Indiana Jones and the Temple of Doom (1984) poster

Indiana Jones and the Temple of Doom (1984)

Director
Country
USA
Runtime
118 minutes
cinemarty Şangay’da bir gece kulübündeki kargaşadan son anda kaçan Indiana Jones, yanında uzakdoğulu küçük yardımcısı ve istemeden kader birliği ettiği genç ve çekici şarkıcı Willie olduğu halde, kendisini Hindistan’da bulur. Maceraperest arkeolog, küçük bir köydeki çocukları kaçırarak madende çalıştıran ve zulüm eden Thuggee tarikatıyla karşı karşıya gelir. Kana susamış bu şeytani tarikatın hedefi, yüz yıl önce İngiliz sömürgeciler tarafından yasaklanan korkunç eylemlerine devam etmek için madenlerde kaybolmuş olan kutsal elmasları bulmaktır.

EsraG. profile photo
EsraG.
Serideki favori filmim. Gerçekten mantık hataları ve saçma öğelerle dolu olsada çocukluğumdan beri aklımdan çıkmayan bir çok sahnesiyle ve hiç durmayan aksiyonuyla çok eğlenceli bir film.
9
8 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Salt aksiyon ve macera hatta belli bir süre sonra aksiyonun yoğunluğundan yoruluyorsunuz. Eğlenceli olduğu doğru fakat izlerken tüm mantığınızı bir kenara bırakmanız gerek. Çünküçok fazla mantık hatası ve fizik kurallarına aykırılık var. Şu çekik gözlü bacaksız başlı başına bir hataydı. Zaten baştan beri çok bilmiş ve yapmacık tavır ve espirileri beni sinir etti ama bunu bir kenara bırakın 10 yaşındaki bu çocuk bir kalasla 3 tane yetişkin adamı deviriyor. Sonra bu da yetmezmiş gibi o cılız bacaklarıyla attığı tekmelerele koskoca adamları deviriyor lütfen bunu yapma Spielberg biraz mantık olsun şu işte ya. Ayrıca bariz bir şekilde Hintlilerin belli kültürlerini alaya alıyor ve Hintlileri cahil ve salak konumuna da koyuyor sanki hiç beyinleri yokmuş gibi bu insanların bu ayrı sıkıcı tarafıydı ama bunu hep yaptıklarından artık normalleşmeye başladı. Fakat her şeye rağmen eğlendiğimi inkar edemem başarılı bir macera filmi olmuş.
4
1 year ago
PaRaNoYa7 profile photo
PaRaNoYa7
İlk filmi izleyeli 6 yıl olmuş. Hatırlayabildiğim kadarıyla kötü değildi ama bu devam filmi şaka gibi olmuş. Ne Steven Spielberg'e ne de Harrison Ford'a yakıştırabildim. Efektler amatörce, oyunculuklar ve dialoglar berbat. Senaryo yerlerde. Hiç olumlu yanı yok. Sanki silah zoruyla yapılmış bir gibi. Seriye hiç yakışmamış.
0
over 1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
NONSTOP AKSİYON Hareket bir başlıyor, sonra en ufak bir ara yok. Günümüzde dahi rahatlıkla seyredilir. Devamlı macera. Kaliteli!
0
over 1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
İlk filmden geri kalmayan harika bir macera filmi.
3
2 years ago

Who liked Indiana Jones and the Temple of Doom

Who wishlisted Indiana Jones and the Temple of Doom

Shelves that Include Indiana Jones and the Temple of Doom

Interesting content shared about Indiana Jones and the Temple of Doom

^ Back to Top