Hotaru no haka (Grave of the Fireflies) (1988) poster

Hotaru no haka (1988)
(Grave of the Fireflies)

Director
Country
Japan
Runtime
89 minutes
pulpfiction1 2. Dünya Savaşı devam etmektedir. 14 yaşındaki Seita ve 4 yaşındaki kız kardeşi Setsuko, babaları donanmayla birlikte savaşa gittiği için anneleri ile birlikte yaşamaktadırlar. Bir Amerikan hava saldırısı sırasında anneleri ölür ve teyzeleri tarafından evlat edinilirler. Teyzelerinin evinde gördükleri muameleden rahatsız olan kardeşler, kendi başlarına yaşam savaşı vermeye başlarlar. Bu süreçte açlık, ön yargı ve kendi gururları ile mücadele eden kardeşler kendi savaşlarını verecektir..

Trailer not available.

feridun profile photo
feridun
anime olupta vermek istediği duyguyu sade ve realist yalın bir biçimde seyirciye aktaran türünün tek örneği bir film savaşın insan psikolojisindeki derin yaraları sarsıntıları özellikle çocuklar üzerindeki etkisini sağlam ve yalın yansıtan no war diye bas bas bağıran ender tek film dram yönü biraz ağır kaçabilir fazlasıyla etkileyebilir özellikle eşsiz müzikleri eşliğinde ama ta ilk başından insanı içine alıp duygulandırdığı için izleyeceklere dip notum ağlamaya hazır olun
0
6 months ago
phoeniks profile photo
phoeniks
izlerken benim içim acıdı, Çok güzel olduğunu duymuştum ama bu kadar şahane bir anime beklemiyordum çok duygulandım ben de bir ablayım ve ülke olarak biz de zor günler geçiriyoruz hem bunların etkisiyle hem de zaten harika bir eser de olunca çok duygulandım gözyaşlarıma hakim olamadım. zor dönemlerde bile içindeki insanlıktan nasibini alamamış insan müsveddeleri de var olabiliyormuş her ne kadar bu anime bir hayal gücünün eseri olarak ortaya çıksa da yaşanmışlıklardan izler taşıyordur mutlaka insan kendini hayattan soyutlayamıyor ne yazık ki. mutlaka izleyin...
4
9 months ago
Brook profile photo
Brook
Muhteşem bir animeydi. Mutlaka izleyin.
8
9 months ago
blackclaw profile photo
blackclaw
İlk defa bu filmi izlerken ağladım, muhteşem bir filmdi. Kesinlikle izleyin.
2
10 months ago
damla. profile photo
damla.
Animeler de insanı üzermiş...Savaşın acımasızlığı ve ondan önce insanların acımasızlığı iki kardeşin o mücadelesi kimsesizliğin verdiği o çaresizlik izleyin inanın zaman ayırdığınız için pişman olmayacaksınız.
15
1 year ago
starch profile photo
starch
Savaşın çocuklar üzerinde yarattığı travmayı insan oluşumdan utanarak izledim. Ve öksüzlerin hakkını yiyen teyzelere, silah tüccarları ve savaştan menfaat uman herkese yazıklar olsun diyorum...
5
1 year ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Tam anlamıyla başyapıt. İzlerken insan kendi türünün ne kadar aşağilık ve vicdansız bir tür olduğunu anlıyor. İzlerken öyle ağlamadım ama çok daha kötüsü boğazımda bir yumruyla bıraktı beni. Abartısız dramı daha da kaliteli bir yapım olduğunu kanıtlıyor.
10
1 year ago
mervyazc profile photo
mervyazc
tam bir başyapıt ben seyretmekte çok geç kalmışım izlemeyi düşünenler hemen izlemeli 10/10 kesinlikle türünün tek örneği tarafsız , sade ve realist bir animasyon
6
over 1 year ago
Heisenbergxx profile photo
Heisenbergxx
yorum yapmıcam ama bu animei yapanların te... öldüm ulan öldüm burda.setsuko nun hatırlandıgı sahneler bitirdi beni evliyadını mombalayım böle bişe yok..ama senaryoda cok buyuk acık var.
1
over 1 year ago
lollytop profile photo
lollytop
