Im Labyrinth des Schweigens (Labyrinth of Lies) (2014) poster

Im Labyrinth des Schweigens (2014)
(Labyrinth of Lies)

Tags
Country
Germany
Runtime
124 minutes
madameasena BİR ULUS GEÇMİŞTEKİ GÜNAHLARIYLA YÜZLEŞEBİLİR Mİ? Yabancı Dilde En İyi Film dalında Almanya’nın Oscar adayı seçilen film, Hitler sonrası döneme ışık tutuyor. II. Dünya Savaşı’nın ardından dünyanın Auschwitz’teki soykırıma ve ne tür bir vahşet yaşandığına dair en ufak bir fikri yoktur. Toplama kamplarıyla ilgili binlerce gizli belge mevcut olsa da, Nazi otoriteleri ve kamptan kaçmayı başaran esirler sessiz kalmış veya buna zorlanmıştır. Yıllar sonra genç savcı Johann, tesadüf eseri bazı kanıtlara ulaşır ve kamptan kurtulan esirlerle kampta görev almış Nazi subaylarını tek tek sorgulamaya başlar. İdealist savcı, hem ülkesinin hem de insanlığın yüzleşmesi için bu korkunç olayları gün yüzüne çıkarmaya, sorumluları adalete teslim etmeye kararlıdır. Sorgular sırasında derinlere indikçe Auschwitz’te yaşananlara dair akıl almaz deliller elde edecek ve bu deliller, dünya tarihini sonsuza dek değiştirecektir.

phoeniks profile photo
phoeniks
Nazi Almanyasından günümüze kadar geçmişte suçları gözardı edilmiş toplama kamplarında görev yapmış sistemin içinde yer alan tüm bu yaşananlara arka çıkan kişilerin ortaya çıkarılması sürecini anlatan bir insanın dünyayı değiştirebileceğini, bir yerden başlanması, gerçeklerin peşinin bırakılmaması gerektiğini anlatan belki biraz daha derinlemesine anlatılsaydı daaha etkili olabilecek bir film. Hiç kimse başarabileceğine hatta var olduğuna inanmazken, reddederken idealist gerçeklere adalete bağlı bir savcı Nazilerin peşine düşüp suçları aydınlatma , suçluları adalete teslim etme savaşını anlatan gözyaşlarıma olamadan izlediğim bir film oldu. çok teşekkürler UNALILK sayende izledim:)
1
4 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Nazi Almanya'sının ardından suçların ve suçluların ortaya çıkarılma dönemini ele alan film. Konu güzel olsa da işlenişi o kadar beğenmedim. Zaman zaman sıkıldığım da oldu. Ama bu alana ilgi duyanlar için daha ilgi çekici olabilir. 5,5/10
3
4 months ago

Who liked Im Labyrinth des Schweigens

Who wishlisted Im Labyrinth des Schweigens

Shelves that Include Im Labyrinth des Schweigens

Interesting content shared about Im Labyrinth des Schweigens

^ Back to Top