Her (2013) poster

Her (2013)

Director
Country
USA
Runtime
126 minutes
anlberber Theodore Twombly hayatını, yakın gelecekte nadir bulunan bir şeye dönüşmüş olan el yazımı mektupları yazarak kazanmaktadır. Ve bu yıllarda insanların işlerini artık bilgisayar programları yerine getirmektedir. Theodore, karısından boşandıktan sonra bir apartman dairesinde tek başına yaşamaya başlar ve bir gün karşılaştığı bir teknoloji reklamıyla birlikte hayatı değişir. Kusursuz bir yapay zeka programı sunan yeni bir işletim sistemi, onu son derece çekici bir kadın olan Samantha ile tanıştırır. Sanal bir varlık olan ve sadece bir sesten ibaret olan Samantha, Theodore'u dünya ve hayat üzerine sorduğu sorularla birlikte bambaşka bir gerçeklikle tanıştırır. Ağır bir depresyonun içerisinde olan Theodore, yavaş yavaş hayatın keyifli yanlarını fark etmeye başlarken yapay zeka programıyla arasındaki ilişki de gitgide tuhaflaşır.

Lessienn profile photo
Lessienn
Konu çok şaşırtıcı oyunculuklar çok iyi bir yere kadar da gayet güzel gidiyor ama bir yerden sonra gerçekten baydı bu kadarı da saçma artık dedirtti şahsen.
1
16 days ago
Brook profile photo
Brook
Filmin başında sıkıldım ben aslında. Sonunda da sıkıldım. Ama ortasında da sıkıldım. Neyse öyle böyle bitti. Yani bilmiyorum. Aşk konulu filmleri pek izlemeyen biriyim. Neden onu da bilmiyorum ama. Hatta film kötü mü, iyi mi, orta halli mi onu da bilmiyorum. Yok aga konu aşk olunca, film de sıkıcı olunca ben hiç bir şey bilmiyorum :) Neyse izleyin aşklar ve renkler tartışılmaz ne de olsa :)

