Hotel Rwanda (2004) poster

Hotel Rwanda (2004)

Director
Country
UK
Runtime
121 minutes
BuseY. 1994'de dünyanın gözü önündeki soykırım Rwanda'da gerçekleşti. Halk Hutular ve Tutsiler olarak ikiye bölünmüş durumdadır ve çıkan savaşta yüz binler katledilmiştir. Filmde bin küsür insanın hayatını kurtarmaya çalışan bir insanın hiyakesi anlatılıyor.

Logan811 profile photo
Logan811
Gerçek bir insanlık dramı ve gerçek bir kahramanlık hikâyesi anlatan filmi Afrika’nın Schindler’i Paul Rusesabagina'yı Oscar'a aday olan performansıyla canlandıran Don Cheadle'nın oyunculuğu için bile izlenir..
2
6 months ago
ahmetbrdl profile photo
ahmetbrdl
Mutlaka izlenilmesi ve ders çıkrarılması gereken bir film.Basit bir kıvılcım ile yüzbinlerce insanın katledilmesi...Birleşmiş Milletlerin yalancı çaresizliği, kısacası bu film kesinlikle izlenmeli.
0
11 months ago
Brook profile photo
Brook
Gerçeklerin bu kadar can yakacağını bu filmden önce düşünemezdim bile. Mutlaka izlenmeli... Her açıdan insanın ruhuna dokunan bir film.
2
1 year ago
esarialtin profile photo
esarialtin
Belçikalı Elmas şirketlerinin, emperyalist çıkarların sebep olduğu bir iç savaş... Dünyanın gözü önünde ölen milyonlarca insan, büyük bir katliam ve insanlık utancını insanın yüzüne vuruyor. Rwandada çıkan iç savaşın ilk 100 gününde ölen 800.000 insana sırtını dönüyor medeniyet, ve onların sırtını döndüğü yerde yaşanan tüm ölümlere bir saygı duruşu bu film... Batılı emperyalistlerin gerçeğiyle tanışmak için acı bir yol olsa da, para ekonomisinin nelere sebep olduğunu göreceksiniz... Film içindeki karanlık hikayeler gibi değil... Dupduru tertemiz... kesinlikle izlenmesi gereken bir senaryoya sahip...
1
over 1 year ago
alicancam profile photo
alicancam
"Tüm dünya gözlerini kapattığında, o kollarını açtı." Senaryo gerçekten alındığı için böyle filmlerde çok bir şey beklemem ama bu film ayrı bi güzel.
0
over 1 year ago
Senemini profile photo
Senemini
Guzel bir film
0
over 1 year ago
Blacklion profile photo
Blacklion
dram dolu bir film... Gayet başarılı....arşivimden...
1
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
övüldüğü kadar iyi değil. bazı kimselerin hümanist olduklarını ispat etmek için önerme gereği duydukları bir filmdir. ki masum insanları kurtardığı söylenen otel sahibinin de bunu ''boşuna'' yapmadığı sonradan ortaya çıktı
0
2 years ago
KARAGEYIK profile photo
KARAGEYIK
Ruanda da yaşanları yüreğiniz kaldırırsa seyredebilceğiniz ve pişman olmayacağınız bir film.
0
2 years ago
BuseY. profile photo
BuseY.
ne böyle bir canilikten, katliamdan haberim vardı ne de böyle bir filmden. tamamen tesadüfen haberim oldu, iyi ki de haberim olmuş izlemişim. yapılan gerçekten bir katliam. bunu yapanlar da insanlıktan çıkmış resmen. filmin hak ettiği değeri görmemesi de beni ayrı bir üzdü, kesinlikle daha fazlasını hak ediyor!
0
over 2 years ago

Who liked Hotel Rwanda

Who wishlisted Hotel Rwanda

Shelves that Include Hotel Rwanda

Interesting content shared about Hotel Rwanda

^ Back to Top