Ikiru (1952) poster

Ikiru (1952)

Director
Country
Japan
Runtime
143 minutes
HeatherBell Kanji Watanabe, yıllardır aynı sıkıcı işte çalışan, hayatından hiçbir beklentisi olmayan, sıradan bir adamdır. Etrafında onu umursarmış gibi görünen bir oğlu bir de üvey kızı vardır. Karısı ise bu dünyadan ayrılmıştır. Bir süre sonra Kanji, kanser olduğunu öğrenir. Bu, uzun zamandır hiçbir şeyin değişmediği hayatında, taze bir yeniliktir. Kanji, bugüne kadar hiç sorgulamadığı hayatının onun için ne anlama geldiğini sorgulamaya başlayacaktır.aponya sinemasının çıkardığı en büyük isimlerden biri olan Akira Kurosawa’nın ustalık dönemi yapıtlarından biri olan İkiru, usta yönetmenin dünya sinemasında yaptığı atılımı hızlandırmıştı. (alıntı)

Trailer not available.

Sekyazar profile photo
Sekyazar
Hem bir kahraman nasıl yaratılır dersi veriyor film hem de 1952 de çekilmiş olmasına rağmen günümüzü ve geleceği çok güzel anlatıyor. İzlediğim ve tekrar izleyeceğim mükemmel filmlerdendir.
0
7 months ago
eskon profile photo
eskon
30 yıldır aynı dairede çalışan bir belediye memuru... bürokrasinin tüm ağırlığı üzerinden silindir gibi geçmiş.. vakti geldiğinde mide kanseri olduğunu öğrenecek.

bürokrasinin işleyişindeki yavaşlığın bizim memlekete benzediğini görmek şaşırtıcı ve elbette kurosawa ustanın mükemmel zamanüstü sinematografyası...
1
almost 2 years ago

Who liked Ikiru

Who wishlisted Ikiru

Shelves that Include Ikiru

Interesting content shared about Ikiru

^ Back to Top