5
1 month ago
eda profile photo
eda
elin işletim sistemi kadar olamadık
2
2 months ago
slymndgn profile photo
slymndgn
Aşk insana özgü bir duymuydu sadece ? Sadece insan mi hissedebilirdi bu duyguyu tabikide hayır ! Yapay zeka konusuna farkli bir bakis acisiyla deginen bir yapımdı..Genelde duygularin on planda oldugu ilginc ve etkileyeci buldum..Böyle filmler hep çekilmeli kesinlikle ve filmin yalnizliga deginmesi de cok guzeldi o duyguyu iliklerime kadar hissettim diyebilirim..
1
5 months ago
tahayetkin profile photo
tahayetkin
Bu filmi izlerken algılarınızın açık olduğundan emin olun.Çünkü hem günümüz dünyası hemde gelecekteki ruh halimizi,yaşantımızı,bizi teknoloji yardımı ile nasıl yönlendirdiklerini,yönlendireceklerini, gün geçtikçe pek çok absürt fikri internet ve teknoloji sayesinde normal karşılamamızı kısacası algımızı ve bizi nasıl etkilediklerini gösteren harika film...
1
6 months ago
siborgmujgan profile photo
siborgmujgan
anlatılanları yaşamadıysanız filmin hissettirdiklerini anlamanız mümkün değil, ama sıkıcı, zayıf ya da kötü demeniz mümkün. Bu yüzden 'herkes' her filmi seyretmemeli diyorum ya.
4
8 months ago
yumusakge profile photo
yumusakge
kalp içini doldurabileceğin bir kutu değildir.sevdikçe büyümeye devam eder...
0
8 months ago
melihkk1 profile photo
melihkk1
Bence çığır açan bir film. Bu zamana kadar yapay zeka genellikle insan ırkını ortadan kaldırmaya çalışıyordu. Ama bu film yapay zekayı insan hissiyatına yaklaştırıyor.film en güçlü duygu olan sevgi üzerine kurulu ve bunu çok güzel işlemiş. Özellikle müzikler beni benden aldı. Renkler,kurgu, müzik, oyunculuk herbiri birbirini çok güzel tamamlamış. Başarılı
2
9 months ago
burrju profile photo
burrju
bence filmdeki herkes şizofreniye doğru sürüklenmiş..:P pek bana göre bi film değildi, saçma buldum
1
9 months ago
shieldmaiden profile photo
shieldmaiden
klişelerle dolu, zayıf kurgu.
0
9 months ago
dmorf profile photo
dmorf
filmin ortasında sıkıyor .. :(
1
9 months ago
orkunkeskin1 profile photo
orkunkeskin1
yarısında kapattım, izlemeye değmez
0
9 months ago
Narielluinwe profile photo
Narielluinwe
çok ilginç başlayıp gittikçe dibe doğru ilerleyen bir film. o kadar övgüyü hak ettiğini düşünmüyorum. sonu çok daha başka, daha yaratıcı bağlanabilirdi. Jonze abimize yakıştıramadım.
0
9 months ago
yakup11 profile photo
yakup11
Filmin yarısına kadar izledim daha fazla izleyemezdim bana SAÇMA geldi duygusuz diye bilirsiniz.AMA gerçek bu benim için / eleştirilere açığım
0
10 months ago
DUA profile photo
DUA
hala izlemediniz mi ..... hemen izlenmeli ... :() harika ....
2
10 months ago
ecemcelikkol profile photo
ecemcelikkol
Özgün bir senaryo, güzel oyunculuk ve etkileyici müzikler . Sıkılmadan izledim. Bence güzeldi
2
1 year ago
sedd1 profile photo
sedd1
Filmde sağlam mesajlar var.Gelecekte bağzı şeyler bundan farklı olmayacak o yüzden sevdim.,
0
1 year ago
mervyazc profile photo
mervyazc
''Bazen sanki hiç hissetmeyeceğim şeyleri hissettiğimi düşünüyorum. Sanki her şeyi hissetmişimde, artık hiçbir şey hissetmeyecekmişim gibi. Belki sadece hissettiklerimin daha azını hissederim.'' orjinal bir filmdi, izlenmesi gereken bir film.filmi izlledikten sonra insanı insan yapan en güzel şeyin gerçekten içten söylenen kelimeler olduğunu anladım :))
6
1 year ago
gasparnoe profile photo
gasparnoe
geçen sene ki entelektüelitesini yüksek sanan insanların bulunduğu ortamların klasik "aaa izlemedin mi nasıl izlemezsin ?" "abi onu izlemeden film izledim demee" filmiydi. bu nedenle bi süre özellikle izlemedim. izlemeye başlarken de bi beklentim yoktu. ortalama bir film bekliyodum, öyleydi de... popüler kültür ara ara bazı yapımları gözümüze gözümüze sokuyor farkındayım da; neye göre seçiyor hala çözemedim. çözücem bir gün...
1
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
çok söze gerek yok: Nadir bir distopya örneği. harika bir film.
4
over 1 year ago
alicancam profile photo
alicancam
Herşeyden önce ya sen gladyatördeki kötü adamsın sana yakıştımı bu rol ya? Şu haline şu kılığına bak kime özeniyon anlamadım ya. Nerden özeniyon böyle şeylere arkadaşım ya. Filme gelirsek bayağı sıradışıydı. Çok sevemedim ama hakkını vermek lazım işledikleri çerçevede çok güzel yapmışlar sadece bana hitap eden bir film değildi.
