Inferno (2016) poster

Inferno (2016)

Director
Country
USA
KerseL Floransa, İtalya'da bir hastane odasında uyanan Robert Langdon'ın (Tom Hanks), son birkaç günde olanlara dair hatırası yoktur ve kendini bir anda bir insan avının hedefinde bulur. Dr. Sienna Brooks'un (Felicity Jones) ve semboloji bilgisinin yardımıyla bu bulmacayı çözmeye çalışır. Daha önce The Da Vinci Code, Angels & Demons ve Apollo 13 filmlerinde beraber çalışan Tom Hanks ve Ron Howard, bu filmde de beraberler.

HznKryl profile photo
HznKryl
-SPOİLER- 7-8 saatte dünya nüfusunun %95ini yok edebilecek bir virüsü elle rahatlıkla açılabilen bir kutuya koymak.İşte aradığım şey.
1
3 days ago
Hermione profile photo
Hermione
Kitabını okumuş olan (Benim gibi) hayal kırıklığına uğrar. Filmi kitaptan ayrı düşünürsek güzeldi fakat ben ayrı düşünemiyorum :( Kitabı efsaneydi benim için ve okurken bana çok önemli gelen şeylerin bile filmde değiştirilmiş olması hoşuma gitmedi. Kısacası kitabı okuyan, okuduğunu unutup gitsin. Eğer öyle yaparsa filmden çok zevk alır :)
0
20 days ago
eskon profile photo
eskon
Sinemada seans yokluğundan gittiğim film. Standart, tüm tipik Hollywood senaryosuna uygun bir film. Yenilik aramayın. Parçaları birbirine koyan yönetmenden ayrı bir unsur da beklemeyin. Vasat- hatta vasat altı.
2
27 days ago
eminuk profile photo
eminuk
Dan Brown'un Hollywood için yazdığını düşünmüşümdür hep. Kitabı neresinden kesersen kes, bozulmuyor. Her seferinde sinemada seyir zevki olan bir filme dönüşüveriyor. Edebi anlamda gözümde pek değeri olmasa da, adamın hayal gücünü de küçümsememek lazım. "Bir bilet alana, bir bilet bedava" günlerinde izlemelik, çerezlik filmlerden. Bu arada Robert Langdon'lı yeni bir kitap daha yoldaymış, haberiniz olsun.
2
1 month ago
Brook profile photo
Brook
Konu ilgi çekiciydi. Renkler muhteşemdi. Oyuncular harikaydı. Kurgu da iyiyidi. İşlenişte ufak tefek sıkıntılar olmadı değil yalnız izlemeye değer bir filmdi. Tom Hanks yine oyunculuğunu konuşturmuş. Bu adam kolay yaşlanmayacak anlaşıldı. Yalnız bazı sahnelerde kamera cidden çok aşırı hareketli geldi bana. Olaylara hakim olmanızı zorlaştıracak derece hareketliydi. Her iki taraf da kendince haklı sebepler uğruna mücadele verdi. Bu bakımdan ilgi çekici bir filmdi.
3
1 month ago
Selocan profile photo
Selocan
Tom Hanks kesinlikle bir yaradılış efsanesi.. Kitap uyarlaması olduğu için kıyaslama yapılacaktır ama yapılmamalı. Kitabın verdiği tat ayrıdır filmin tadı ayrıdır.. Ve film gerçekten muazzamdı. Heyecanı yüksek, merakı çok canlıydı.
2
1 month ago
buketaktas profile photo
buketaktas
Çok güzeldi .. sıkılmadan izledim İstanbul sahneleri hakkında neler düşünüyorsunuz merak ettim ?
1
1 month ago
.SimS. profile photo
.SimS.
hiç sıkılmadan zamanın nasıl geçtiğini anlamadan izleyeceğiniz güzel bir filmdi kolay iş değil 2 saat soluksuz bir film yapmak çok başarılı buldum ..
3
1 month ago
IlayDE profile photo
IlayDE
Kitaptan filme uyarlamak her zaman zor iştir. Genel olarak sıkılmadan izleyebileceğiniz bir film olmuş. Bond, Kurtlar İmparatorluğu, Taken gibi bu filmde İstanbul'da çekilen filmler arasında yerini almış oldu. Bizimle ilgili sahneleri görünce oryantalizmin değişmediğini söyleyebilirim, Batılı bizi 200 yıl önce nasıl görüyorsa şimdi de öyle göstermekte kararlı.
3
2 months ago

Who liked Inferno

Who wishlisted Inferno

Shelves that Include Inferno

Interesting content shared about Inferno

^ Back to Top