bir çok şeyi sorgulamanızı sağlayacak bir film. filmi izlerken filme değil de belki de dünyanın bir çok yerinde buna benzer şeyler yaşayan büyük küçük herkesi düşünerek ağladım. mutlaka izlenmeli bu film..
4
almost 2 years ago
Mrs.Garfield profile photo
Mrs.Garfield
harika bir anime film. duygu yogunlugunu iyi hissettiriyor. bir çok yeri gözlerim dolarak izledim. belli bir yerden sonra tabi dayanamayarak agladım :( cokk mükkemmmel izlenesi ve aglatan bir film.
1
almost 2 years ago
sevdacicegi profile photo
sevdacicegi
İzlemeyen var mı? Bırakın işinizi, çekilin odanıza, mümkünse ışığı da kapayın. Ha bir de mendil alın oturmadan
7
almost 2 years ago
eminuk profile photo
eminuk
Bir animenin beni hıçkırıklara boğacağını hiç düşünmezdim. İncir Reçeli'nde ağlayanlar izlemesin mümkünse.
1
almost 2 years ago
patmaa profile photo
patmaa
TUZLULARA BOĞDU.HİKAYENİN GERÇEK OLMASI FAZLACA ÜZDÜ. SİNEMA TARİHİNDEKİ ANLAMLI SAVAŞ KARŞITI FİLMLERİNDEN BİRİ. FİLMDE SAĞLAM DETAYLAR VARDI.İNSANLIK,PAYLAŞMA VE YARDIMLAŞMA BU 3 KONU ÖYLE Bİ VERİLMİŞTİ Kİ İNSANI SORGULATTIRMADAN RAHAT BIRAKMADI. YALNIZKEN VE MUTLU OLMADIĞINIZ Bİ GÜNDE İZLEYİN EĞER İZLEYECEKSENİZ.
2
2 years ago
SoulArt profile photo
SoulArt
Çok iyi bir anime. Bu kadar gerçekçi olması gerekirmiydi bilemiyorum ama yinede güzel.
4
2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Harika bir anime. Tabi bizim insanımız hala farkı çözemedi bunu bile izlerken aa çizgi film gülcez eğlencez şimdi roketle fırlayacaklar duvara çarpıp kağıt gibi olucaklar falan diye düşünüyor. Fakat Japon animesi normal filmden farksız çekiliyor ve her türü mevcut. Bu da ağır bir dram ve savaş filmi. Oldukça acıklı oldukça güzel bir film. Kesinlikle tavsiye ederim.
7
2 years ago
KARAGEYIK profile photo
KARAGEYIK
Çizgi film izliycem, gülcem, eğlencem diye başlayıp salya sümük ağlarken bitiş jeneriğine baka kalabilirsiniz, aman dikkat.
2
2 years ago
mavi. profile photo
mavi.
Gerçek dünyanın acılarını,çizgi dünyasına en iyi aktarılmış şeklidir bu anime.
Benim gibi küçük kız kardeşi dizlerinde bu filmi izleyenleri,bir kat daha fazla etkilemesi olağan..
Bazen yutkunmakta bile zorlanır ya insan öyle bir his yaşatıyor işte en başından sonuna kadar.
Oğuz Atay'ın da dediği gibi 'Kelimeler, kelimeler albayım... bazı anlamlara gelmiyor.'
3
2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
yürek burkan bir anime... savaşın etkilerini son derece sert bir gerçekçilikle yansıtmış. hikayenin merkezinde çocuk olması, etkilenmeden izlemeyi imkansız hale getiriyor.
3
2 years ago
bahmetp profile photo
bahmetp
kardeşin ne demek olduğunu ve alabildiğimiz her nefes yiyebildiğimiz her yemek için ne kadar şükretmemiz gerektiğini anlatıyor bu eser.
4
2 years ago
MinDFoRCe profile photo
MinDFoRCe
''hiçkimsenin değil, insanların çektiği acıların önünde eğiliyorum.'' der dostoyevski. onurlu ve güzel insanların çektiği acılara bir saygı duruşu bu film elbette. ağlatır, hafızadan silinmez. sindirmek de kaldırmak da zor. boğaz düğümleyen bir film...
7
over 2 years ago
jupiterinuydusu profile photo
jupiterinuydusu
savaşı, yoksulluğu, açlığı ve kimsesizliği öğretir insana, kalbinizi kırar. insanlığı sorgulatır. ilk dakikalarından itibaren, sonuna kadar ağlatır. yüreğim dayanmaz derseniz izlemeyin, bugüne kadar yapılmış en dramatik animedir.
17
over 2 years ago

Who liked Hotaru no haka

Who wishlisted Hotaru no haka

Shelves that Include Hotaru no haka

Interesting content shared about Hotaru no haka

^ Back to Top