Inside Out (2015) poster

Inside Out (2015)

Director
Country
USA
Runtime
95 minutes
Blacklion Bulutların üzerinde macera dolu bir balon yolculuğundan canavarlarla dolu bir şehre varış. Babası San Francisco’da yeni bir işe başlayınca Orta-Batı’daki hayatından kopmak zorunda kalan Riley de hepimiz gibi duyguları ile hareket eden bir kızdır. Neşe, Korku, Öfke, Tiksinti ve Üzüntü (Gupse Özay)... Bu duygular, Riley’nin zihninin içinde ana merkezde yaşar ve ona günlük hayatında tavsiyeler verirler. Riley ve duyguları San Francisco’da yeni bir hayata alışmak için çabalarken ana merkezde kargaşa baş gösterir. Neşe’nin, Riley’nin en önemli duygusu olmasına ve her şeyi pozitif tutmaya çalışmasına rağmen, diğer duygular yeni bir şehre, eve ve okula uyum sağlama konusunda birbirleriyle çelişir.

mylethe profile photo
mylethe
Sen ne tatlı filmsin ya? Filmin en sevdiğim yanı hayatımızda uzuldugumuz zamanların da olduğu ve bunların olması gerektiğinin de anlatılmış olması gerektiğiydi. Çünkü hata yapmaktan korkan , risk almayan insanlarız bu da yaratıcı dusuncenin önündeki en büyük engel. Senaryo ve filmin görselliği harika ayrıca değindiği noktalara çok eğlenceli bir hava ile yaklaşmış kesinlikle çok başarılı bulduğum bir film oldu benim için
1
25 days ago
Novella profile photo
Novella
Çok özel bir senaryo. Yaratmanın artık bu kadarı. Dahası düşünülebilir mi bilemiyorum. Kısacası; çarptı. Farklı örneklerine sık rastlamamız ümidiyle diyelim.
2
2 months ago
Winchester00 profile photo
Winchester00
İzlediğim en güzel animasyon filmlerinden biriydi İnanılmaz bir kurgu yapılmış her detayı düşünülmüş. Hem güldüm hem ağladım. 2. filmini sabırsızlıkla bekliyorum
0
3 months ago
Philosophy profile photo
Philosophy
Son zamanlarda izlediğim en tatlı, şeker animasyon. Hayal gücüne hayran kalınası. İnsan düşünmüyor değil beynim de böyle küçük mutluluklar olsa diye. Yaratıcılığa hayran kaldım. Lütfen izleyin.
3
3 months ago
otekiben profile photo
otekiben
ya ne sevimli bi fikir, nasıl tapılası bi yaratıcılıktır bu. hem ağlatan hem güldüren geneline 10 puan, credits olayına 10 kere 10 puan, "kız alarmı" sahnesine milyon kere 10 puan :D
10
5 months ago
Gofi profile photo
Gofi
çok etkileyici, çok çok sevdim.. üzgün olduğumuz anlar olmasaydı sevincimiz de bu kadar kıymetli olmazdı mesajını çok güzel yansıtmış. bu kadar geç izlediğim için kafamdaki minik kırmızı şeyden ateşler çıkıyo şu an :)
1
5 months ago
eskon profile photo
eskon
Oldukça orijinal bir fikir, mükemmel bir konu... Bunun için bile kaçırmayın derim ki çocuklar için harikulade bir yapım. Öğretmen veya ebeveyn falansanız 'çocuklara izletilecek filmler' listesinde kesinlikle yer almalı...
1
6 months ago
kaptankaptanim profile photo
kaptankaptanim
Bu sene içinde Hayat Kitabı'ndan sonra izlediğim en etkileyici animasyon diyebilirim. O kadar etkilendim ki ama bu sadece çocuk kalanların anlayabileceği bir duygu. İnsanı bu kadar basit ve tatlı bir dille insana anlatıyor. Öyleyse etkileyici bir tiyatro oyunu kadar iyiydi diyebiliriz. Duygularımız, Bilinçaltımız, Anılarımız, Çocukken kendi kendimize kurduğumuz oyun evrenleri. en değerli oyuncaklarımız ve dostluklarımız bir kez daha geliyor gözümüzün önüne. Küçükken taşındığımda hissettiklerim, arkadaşlarımı özleyişim, evimi özleyişim bu kadar gerçek olabilirdi dedirtiyor gerçekten. İzleyen bir şey kaybetmez mi bilemiyorum ama izlemeyen çok şey kaybeder. Pixar adını duyduğumda bu kadar etkileneceğimi zaten biliyordum. Helal olsun hala çocuk kalanlara ve bize çocukluğumuzu geri kavuşturanlara. Elinizi sıkmak isterdim.
0
6 months ago
Feedback profile photo
Feedback
gecegece izlememdenmidir bilmiyorum ama diger animasyonlar gibi neselendiremedi beni, tam aksine ya ben olsaydim diye soru sordurarak huzunlendirdi. Gercekten cok iyi bir animasyon izleyen hic birsey kaybetmez.
0
7 months ago
potakal profile photo
potakal