0
over 1 year ago
Numenor profile photo
Numenor
Kendini geliştirebilen bir yapay zekadan mükemmel olması beklenir. Film, en zeki programın bile aşk, arkadaşlık ve bu tarz duygular konusunda başarısız ve beceriksiz olabileceğini göstermeye çalışmış bence. Günümüzdeki sanal bağımlılığı da eleştirmiş. Aşırı etkilenmesem de beğendim. İzlemeye değer..
4
over 1 year ago
cimcini profile photo
cimcini
Genel havasını sevdim. Hüzünlü geldi biraz da. filmde biraz daha fotografik kare olabilirdi. biraz daha karanlık olabilirdi. özellikle sonu daha dramatik olabilirdi. ben yetersiz buldum. SPOILER insanları tatmin etmek üzere programlanmış, sürekli evrilen, neredeyse mükemmel bir yapay zeka ile yaşanan aşkın kaybının etkileri çok daha trajik olmalıydı bana göre. ama yönetmen çok daha iyimser yaklaşıp değişimler olur hayatta mottosuyla sonlandırmış. popüler filmleri sevmem ama sevdim gibi bu filmi.
3
over 1 year ago
Elifimou profile photo
Elifimou
İzlemezseniz bir şey kaybetmezsiniz.
0
over 1 year ago
jupiterinuydusu profile photo
jupiterinuydusu
Joaquin Phoenix döktürmüş gene :) güzel film, ilişkiler konusunda ufuk açan cinsten biraz da, bana göre öyleydi yani.
4
almost 2 years ago
muratkaya profile photo
muratkaya
Filmi izledikten sonra Amy Adamsın o hallerini görüp iç geçiren bütün adamlar bekar çünkü onlar henüz böyle bir şey ile karşılaşmak için çok şanslı değiller.Çok absürt bir konuyu mantık sınırları içinde ve olağanüstü sadelikle anlatan ve çok renkli bir oyuncu yelpazesiyle sizi içine alan güzel bir yapıt.
1
almost 2 years ago
GoodDaySunShine profile photo
GoodDaySunShine
değişik bir film.. çok çarpıcı replikleri var..aşık olan herkes biraz kaçıktır zaten. yapılacak en çılgın şeylerden biri bu. deliliğin toplumca kabul gören şekli gibi
0
almost 2 years ago
SihirliEnerji profile photo
SihirliEnerji
ilk defa aşklı meşkli bir filmi beğendim
0
almost 2 years ago
digigirl profile photo
digigirl
Ütopik görünsede yakın gelecek zamanı dehşet verici biçimde gözümüzde canlandırmamıza vesile özgün bir senaryo,Joaquin in oyunculuğu da muhteşem.Oscarı %100 haketmiş izlenesi film
0
2 years ago
Cagds profile photo
Cagds
bir an samanthanın vücüdu olmak istedim ama sonradan düşündümki o bir teknolojiydi herkesden akıllı ve zekiydi. adamın özgüvenini yok ederek resmen kendisini uyuşturucu gibi bağlamıştı adama film gerçekten takdiri ve emeği geçen herkese teşekkürü hak ediyor :)
0
2 years ago
yabann profile photo
yabann
Bu filmi çok beğendim . Konu olarak çok özgün bir senaryosu var . Geçen hafta black mirror adlı diziyi izlerken 1 bölümünün bu filmin konusuna
çok yakın olduğunu gördüm . Bu filmi beğenenler o mini diziyi de izleyebilir tavsiye ederim .
2
2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Değişik, enteresan ve acı bir aşk hikayesi. Oyunculuk çok başarılı, konu da çok bilim kurgu gibi görünse de çok da uzak olmadığımız bir gelecekte benzeri olmayacağını iddia edemiyor insan.
5
2 years ago
muratkacar profile photo
muratkacar
sese karşı oynamış adam yine aştı kendini çok güzel film
0
2 years ago
neway profile photo
neway
Teknolojinin getirisi olan ahlaki ikilemler, çatışmalar kısmen aşılmış bir toplumu konu edinmiş film ancak günümüzde düşündüğümde bu kadar açık fikirli olabilecek insan sayısı o kadar az ki... İnsan olarak temel ihtiyaçlarımızın ardına anlaşılma güdüsünü koymak mümkün. Zira anlaşılmadığımızı düşündükçe anlaşılma isteğimizi kaybediyor, bir adım daha geri çekilerek git gide yalnızlaşıyoruz. Dolayısıyla insanları anlayabilen ve anlaşılma ihtiyacını gideren makinelere insanların duygusal olarak bağlanmış olmasını anlamak en azından benim için güç değil.
7
2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
insanlık için acı ve kötü bir ütopyayı anlatan başarılı film. genelinin aksine, ironik finali, insanlığa daha olumlu yaklaşmış. bence filmin etkileyici olmasındaki en büyük etken içinde söylenen müthiş cümleler. mesela "geçmiş, kendimize anlatıp durduğumuz hikayelerden ibaret" ya da "aşık olan herkes biraz kaçıktır zaten...yapılacak en çılgın şeylerden biri bu... deliliğin toplumca kabul gören şekli gibi..."
5
2 years ago
bahmetp profile photo
bahmetp
