Independence Day: Resurgence (2016) poster

Independence Day: Resurgence (2016)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
120 minutes
KerseL Kurtuluş Günü'nün üzerinden 20 yıl geçmiştir ve tüm dünya devletleri birlikte çok daha gelişmiş bir savunma sistemini kullanmaktadır. Hatta Ay'a da bir üs yapılmıştır. Ancak mağlup olmalarından hemen önce uzaya yardım çağrısı yapan yaratıkların çağrısı alınmıştır ve uzaylılar bu sefer çok daha güçlü bir şekilde yeniden dünyaya saldıracaktır.

mtufan profile photo
mtufan
Eyfel kulesi yıkılmamış bile uzaylı gemisinin altından dimdik çıktı yaaa. Efektler güzel yapılmış. Geniş çaplı olanlar bile efekt kokmuyor. İlk filme göre karekter ve mekan fazlalığı gözüme çarptı. Hoşuma giden ayrıntılardan biriydi. Filmin sonunda püro yaksalardı iyi olurdu :) bunun devamı o kadar uzun sürmeyecek anlaşılan. will Smith'in yokluğunu anlamadım. Film bu sefer şansa kazandık gibi hissettirdi. Ama üçüncüde toplar diye düşünüyorum.
0
21 days ago
Arcadia profile photo
Arcadia
Yazmayayım yazmayayım dedim dayanamadım. Dolu dolu bir fragmandan sonra geniş bir kitle beklenti içine girdi. İlk filmi izlemeyenlere sözüm yok ama bence hem bağlantıları kurabilmek açısından hemde dönemine göre bir çok yönden ne kadar başarılı bir film olduğunu görebilmek açısından kesinlikle izlenmeli. Will Smith bile tek başına nasıl etkili olabiliyor gözler önüne seriyor. Bu film tamamiyle efekt ürünü olmuş dostlar. Görsel şölen harika 20 yıl bunun için beklenmiş o da tamam. Ama konu namına bir derinlik yok geçişler inanılmaz hızlı oldu bittiye getiriliyor. Ve dünya Amerikan Pilotlarımızı göreve çağırıyor. Bir çok yönden buram buram Amerikan milliyetçiliği kokan bir film. Hee ilk filmde yok muydu vardı tabiki ama ben bu yapımda rahatsız olacak kadar hissettim diyeyim. Beğenemedim ne yazık ki bütünüyle. Seriye de bağlayarak orjinali de deforme etmiş oldular bakalım
1
3 months ago
blackclaw profile photo
blackclaw
Klişe dolu. İlk filmi izlemenizi öneririm bağlantıları daha iyi anlamanız için
1
4 months ago
BerfinArzu profile photo
BerfinArzu
İlk filmi izlemesem de ikinci film o boşluğu çok güzel tamamladı. Film iyiydi ama daha iyi olamaz mıydı diye sormadım değil. Çünkü gerçekten konu iyiydi, oyuncular iyiydi. Ama buna rağmen ilk başlarda fazla sıkıldım. Sonrasında doyurucu hale geldi.
0
4 months ago
Brook profile photo
Brook
Fena değildi. İlk filmi izlememiştim. O nedenle bağlantılı bir bakış açısına sahip değilim. Sadece bu filmi değerlendirecek olursam, izlemek keyifliydi. Yine de çok daha iyi bir film olabilirdi. Senaryo konusunda ciddi sıkıntılar vardı. Görsel anlamda doyurucu geldi bana ama uzaylı arkadaşlar daha başarılı yansıtılabilinirdi. Yine de yeterli zamanı olan izlesin derim.
2
4 months ago
melihkk1 profile photo
melihkk1
İlk filme nazaran daha fazla aksiyon ve yıkım var. Film ilk yapıma tamamen bağlı kalmış ve gerekli saygı duruşlarını göstermiş. Ama gene de senaryoda boşluklar vardı. Yani sonuca gitmek için mantık fazla aranamamış. Aradaki mizah ise tam dozunda kalmış.
0
4 months ago

Who liked Independence Day: Resurgence

Who wishlisted Independence Day: Resurgence

Shelves that Include Independence Day: Resurgence

Interesting content shared about Independence Day: Resurgence

^ Back to Top