Inside Llewyn Davis (2013) poster

Inside Llewyn Davis (2013)

Director
Country
USA
Runtime
104 minutes
Blacklion Müzik tarihinden melankolik, bazen acımasız olduğu kadar da eğlenceli bir dönemi anlatan Coen Kardeşlerin son filmi, genç bir folk şarkıcısının 1961 yılında New York müzik piyasasında tutunma mücadelesini izliyor. New York kışının insafına kalan Llewyn Davis elinde gitarıyla bazılarına kendi yol açtığı türlü aksilikleri aşmaya çabalamaktadır. Ne iş olursa yapmakta, Greenwich Village'daki kafelerden görüşme yapmak üzere boş Chicago kulüplerine savrulup durmaktadır.

eminuk profile photo
eminuk
Bilemedim, bir şeyler eksik gibi filmde. Müzikler çoğu filmin kurtarıcısıdır ama bunda işe yaradığını söyleyemeyeceğim.Belki de "folk music" benim tarzım değildir. Filmden çok sık koptum. Tam olarak nedenini açıklayamasam da sevmedim.
0
4 months ago
deryacengiz profile photo
deryacengiz
en sevmediğim Cohen Kardeşler filmi oldu
3
10 months ago
eskon profile photo
eskon
Altmışların blues müziğine sakin bir yolculuk...
0
1 year ago
cimcini profile photo
cimcini
Tam Cohen filmii. akıyor akıyor akıyor...ya o sarı kediş yok mu fıstık fıstık. o kapıdan kaçışları: kedi severler bilir: çıkarmak istersin çıkmaz ama özgür ruhlar ya kaçar giderler canları istediklerinde. ulysses de llewyn de aynı ruha sahip gibiler sadece özgürler ...
1
1 year ago
melikebf profile photo
melikebf
Hımm ne desem bilemedim kötü desem kesinlikle olmaz çok iyi de diyemem ortalarda bi yerde desem zannetmiyorum. Sanırım değerlendirmeye alamayacağım... Bence sakin (çok sakin ama )bir ruh hali içindeyken izlerseniz sıkılmadan sonunu getirebilirsiniz aksi takdirde 20 dakika içinde bunalırsınız.. Sıkılmadığımı da ayrıca belirteyim. Coen kardeşler bunu nasıl yapıyor bilmiyorum ama sonuçta bi şekilde kapılıyorsunuz filme. ( Kedicilere not: Toplanın :) )
3
1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Film zaman zaman biraz sıksa da içindeki çok güzel müziklerle kendine bağlı tutuyor.
3
over 1 year ago
Novella profile photo
Novella
ah bu coen kardeşler yok mu...
1
over 1 year ago
esarialtin profile photo
esarialtin
Coen Kardeşler'in elinden çıktığı her saniyesinde anlaşılıyor İnside Llewyn Davis'in. Noir sahnelerin üzerine döşenen umut taşları, izleyicilerin her an içinde yer almak için yer aldığı resimler, akılda izlerini bırakmadan gitmiyor. Sinema, yaşamın siyah beyaz olduğu yerlerde bile rengarenk bir insanın hikayesini arayıp buluyor sandıklarda. Bu adamın gerçek adı ise Llewyn Davis karakterinin içinde bir yerlerde gizli. Dave Van Ronk ilham kaynağı olmuş Coen kardeşlere, enteresan bir hikaye üzerine bıraktığı şarkıların resitali bu film de. Film ismini Insede Von Ronk albümünden almakta. Üzerine idam edilmesi gereken bolca şişe bırakma tehlikesi içerdiğini söylemeden edemeyeceğim.
1
over 1 year ago
xavalon profile photo
xavalon
Özellikle kedi sever izleyecilere tavsiyemdir. Güzel bir dönem filmi. Justin Timberlake bir görünüp kaçtı. İzlemekte fayda var.
0
over 1 year ago
mrfaruk profile photo
mrfaruk
:) bu sanatsa ben sanattan anlamıyorum.tabi eleştirirken şuna dikkat etmek lazım zaten filmin olayı bu dram yani kendi türünde amacına ulaşmış bi film başarılı
0
over 1 year ago
TabuttaRovasata profile photo
TabuttaRovasata
muhteşem müziklere sahip oldukça güzel bir coen filmi.
0
almost 2 years ago
yabann profile photo
yabann
Isınamadığım bir film . Film başladı ve ben birşeyler olmasını beklerken bitti :) müzikleri , oyunculukları güzeldi fakat demek istediğim yavaş ve sonunu beğenmediğim bir film oldu .
1
over 2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
nasıl becerdiklerini bilmiyorum ama bu adamların filmleri insanı teslim alıyor gibi. öylece izliyorsun soluksuz. nedense mutlu son dilemiştim filmi izlerken... olmadı tabi ki
1
over 2 years ago

Who liked Inside Llewyn Davis

Who wishlisted Inside Llewyn Davis

Shelves that Include Inside Llewyn Davis

Interesting content shared about Inside Llewyn Davis

^ Back to Top