duygusal filmlerin etkileyici olması için insanın filmde kendinden bişiler bulması gerekiyor ve bu filmde herkesten bir şeyler var bence. günümüz sanal ilişkileri anlatılırken sıkıcılıktan kurtarmak için ileri bi teknoloji muhabbeti eklenmiş ki bu da benim gibi bilişim sevenler için ekstra bi ilgi çekici olmuş. entellektüel romantik elemanımız gerçekten mükemmel bir oyunculuk sergileyerek senaryonun hakkını veriyor. film yavaş ilerliyor ama ben bu yavaşlıkları kendi içimize bakma arası olarak değerlendiriyorum. sıradan bir aşk filminden çok fazlası.
4
2 years ago
Neslii profile photo
Neslii
Başlarda sahnelerden dolayı filme karşı ön yargılı yaklaşsam da ilerleyen sahneleri şaşkınlıkla izledim. Böyle bir senaryo kimin aklına gelir.. Çok çok çok beğendim.. Ödülleri hak etmiş ;)
0
2 years ago
Senemini profile photo
Senemini
Sanal bir dünyanın içinde geçmesine rağmen maddiyattan çok maneviyata odaklanılmış. Yalnızlık, güvensizlik, yetersizlik, hüzün, mutluluk, aşk kısacası insana dair tüm duygular öyle sıra dışı bir yolla anlatılmış ki, tek kelimeyle muhteşem, hayran kaldım.
3
2 years ago
EmirHan profile photo
EmirHan
Sürekli kendini yenileyebilen ve gelişebilen bir zeka ile yazılmış bir işletim sistemidir Samantha. Theodore hiç görmeden, dokunmadan,sarılmadan aşık oluverir ona. Bu garip ve tutkulu aşk hikayesini kendisi gibi yaşayan ,ellerinde cihazla dolanıp,kendini dünyadan soyutlamış pek çok insan vardır.Alan memnun veren memnun bir halde gül gibi geçinip giderlerken sistem birden iptal oluverir. Aşıklar birbirinden kopmak zorunda kalıverir.
Aşıklar sudan çıkmış balığa dönerler.Çaresiz,ne yapacağını bilmeyen,mutsuz,
umutsuz ve kırılgan...İnsanların bu süreçte neler hissedebileceklerini anlama ve anlatmaya yönelik tutum ve davranışlar bu filme konu edilmiştir.Filme konu aşklar aslına bakacak olursak günümüzde de yaşanmıyor değil. İnternet ortamında tanışıp, konuşup aşık olan bir sürü insan var.Birbirlerine bir süre dokunmadan,sarılmadan ve öpüşmeden sanal ilişkilerini sürdürebiliyorlar.Bu insanlar sohbet ettikleri insanların bir bedene sahip olduğunu,etten kemikten oluştuğunun farkındalar.Ve günün birinden yüzyüze gelebilecekler,birbirlerine dokunup,sarılabilecekler..Belki de evlenebilecekler..Filmden farkımız işte tam burası aslında. İNSAN NEDENSİZ DE SEVEBİLİR FAKAT BEDENSİZ DE SEVEBİLİR Mİ? İşte bütün mesele burada.. İnsanlarla iletişim kurmaktan pek hoşlanmam, ne kadar az insan o kadar çok huzur yaşam felsefesini benimseyenler için ‘Biçilmiş Kaftan’hesabı kusursuz bir film.
Samantha'yı seslendiren: Scarlett johansson’dır.
En beğendim sahne : Samantha her ne kadar bir yazılım olsa da eşiyle boşanmaya giden Theodore'u kıskandığı sahnedir.Sonuçta kadın her yerde aynıdır: KISKANIR...
Komik Küfürler edebilen minik uzaylı ise benim adamımdır ..
Afişi ,bu filmle uyumlu değildir. Hiç beğenmedim.
Son yıllarda izlediğim her şeyi dengeli, tutarlı bir bilim kurgu filmidir.
Dram ve romantizm var.. farklı bakış açılarından çok ilginç sahneler var.
İzleyin , pişman olmayacağınızı umarım..
5
2 years ago
deryasarihan profile photo
deryasarihan
değişik ve orijinal. Ee scarlett johansson farkı. :)
0
over 2 years ago
Dabulyuce profile photo
Dabulyuce
Biraz beklentimi fazla tuttum bu filmde, çok kez söylenmişti bana. Belki çok şey beklediğimden bilmiyorum, yeterince etkisinde bırakmadı beni. 7/10 puanlık bir film.
1
over 2 years ago
BlackPeter profile photo
BlackPeter
Aldığı oscarı hakediyor.
0
over 2 years ago
incidamla profile photo
incidamla
Black Mirror 2. Sezon 1. Bölüm izlendikten sonra senaryosu bomboş gelen film. Müzikler çok sağlam, o ayrı.
2
over 2 years ago
dai profile photo
dai
kim nasıl bakıyor bilmem ama bana oldukça saçma geldi ki film sürekli tıkanmış ve farklı farklı şeyler ortaya çıkmış tabii onlar da tıkanmıştır. sonuç olarak yine her zamanki gibi şişirilmiş filmleri beğenmiyorum.
0
over 2 years ago
MinDFoRCe profile photo
MinDFoRCe
günümüzün en önemli sorunlarından birine dokunuyor film. en sevdiğiniz filmlerden biri olmasa bile mutlaka iz bırakacaktır. senaryo ve konunun işlenişi çok iyi.
2
over 2 years ago
zirzop001 profile photo
zirzop001
Çok farklı ve son zamanlarda izlediğim en kaliteli en beni anlatan filmdi
0
over 2 years ago

Who liked Her

Who wishlisted Her

Shelves that Include Her

Interesting content shared about Her

^ Back to Top