Haybeden gerçeküstü ask (2007) poster

Haybeden gerçeküstü ask (2007)

Director
Country
Turkey
Runtime
131 minutes
melikeevtut Yılmaz Erdoğan’ın kaleme aldığı “Haybeden Gerçeküstü Konuşmalar” adlı kitaptan uyarlanan iki kişilik oyun, kadın erkek ilişkisinin başlangıcından gittiği yere kadarki sürecini konu alıyor.

Trailer not available.

mtufan profile photo
mtufan
Herkes okadar haklı ki :-) bir daha kendi bile böyle bir şey yapamaz. Herkese tavsiye ettim yetmedi onlarla beraber izledim. 10 kez izlemişimdir herhalde. Hala moralim bozuk olduğunda açar izlerim. Yılmaz Erdoğan çok güzel tespitler yapmış. Ve bunları süsleme yeteneği ise doğuştan olunca harika bir iş çıkıyor ortaya. Kadınlar ve erkekler ayrı dünyaların insanı değil mi? İzle ! Anlarsın :-)
0
4 months ago
Selocan profile photo
Selocan
Öyle keyifliydi ki, 2. defa izlememe rağmen aynı tadı verdi. İlişkinin evreleri tamamen dozunda, gerçekçi ve sempatik şekilde işlenmiş. Oyunculuklar zaten mükemmel. Her dakikasını tebessümle yer yer kahkahayla izleyebileceğiniz bir oyun. Tek kelimeyle harika :)
9
10 months ago
Yesilelmyra profile photo
Yesilelmyra
Herhalde bir insanın hayatıyla ilgili her saniyesinden bir kare bir replik bulup empati kurabileceği tek film. Her anını evet ya, aynen ya, bende, bizde yorumlarıyla ve kahkahalarla izlenir, tavsiyedir...
7
10 months ago
burcst profile photo
burcst
Ah o ilk konuşmalardaki tatlılık..George kulunii çok sevdiğğm'lere gülmeler :) sonradan yerini nasıl da gerçeklere bırakıyor. Erkeğin kadını iyice sinir sahibi yapana kadar uğraştıktan sonra,yeter miktarda çıldırmış kadına dönüp "aa nooldu şimdi,sana inanamıyorum, sorun ne" tavrının üstüne kadına gelen o havale ve katlamalı çıldırış anlarına çok güzel parmak basmışlar! aynı anda aynı dili kullanarak birbirine aynı şeyi anlatmaya çalışıp sonuçta tamamen farklı şeyler anlama yeteneğine sahip bunca kadın ve erkek içinde,zaiyatı en aza indirip bir çift olarak mutlu olabilene ne mutlu! Zeki replikler,gerçek sorunlar ve bol kahkaha! Tek kelimeyle harikaydı! Aşkta empati hayat kurtarır :)
5
11 months ago
SuAgaoglu profile photo
SuAgaoglu
- Benimle sonuna kadar var mısın aşkım?
- Varım aşkım.
- Benimle evlenir misin?
- Evlenirim aşkım
- Biraz daha brokoli?
- Yiyelim aşkım.
7
11 months ago
boof profile photo
boof
ezberledim hala daha izlerim :)
4
11 months ago
Hukumsuz profile photo
Hukumsuz
Bu oyunun bence ikincisi de yapılmalı.. Yılmaz Erdoğan farklı espiriler ve mizah çerçevesinde bu önermeyi tekrar anlatabilecek kabiliyete sahip bir insan. Defalarca izlememe rağmen kahkahalarla güldüğüm, tadı damağımda kalan bir oyundu. 10/10
6
12 months ago

Who liked Haybeden gerçeküstü ask

Who wishlisted Haybeden gerçeküstü ask

Shelves that Include Haybeden gerçeküstü ask

Interesting content shared about Haybeden gerçeküstü ask

^ Back to Top