Innocence of Memories (2015) poster

Innocence of Memories (2015)

Tags
Director
Runtime
97 minutes
SuAgaoglu Dünya çapında 12 milyonu aşkın okuyucuyla buluşan Orhan Pamuk'un aynı adlı romanından uyarlanan Masumiyet Müzesi Kemal ve Füsun’un 70’li yıllarda yaşadıkları trajik aşkın ve bu aşka tanıklık eden eşyaların hikâyesini anlatıyor. Hayallerden kurulu bir müze olur mu? Sahibi Nobel Edebiyat Ödüllü dünya çapında bir yazarsa olur. Hatıraların Masumiyeti, yalnızca bir edebiyat şaheseri değil aynı zamanda yedinci sanatı da besleyen hayal ürünü ama gerçek bir müze.Film, eşyalardan hareketle şehrin büyülü kimyası, manzarası ve aşk hikayelerine doğru bizi eşsiz bir yolculuğa çıkarıyor. Başarılı belgeselci ve klip yönetmeni Grant Gee’nin kişisel merakıyla başladığı film yolculuğunu gerçekle hayalin, yazarla karakterlerin ve aşk ile İstanbul’un iç içe geçtiği olağanüstü bir filme dönüşüyor.

Trailer not available.

eminuk profile photo
eminuk
Aslında film çok güzel olabilirdi. Çok sevdiğim ve etkilendigim kitabın müzesini görme şansım hiç olmadı malesef. Filmde kitaptan alıntılarla eş zamanlı müze ve ilgili İstanbul mekanları vardı. Bu kısım beni çok cezbetti. Kitabı adeta yaşama fırsatı buldum. Buraya kadar her şey güzel fakat içine Orhan Pamuk söyleşisi katmak (vermeye çalıştığı bazı mesajlarla birlikte ) taksici, kaptan ve hatta Türkan Şoray i konusturmak kimin aklına geldiyse kendisine teesssuf ediyorum. Bu kadar derin bir aşk mevzusunu siiyasi mesajlarla hiç etmek akıl karı değil. Muhtemelen bir kafa karışıklığı olmuş, bu da beni rahatsız etti. En sevdiklerim arasına girebilecekken vasat bir film haline gelmesine üzüldüm.
0
8 months ago
dreaf profile photo
dreaf
vasat ötesi bi film ne umutlarla gittim kitabı okuyup müzeyi gezdiğim için ingilizce olması apayrı bi saçmalık orhan pamuk kendini pohpohlamak için yapmış resmen
1
8 months ago

Who liked Innocence of Memories

Who wishlisted Innocence of Memories

Shelves that Include Innocence of Memories

Interesting content shared about Innocence of Memories

^ Back to Top