Independence Day (1996) poster

Independence Day (1996)

Director
Country
USA
Runtime
145 minutes
KerseL 2 Temmuz’da dünyanın her yerindeki komünikasyon sistemleri, tuhaf bir atmosfer olayı sonucu bozuluverir. Hemen sonrasında silahlı kuvvetler tarafından, devasa nesnelerin dünyaya doğru yaklaşmakta olduğu açıklanır. İlk başta meteor olduğu düşünülen cisimlerin esrarengiz uzaylıların kumandasındaki dev uzay gemileri olduğu ortaya çıkar. Uzaylılarla her türlü iletişim denemesinin başarısız olmasının ardından, şimdi kablo teknisyenliği yapan eski bilimadamı David Levinson, uzaylıların bir günden daha kısa süre içerisinde dünyanın önemli noktalarına büyük bir saldırı gerçekleştireceğini farkeder. Temmuz’un 3’ünde, uzaylılar gerçekten de New York, Los Angeles ve Washington’a saldırı düzenlerler. Hayatta kalanlar konvoylar halinde Area 51 adındaki, hukümetin tuhaf test alanına doğru yola koyulurlar. Dedikodulara burası ordunun kendi başına ele geçirdiği bir uzay gemisini de barındırmaktadır. Hayatta kalanlar uzaylılarla savaşmak üzere bir plan yaparlar. 4 Temmuz tüm insanlığın kurtuluş için savaşacağı gün olacaktır.

Poker profile photo
Poker
Ya hiçbir şey yok ya filmde. Senaryo zaten leş. Oyunculuklar hadi gene fena değil. Efektlere girmiyorum. 96 yapım zaten. Eee filmde ilerlemiyor. Hep düpdüz bir şekilde film devam ediyor. Kötüydü işte ya.
0
1 year ago
sabriayes profile photo
sabriayes
ahım şahım bi film olmasa da hikayeyi işleyiş biçimi sebebiyle bu filmi seviyorum. yerel kanallar sağolsun her yayınlandığında izlerim :) ne hikmetse hiç sıkılmadım bugüne kadar :D
1
over 1 year ago

Who liked Independence Day

Who wishlisted Independence Day

Shelves that Include Independence Day

Interesting content shared about Independence Day

^ Back to Top