Hector and the Search for Happiness (2014) poster

Hector and the Search for Happiness (2014)

Director
Country
UK
Runtime
114 minutes
Blacklion Mutluluğun peşinden koştururken dünyayı köşe bucak arşınlayan bir psikiyatrın öyküsünü izleyeceğiz. Nitekim Hactor'un bu sırra vakıf olabilmesi pek de kolay olmayacaktır. Serendipity ve Shall We Dance filmlerinin yönetmeni Peter Chelsom’un kamera arkasına geçtiği Hector and the Search for Happiness adlı dramda; Simon Pegg, Rosamund Pike, Toni Collette, Stellan Skarsgard, Christopher Plummer ve Jean Reno’dan oluşan iddialı bir oyuncu

KlaketKafa profile photo
KlaketKafa
Filmden hemen önce kitabını okumuş olduğum için, yine her zamanki gibi, değiştirilen kurgu kısımları biraz moralimi bozmuş olsa da, sadece filme özgü, filmde yer alan mutluluk sebepleri de hoşuma gitmedi desem yalan olur =) Simon Pegg'i severim, Hector ona çok yakışmış =) Bu arada dikkatli ve ayrıntıcı izleyicinin gözünden kaçmayacak küçük bir sürpriz var. O da kitabın yazarı François Lelord'ın filmde ufak da olsa yer alıyor oluşu ;) Kitabı okurken Hector mutlulukla ilgili notlar aldıkça ben de kendi not defterime notlar almıştım. Sizler de benim gibi bir mutluluk avcısıysanız filmi izlerken not edebilirsiniz bu sevimli dersleri ;)
5
4 months ago
BuseY. profile photo
BuseY.
Seyahat temalı filmleri zaten çok severim bunun yanına bir de yüzde tebessüm bırakacak mesajlar eklenince oldukça beğendiğim bir film oldu. Keyifle ve sıkılmadan izledim.
Seyahatin amacı olan mutluluğu aramak klişe olsa da Hector'ın karşılaştığı karakterler ve hayata bakış açıları onu etkilediği kadar beni de etkiledi. Mutluluğu ararken de defterine devamlı notlar alması ilham vericiydi.
Filmin beğeneni de çok beğenmeyeni de. Bense kesinlikle beğenen kesimdenim!
5
8 months ago
DUA profile photo
DUA
çok beğenerek izlediğim bir film değildi , daha fazla şey beklerdim ... en güzel bölüm filmin sonundaki the end yazıısna çiş yapan çizgi köpekti .... çerezlik bir film ....,
1
9 months ago
Asli. profile photo
Asli.
çok tatlı, hoş bi filmdi. The Secret Life of Walter Mitty tadındaydı ancak onun kadar eğlenceli gelmedi bana. ama gene de keyif alarak izledim. müzikler ve Simon Pegg'in mimikleri enfesti!

herkes mutluluk arar hayatında, mutluluk nedir diye sorgular. ne yapmalıdır mutluluğu bulmak için? bir yerde bizi mi bekliyordur yoksa yolda olmak mı mutluluktur? film boyunca da bunları sorgulamaya devam ediyorsunuz ve yer yer tatlı bi tebessüm yer yer de bi hüzün oluşuyor yüzünüzde.

#spoiler filmin en sevdiğim kısmı, "psikiyatri zenginlikle birlikte geliyor." cümlesinin söylendiği yerdi.insanlar zenginleştikçe ruhlarını iyileştirme derdine düşüyor, kentlilik artıkça ruhlarımız yalnızlaşıyor ve bencilleşiyoruz. psikologlara/psikiyatristlere binlerce lira vermek yerine o para ile bi çocuğun yüzünü gülümsetip bir psikoloğun verebileceği mutluluğun bin katını yaşayabiliriz. ya da bi yolculuğa çıkıp insanların hayatlarına dokunarak hissedebiliriz mutluluğu. ihtiyacımız olan tek şey cesaret aslında,gerisi gelir.
izleyin, kendi içsel mutluluk arayışınızı yaşayın.

7
11 months ago
phoeniks profile photo
phoeniks
uuzun zamandır bu kadar güzel anlamlı dolu dolu bir film izlememiştim ben de izlerken not almadığıma pişman oldum tekrar izleyecğeim:) mutluluğun ne olduğunu ararken psikiyatristin başına gelmeyen kalmaz:) gerçekten çok etkilendim aslında mutluluk yanıbaşımızda içimizde hep var bizim tek yapmamız gerekn bakmakmış, film gerçekten de çok keyifliydi komikti eğlenceliydi, birşeylerin farkına varmamızı sağlama çabası vardı film bittiğinde alkışladım bunu hak ediyordu çok başarılı mutlu eden keyif veren bir etki yaratı bende:))kısaca izleyin:)
9
11 months ago
gangrel profile photo
gangrel
Mutsuz bünyeyi mutlu edecek kapasitede bir film. Gayet güzel ilerliyor ve sonunda yüzünüzde bir gülümseme, kalbinizde bir mutluluk bırakıyor. İzlenmesi gereken filmlerden hele ki depresiflere ilaç gibi.
11
11 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Eğlenceli, komik, düşündürücü, biraz felsefik ve macera dolu bir film. Kısaca oldukça keyifli e güzel vakit geçirmek için bire bir. Güzel sözler ve düşünceler de var için de. Hatta hafiften bi Simyacı havası da var. Hector mutluluğu ararken size de biraz mutluluk katıyor :)
8
12 months ago
burcst profile photo
burcst
Çok tatlı bir filmdi.Aslında hepimizin en büyük arayışı mutluluk! Çok güzel detaylarla mutluluğun ne olmadığını ama ne olabileceğini göstermeye çalışmış.Mutluluk sırtına çantanı alıp gidebileceğin bir yer ya da bir yerlere saklanıp bulunmayı bekleyen bir şey değil, sanki yaratılabilen ve farkına varılması gereken bir şey ve film de buna işaret ediyordu.Hector'un naifliği de insanın içini ısıtıyor gerçekten.Sonlara doğru psikopat suratlı Pike bile gözüme bi tatlı göründü :)
15
12 months ago
Yigitsakarya profile photo
Yigitsakarya
Mutsuz musun?-Seni üzen birşey mi var?

Peki nedir insanı mutlu eden?
Özgürlük mü?
Aile mi?
Güvende olmak mı?
Hector senin için mutluluğun formülünü çözüyor merak etme...


PS: Post Secret life of Mitty .tadında, sizi gerçekten rahatlatıcak bir film.

MUTSUZKEN IZLEYIN.
3
1 year ago
Brook profile photo
Brook
Güzel etkileyici bir filmdi. "Mutluluk nedir, nerededir?" diye merak edenler izlesin. Merak etmeyen yoktur sanırım :D
6
1 year ago
gizemgunes profile photo
gizemgunes
İnsanların mutlu olmalarına yardımcı olan bir psikiyatr, aslında kendisinin mutlu olmadığının farkına varır ve adamımız bu tezatlığı düzeltmek için mutluluğu aramaya başlar... Güzel, keyifli bir film, öneririm :)
3
over 1 year ago

Who liked Hector and the Search for Happiness

Who wishlisted Hector and the Search for Happiness

Shelves that Include Hector and the Search for Happiness

Interesting content shared about Hector and the Search for Happiness

^ Back to Top