In the Name of the Father (1993) poster

In the Name of the Father (1993)

Tags
Biography, Drama, Thriller
Director
Country
Ireland
Runtime
133 minutes
cinemarty Basit kaygıları olan saf İrlandalı genç Gerry Conlon, 70’li yıllarda Londra’ya gelir. Kendini hayatın akışına kaptıran delikanlı burada bir işgal evinde serbest bir hayat yaşayan gençlerle birlikte zaman geçirmeye başlar. Bir polis baskınında hiç ilgisi olmadığı 1974 Gyildford bombalamasından sorumlu tutularak tutuklanır. O dönemin İngiltere’sinde şimdikinden çok farklı olarak, terörle mücadele adına insan haklarının hiçe sayıldığı uygulamalar olmaktadır. Yoğun fiziksel ve manevi işkencelerin baskısı altındaki Gerry’nin ömrünün sonbaharındaki masum babası da, suç ortağı olarak hapse atılır. Kadın bir avukatın yıllar süren çabalarının da yardımıyla, Gerry maruz kaldığı adaletsizliğe direnmeye başlar.

bukowski profile photo
bukowski
film suçsuz yere hapise atılan insanların hak arama mücadelesiydi.( bir örneği bizdeki PARDON filmidir).film çok güzeldi.sadece ortalarına doğru biraz sıkmaya ve sarkmaya başlıyor.ama son 20 dakikası muazzamdı. daniel day lewis oscarlık bir oyun sergilemiş.kaçırmayın üzülürsünüz.
0
10 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Hoş bir filmdi ama beklentim çok daha fazlasıydı. Zaman zaman birazcık sıkar gibi olsa da izlemeye değer bir yapım.
1
1 year ago
esarialtin profile photo
esarialtin
Day Lewis'in kariyenin dönüm noktası bir baş yapıt. Konu bizim ülkemizde sıklıkla yaşandığı için bize pek fazla uzak değil. Biliyoruz , yaşıyoruz, görüyoruz böylesini, hatta yanlışlıkla hapse atılan adam hikayeleri sinemamıza bile 10larca defa yerini bulmuş. Devletin ideolojik aygıtlarının fiziksel şiddet boyutunda yaşandığı suçluyu cezalandırma yöntemlerinden birini eleştirirken, bireyi yüceltiyor ve öldürmeyen şeyin güçlendiği bir adam yaratıyor Day- Lewis'ten yönetmen Jim Sheridan.
1
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
babam için. irlanda özgürlük mücadelesine odaklanan sıradanın biraz altındaki film. büyük umutlar beslemeyin
0
2 years ago
ilkedilan profile photo
ilkedilan
bu kadar mükemmel oyucuların oynadığı bu kadar kaliteli film çok yoktur. kesinlikle izlenmeli. izlemeyenlere izletilmeli. film irlanda-ingiltere karışıklığında geçen bir kısım gencin ve bir ailenin gerçek yaşamını anlatıyor.
0
over 2 years ago

Who liked In the Name of the Father

Who wishlisted In the Name of the Father

Shelves that Include In the Name of the Father

Interesting content shared about In the Name of the Father

^ Back to Top