştırması yaparak kendilerini savunabilmelerini sağlamaktır. Harry, Voldemort'la arasında telepatik bir bağ olduğunu anlar ve Voldemort'un birçok faaliyetini görebilir; daha sonra Voldemort da bunu anlayacaktır. Romanın sonraki kısmında Harry ve arkadaşları Ölüm Yiyenlerle karşı karşıya gelirler. Bunlara yardıma gelen Zümrüdüanka Yoldaşlığı üyelerinin de katılımıyla büyük bir düello başlar ve bu düelloda Sirius Black, Lucius Malfoy'u etkisiz hale getirirken, kuzeni Bellatrix Lestrange tarafından arkasından vurularak öldürülür. Daha sonra Dumbledore'un da gelişiyle birçok Ölüm Yiyen yakalanır fakat bundan da önemlisi Voldemort'un geri döndüğü tüm sihir dünyası tarafından anlaşılır.

Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Sınıf ilerliyor, o hafif çocuksu muziplik yerini genliğin daha büyük sorumluluk ve dertlerine bırakıyor. Serinin şu ana kadarki en ciddi filmiydi ve Dumbledore'un Voldemort'un ne olduğunu gerçek anlamda ilk kez gördük. Oldukça başarılı bir film olmuş serinin genelinde olduğu gibi zaten.
5
7 months ago
Brook profile photo
Brook
Çocukken başlayıp izlemelere doyamadığım serinin bir filmi! Diğer bölümleri gibi güzeldi bence.
0
9 months ago
PaRaNoYa7 profile photo
PaRaNoYa7
3. filme dua etsin yoksa ondan pek bir aşağı kalır yanı yok sıkıcılık olarak. Zaten ilk 4 filmin senaristi de bu filmde yer almamış.
Harry artık daha olgun ve Ron ile Hermione arasındaki dostluk daha da kuvvetleniyor. Helena Bonham Carter çok az görünse de bence rolü oldukça yakışmıştı. Ginny ve Luna ise diğer dikkat çeken karakterlerden.
0
over 1 year ago
muzi0606 profile photo
muzi0606
Bitmemeliydi...
0
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
Harry Potter dan bahsediyoruz. her bölümü ayrı güzel. hadi bakalım Zümrüdüanka ile yolculuğa..
0
almost 2 years ago
elifgizay profile photo
elifgizay
Izledm ve okudım hiç üşenmedm
0
2 years ago
kelebekimsiii profile photo
kelebekimsiii
Harikadır çocukluğumun ilk filmi milyon defa izlemişliğim vardırr
0
2 years ago
insomnia profile photo
insomnia
harika
0
2 years ago
furkandr profile photo
furkandr
efsane
0
2 years ago
TAGUT profile photo
TAGUT
Kesinlikle otur ve izle!
0
over 2 years ago

Who liked Harry Potter and the Order of the Phoenix

Who wishlisted Harry Potter and the Order of the Phoenix

Shelves that Include Harry Potter and the Order of the Phoenix

Interesting content shared about Harry Potter and the Order of the Phoenix

^ Back to Top