I Am Sam (2001) poster

I Am Sam (2001)

Director
Country
USA
Runtime
132 minutes
FanFilmFon Sam Dawson(Sean Pean), kızı ile mutlu bir şekilde yaşayan ve Beatles'a büyük hayranlık besleyen bir adamdır.Genç adamın zeka düzeyinin 7 yaşında bir çocuğunkine eş durumda olması onları çok fazla rahatsız etmez.Kızı 7 yaşına geldiğinde ise onun için asıl sorunlar başlar. Artık kızı ondan çok daha ileri bir düzeye gelmektedir ve Sam ona pek fazla yardım edememektedir. Hükümet görevlileri kızı Sam'in yanından alırlar.Sam kızını geri alabilmek için 'sevgi' kelimesinin anlamına fazlasıyla uzak avukat Rita Harrison'ı (Mıchelle Pfeiffer)kiralar.

Selocan profile photo
Selocan
''Tek ihtiyacımız sevgi''... Bu, bu kadar mı güzel anlatılırdı. Filmden daha öte şeyler barındırıyor içinde. İzlerken sadece bir filmi izlemiş olmuyorsunuz dünyadaki asıl eksikliği izlemiş oluyorsunuz.. Unuttuğumuz asıl şeyi.. SEVGİ'yi..
1
1 month ago
ecemcelikkol profile photo
ecemcelikkol
Bazı filmler vardır gerçekten hayata bakış açınızı değiştirir, kesinlikle bu film öyle bir film. Sevginin aşamayacağı hiç bir engel olmadığını film bize tekrar gösteriyor. Sean Penn ve Dakota Fanning harikaydı, izlemelere doyamadım. Tekrar tekrar izlenmesi gereken bir film olduğu düşünüyorum. Çok çok beğendim.
3
3 months ago
Lioness profile photo
Lioness
Harika oyunculuk, mükemmeldi.. Bu adamın becermediği bir rol yok mu arkadaş yine harikalar yarattmış. Ayrıca Dakota Fanning'da bir harikaydı. Bu kızın rol yeteneği harika dostum :p
4
5 months ago
KlaketKafa profile photo
KlaketKafa
İlk sahneden son sahneye kadar sürekli ağlamaklı izledim, boğazım düğümlendi, gözlerim yaşardı. Sean Penn sen nasıl yetenekli bir aktörsün yaa?!! Michelle Pfeiffer sen ne güzel bir kadınsın! Ve Dakotacım sen ne şirin bi biciktin öyle, çok da başarılı bir çocuk oyuncuydun. Sam'in arkadaşlarını oynayan oyuncular da çok başarılılardı. Film o kadar kalpten bir filmdi ki bunu anlatabilecek bir kelime bulamıyorum. Sean Penn'in bu rolle Oscar'a aday olup, ödülü alamamasına ise şaşırdım. O sene Oscar'ı kapmış Denzel Washington'ı Training Day'de izlemem lazım tarafsız bir yorum yapabilmem için. Ahh tabii bir de film boyunca çalan The Beatles şarkıları filmi daha fazla sevmeme sebep oldu ^_^ içinde The Beatles çalan her film güzeldir sankim *.*
3
8 months ago
SNOWSXYZ profile photo
SNOWSXYZ
İyi bir ebeveyn olmak demek iyi bir eğitim vermek değil sadece sabretmek gerekir dinlemek gerekir bazen en önemlisi sevgidir. Günümüzdeki sorunları ele alan farklı bir mesajla gönderme yapan mükemmel bir filmdi .
4
8 months ago
Vervain profile photo
Vervain
Duygularınızı iyi yönde ayaklandıracak bir film.Sean Penn herzaman ki gibi harika, Michelle Pfeiffer çok güzel, Dakota için diyecek çok şey var, o bakışları yok mu o bakışları, insanın içine işliyor. Pozitif birşeyler hissetmek, yorulmadan bir film izlemek istiyorsanız, iyi bir seçim olabilir. Şimdiden iyi seyirler...
4
8 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Çok güzel bir dram filmi. Her an insanı hüzünlendiren bir film. O yaşta Dakota Fanning de harika bir oyunculuk çıkarmış bunu da eklemeden edemeyeceğim.
7
8 months ago
UNALILK profile photo
UNALILK
Muhteşem bir film... Oyuncular tartışılmaz... Kesinlikle tavsiye edilir:)
10
8 months ago
gangrel profile photo
gangrel
Sean Penn muhteşem oyunculuk.
2
1 year ago
MKAYA profile photo
MKAYA
çocukken izlemiştim kalbımde ve aklımda guzel izler bırakmıstı
0
over 1 year ago
Emrex profile photo
Emrex
Mükemmel. Söyleyebilecek başka bir söz yok...
4
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
özellikle eğitmenler izlesin, izlettirsin .
0
2 years ago
ufukercetin profile photo
ufukercetin
sevgi üzerine bir başyapıt herkese tavsiye ederim ..
6
over 2 years ago
FanFilmFon profile photo
FanFilmFon
Duygusal bir baba-kız ilişkisi.
2
over 2 years ago

Who liked I Am Sam

Who wishlisted I Am Sam

Shelves that Include I Am Sam

Interesting content shared about I Am Sam

^ Back to Top