High-Rise (2015) poster

High-Rise (2015)

Tags
Action, Drama, Sci-Fi
Director
Country
UK
Runtime
119 minutes
KerseL J. G. Ballard'ın High-Rise adlı romanıyla aynı adı taşıyan film bir gökdelenin içerisinde alt, orta ve üst katlar olarak ayrılan gruplar arasındaki çatışmaları gözler önüne serecek. Robert Laing, zenginlik ve lüksten başı dönmüş genç bir doktordur. Kendini toplumun geri kalanından soyutlamış, içinde yaşadığı kuleye tapınmaya başlamıştır. Tüm bunlar içinde, sadakat kavramının anlamını çözmeli, Mimar Anthony Royal (Jeremy Irons) ve onun tuhaf asistanı Charlotte (Sienna Miller) ile olan ilişkisine dikkat etmelidir. Öte yandan belgesel yapımcısı Richard Wilder (Luke Evans) ile arkadaş olması, Laing'i tutku dolu rüyasından uyandıracaktır.

KlaketKafa profile photo
KlaketKafa
Kitabının yarattığı negatif etkiyi kıramadı maalesef. 70'lerin o güzelim kıyafetleri bile kurtaramadı filmi. Ama şimdi Luke Evans'dan bahsetmezsem olmaz! Rolünün hakkını vermiş. Kitabı okurken Wilder'ı nasıl hayal ettiysem tıpatıp aynısı buldum filmde.
0
2 months ago
UNALILK profile photo
UNALILK
Aslında açık ve doğru konuşmak gerekirse bence filmde anlatılmak istenen şey kesinlikle anlatılamamış... Amaç kurulmuş bir habitatın zamanla nasıl işlemediğini nasıl yozlaştığını göstermek ise bir kere zaten insanların nerede olduğu belli değil. İnsanların gökdelende olduğunu hissettiren tek bağlayıcı öğe asansör ... beklentilerimin çok altında... kitabına muhteşem diyemem ama filminden kesinlikle daha iyi :)
5
2 months ago
starch profile photo
starch
İçi boş, vakit kaybı, abuk subuk bir film benim fikrimce...
3
2 months ago

Who liked High-Rise

Who wishlisted High-Rise

Shelves that Include High-Rise

Interesting content shared about High-Rise

^ Back to Top