Hauru no ugoku shiro (Howl's Moving Castle) (2004) poster

Hauru no ugoku shiro (2004)
(Howl's Moving Castle)

Director
Country
Japan
Runtime
119 minutes
MONONOKE Hayao Miyazaki'nin Oscar adayı olan animasyon filmi Yürüyen Şato'nun asıl hikâyesi… Diana Wynne Jones'un usta kaleminden çıkan eğlenceli, macera ve sürprizlerle dolu olağanüstü bir roman… Sophie Hatter üç kız kardeşin en büyüğü olmak gibi kara bir talihe sahiptir, öyle ki kısmetini aramak için evinden bile ayrılamamaktadır. Ancak farkında olmadan Çöl Cadısı'nın hiddetini üstüne çektiğinde, korkunç bir büyünün etkisi altında kalır: O artık yaşlı bir hanımdır. Bu berbat durumdan kurtulmasının tek yolu, tepelerde durmadan hareket eden bir şatodan, Büyücü Howl'un şatosundan geçmektedir. Sophie büyünün bozulmasını sağlamak için, kalpsiz Howl'la başa çıkmaya, bir ateş ciniyle pazarlık yapmaya ve Çöl Cadısı'yla karşı karşıya gelmeye mecburdur. Bu macera sırasında Howl'un -ve kendisinin- bilinmeyen ve olağanüstü yanlarını keşfedecektir.

Brook profile photo
Brook
Bir kaç kere daha izlenir. Hatta o bir kaç kere baya bi bir kaç kere olabilir. Harikaydı gerçekten. Hikaye, kurgu, çizimler, görsel şölen, müzikler... :) Anime olayı başka ama bu adamın animeleri animeden öte bence! :)
5
5 days ago
Sophie profile photo
Sophie
Kaç kere izlediğimi saymaya kalksam sayamam belki de... Harikulade o kadar anlamlı ve güzel ki. İzlerken her dakikasından her zerresinden keyif aldım . Benim için vazgeçilmez bir başyapıt.Ve her zamanki gibi Miyazaki ... O güzel ruhunu bu işe koyarak diğerleri gibi harika bir anime yaratmış.
11
12 months ago
phoeniks profile photo
phoeniks
Miyazaki denen adam adam nasıl bir hayalgücüne sahiptir ki böyle muhteşem inanılmaz büyüleyici filmler yapabiliyor iyi ki var harikulade dmeek yeter mi bilmiyorum harikulade muazzam izleyin mutlaka bayıldım çok etkilendim replikleri özellikle "kalp,ağır bir yüktür." maymun iştahlı kalp, bu dünyadaki değişmeyecek tek şeydir." "en parlak aydınlık, felaket zamanı olur." o kadar özel ki bu sözler çok doğru filmin alt metnindeki felsefe çok doğru ne yazık ki, senaryosu da çizimleri de muhteşem müzikleri manzaraları çizimleri karakterleri herşeyiyle bütünüyle muazzam bir eser...
2
1 year ago
jacovangevine profile photo
jacovangevine
Sembolizmin doruğu ve en temel öğretilerin kaynağı olmak açısından çok yoğun. Yedi ölümcül günah, iyinin ve kötünün netlikten uzak oluşu, hiçbir şey ve hiç kimsenin tam anlamıyla siyah veya beyaz olamayışı, elimizdeki gücün, içimizdeki ateşin yönetimiyle, irademizle taraf seçtiğimizi gösterişi gerçekten çok özel.
Secret Garden parçası ile desteklenmesi beni büyük oranda alıp götürmesini sağladı.
İzleyin. Kesinlikle izletin.
2
over 1 year ago
kont.h.es profile photo
kont.h.es
Miyazaki gibi bir adam dünyaya bir kez gelir. mümkün olsa da onun o harika dünyasında yaşayabilsek. Miyazaki filmlerinde hiçbir zaman gerçekten bir kötü yoktur. ya da sonu gerçekten kötü biten, size umutsuz olmayı öğreten gerçek hayatın acı yüzü bile Miyazaki filmlerindeyseniz şayet bildiklerinizi unutturur. ne olacağını bildiğinizi düşünürsünüz ama yanılırsınız. bu yanılma o kadar güzel, o kadar dokunaklıdır ki. ilk izlediğim ve en büyük hayranlık duyduğum filmi budur Miyazaki'nin. sadece size böyle muhteşem hisleri yaşatması açısından bile her filmi açılıp izlenebilir. olağanüstü hayal gücünden bahsetmiyorum bile.
4
over 2 years ago
bakuragalta profile photo
bakuragalta
mukemmel ya hayran kaldım
3
over 2 years ago
starch profile photo
starch
Çok sevdiğim bir film...
1
almost 3 years ago

Who liked Hauru no ugoku shiro

Who wishlisted Hauru no ugoku shiro

Shelves that Include Hauru no ugoku shiro

Interesting content shared about Hauru no ugoku shiro

^ Back to Top