Inglourious Basterds (2009) poster

Inglourious Basterds (2009)

Country
USA
Runtime
153 minutes
bigeselin Aynı günlerda Avrupa’nın başka bir köşesinde Teğmen Aldo Raine (Brad Pitt), Yahudi askerler tarafından kurulan bir grubu düşmana karşı misilleme yapma amacıyla organize etmektedir. Düşmanları tarafından “Piçler” yakıştırmasıyla bilinen Raine’ın grubu, Nazi Almanyasının önde gidenlerine zarar verme misyonunu üstlenmiştir. Bu amaçla, Alman sinema oyuncusu ve gizli ajan Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger) ile işbirliği yaparlar.Shasoanna’nın kendi intikamını alma planlarını yaptığı bir sinema salonunun çatısı altında hepsinin kaderleri kesişecektir.

Brook profile photo
Brook
Tarantino yapar da olmaz mı. Bence olmuş. Çok sevdim. Tamam onun filmleri içinde en iyisi diyemem tabi ama güzel filmdi be. Daha ne bekliyorsunuz ki eğlenceli, aksiyonu bol, konusu güzel, oyunculuklar zaten yerli yerinde. Biz seyirciler bazen şansımızı çok zorluyoruz bence :D
4
7 days ago
phoebe profile photo
phoebe
Ben beğendim, konuyu değişik bir işleyiş tarzı vardı filmin. Akıcı ve güzeldi.
1
8 months ago
melihkk1 profile photo
melihkk1
Christoph Waltz resmen Nirvanaya yükselmiş. Harika bi oyunculuk. Zaten standart bi tarantino filmi olduğu için herkeste oyunculuk hatsafada. Kan, küfür, vahşet gene bi tarantino klasiği olarak filmde bolca mevcut. Bide Brad Pitt in çenesine insanın yumruk arası geliyor. Çıkarma mk şu çeneye öne.
0
10 months ago
muratdnmz profile photo
muratdnmz
Vaktim değerli diyosan izleme.
0
12 months ago
mervyazc profile photo
mervyazc
Quentin Tarantino gibi mütiş bir yönetmenin elinden çıkan mükemmel bir film daha.oyunculuklar mükemmeldi özellikle Cristoph Waltz müthiş bir performans sergilemiş.izlemeyenler hemen izlemeli :)
3
over 1 year ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Tarantino başyapıtı diyebilirim. Mükemmel bir film olmuş. Oyunculuklar beni benden aldı özellikle Cristoph Waltz ve Brad Pitt harikaydı. Fazla bir şey demeye gerek yok eğer izlemeyen kaldıysa benim gibi daha fazla geç kalmadan izlesin derim.
4
over 1 year ago
hezarfen profile photo
hezarfen
izlediğim en kötü tarantino filmi sona doğru bir kaç sahne hariç tam bir fiyaskoydu benim için..bu filmde tarantinoya tek teşekkürüm sadece Christoph Waltz olabilir..
Christoph Waltz olur
1
over 1 year ago
kaptankaptanim profile photo
kaptankaptanim
Nazilere nazi gibi davranmak gerekir.
1
over 1 year ago
DiLaBah profile photo
DiLaBah
Çook güzel film. Brad ve Waltz harika
2
over 1 year ago
kaisersoze profile photo
kaisersoze
2
almost 2 years ago
Benq35 profile photo
Benq35
tarantino'yu bana sevdiren film :)
0
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
klasik tarantino özellikli bir filmde komik brad pitt, etkileyici waltz ve birçok renkli karakter varsa daha ne isteriz ki
0
2 years ago
EliteBrains profile photo
EliteBrains
tipik Tarantino tarzı
0
2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Harika bir film. Özellikle C.Waltz'ın oyunculuğuna hayran kaldım filmde.
1
over 2 years ago
neway profile photo
neway
Ah sevgili Tarantino, yine yapmışsın yapacağını.Hepimizin bir parça içinden geçmiyor mu tarihin tozlu sayfalarını çevirip acıları gördükçe Hitler'in böyle bir sonunun olması? Eminim geçiyordur. Tarantino bu filmle o istepe kulak vermiş. Ayrıca Hitler'in temsilinin bir parça farklı göründüğünü düşündüm nedense, en azından diğer filmlerden farklı olan bir yanı vardı. Başarılı bir filmdi, 4 koldan ilerleyip olayları birleştirmesi falan, tam Tarantino işi.
1
over 2 years ago
nilufer510 profile photo
nilufer510
quentin tarantino'nun en sevdiğim filmi.
0
over 2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
hayran oldugum alman ekibin hollywood'a transferi benim icin hayal kirikligi oldu... tarantino filmi olmasi az da olsa teselli gibi..
0
over 2 years ago
umrant profile photo
umrant
C.Waltz ne oynamıştır ama.İyi oynamıştır,güzel oynamıştır.Tarantino nun tipik kanlı fantazisi devam etmektedir.Bu kez tarihsel bir yaraya parmak basarak.Yahudi soykırımına uğrayanların intikamıdır bu film.
3
over 2 years ago
crimson profile photo
crimson
süt ve kart sahneleri dışında tipik bir q.tarantino filmi. uzun,absürtlüklerle dolu,izlenilmekten keyif alınacak sahnelerinin toplamı 20 dakikayı geçmeyecek bir görüntü kirliliğinden ibaret. bir de bu adamın saçmalayışlarını "adam dâhi abi,böyle adamlar absürtlüğü sever" diyerek savunan bir kitle var ki aman aman... yarım yamalak filmleriyle izleyicilerinde "sanatçı umursamazlığı" izlenimi uyandırmaktan başka yeteneği olmayan tarantino'ya büyük usta a.hitchcock'un: "sen hangi cüretle az sayıdaki üstün insanlara dahil olduğunu sanıyorsun?" sorusunu iletmek istiyorum.. zaman kaybı.
4
over 2 years ago
Poker profile photo
Poker
Altyazılı izleyince filmin kalitesi ortaya çıktı
1
over 2 years ago
Poker profile photo
Poker
Konu harika ama daha akıcı olmalıydı
0
over 2 years ago

Who liked Inglourious Basterds

Who wishlisted Inglourious Basterds

Shelves that Include Inglourious Basterds

Interesting content shared about Inglourious Basterds

^ Back to Top