ya nasil güzellik! artik her hareketimde bu animasyonu hatirlayip neseye hakkini verecegim diyor insan izleyince (: cok guzel noktalara deginilmis ve guzellik de bir hayal gucu arti guldurdu de. tereddut etmemeli izlemek icin. ozellikle iyi olmadiginiz bir anda izlemek icin birebir :') benim gibi utopyalara inanmaya dunden razi insanlari da moda sokar o ayri. ben de burcst gibi hemen kendi kafamdakileri dusundum ^^ sondaki kedi sahnesine koptum :Dd
7
7 months ago
sercandevran profile photo
sercandevran
izlediğim en iyi animasyon filmiydi. müthiş bir hayalgücüyle yapılmış ve en ince detaylara kadar muazzam eğlenceli bir şekilde sunulmuş bir film. bugüne kadar öğrendiğim şeylerin, duyguların çok kompleks ve çözülmesi zor durumlar olduğunu düşünürdüm film bittikten sonra evet ya işte bu kadar basit dedim :)
1
8 months ago
Swanson profile photo
Swanson
Pixar yapınca kötü olmaz diyorsun... Yok artık dedirtecek detaylara kadar olayı harika anlatıyor.
0
8 months ago
melihkk1 profile photo
melihkk1
Çok güzel betimlemelere ve göndermelere sahip film
0
8 months ago
pelinsvr profile photo
pelinsvr
harika bi hayal gücü ürünü, çok güzel animasyon filmi
2
8 months ago
pembekelebek profile photo
pembekelebek
çok değişik ve güzel bir animasyon filmi.. izlediğim en iyi animasyon filmlerinden biri..
3
8 months ago
nihan.dideden profile photo
nihan.dideden
just say wow! bir animasyon nasıl bu kadar gerçekçi olabilir...kahkaha attım ki bu bana kolay kolay olmaz (içimde genelde hüzünlünün sesi hakim) aynı anda duygulandım yahu.Harikaydı! izleyin,izlettirin,yeniden yeniden izleyin ;)
7
8 months ago
SNOWSXYZ profile photo
SNOWSXYZ
İzlediğim en iyi animasyonlar arasında. Duygulandırdı .
3
8 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Pixar yeniden çıtayı yükseltmiş. Artık bundan sonraki projelerini herhalde çok daha büyük beklentilerle izleyeceğiz. Finding Nemo' dan beri izlediğim en iyi Pixar animasyonuydu açıkçası. Konu çok yaratıcı ki sadece konuyla sınırlı kalmıyor içerisinde gerçekten çok yaratıcı sahneler var. Dram ve komedi müthiş harmanlanmış. Daha nice böyle harika yapımlara.
15
9 months ago
Turuncuklaket profile photo
Turuncuklaket
Ben bu filmi annemle izledim ve çok eğlendik, ilk başta bana çizgi film mi izletçen kız filan dedi ama sonra o da filme baya kaptırdı kendini :) Bi ara hadi hadi koşun koşun filan diyodu hatta :) Ben şiddetle tavsiye ederim animasyon severlere, sevmeyenlere de tabi bu filmden sonra severler belki :) Şöyle bi düşününce hepimiz kendimizi bulabilir bu filmde. Filmi izledikten sonra bana bir pozitiflik geldi, neşe yi hemen devreye sokuyorm. Neşe çok iyi kız, onu üzmeyin :) Umarım bu pozitifliğimin etkisi uzun sürer :)
1
9 months ago
Sefa profile photo
Sefa
Her duyguyu yaşadığım çok tatlı bir animasyondu. Filmi ilk açtığımda Küçükken izlediğim bir varmış bir yokmuş insan vücudu çizgi filmini anımsatmıştı. Süperdi beni çok etkiledi konusu işlenişi harikaydı. Şiddetle tavsiye...
3
9 months ago
DUA profile photo
DUA
milletin neşesi ne fedakar :) çok güzel bir animasyon ....
2
9 months ago
perdoso profile photo
perdoso
Çok değişik bir kafa ile yapılmış bir film. İnsanın kişilik gelişimini çok güzel anlatıyor.
0
10 months ago
DedektifGadget profile photo
DedektifGadget
Bugün bana emanet edilen 7 yaşında zıpır yeğenim ile izledim. Ordan oraya koşturan çocuk filmden sonra bi sakinleşti. bu filmin senaryosunu yazan böyle hayal gücüne sahip insanlara hayran kalmamak elde değil..
5
10 months ago
burrju profile photo
burrju
Çok tatlıydılarr :) her duyguyu yaşadım gerçekten izlerken :D
9
11 months ago
Mouge profile photo
Mouge
Pixar her seferinde kendini aşıyor. Kesinlikle herkesin seyretmesi gereken muhteşem bir filmdi. Ay ben animasyonu ne yapiyim çocuk muyum falan diyip geçmeyin çünkü izlediğim nice filmden daha sağlam bir senaryo ve işlenişe sahipti. Ayrıca acayip de komikti :)
0
12 months ago
UNALILK profile photo
UNALILK
İstisnasız herkese tavsiye edilir :)
8
1 year ago
.SimS. profile photo
.SimS.
bu ne güzel animasyon bu ne güzel filmdi öyle :) tek kelimeyle BAYILDIIIM :) çok farklı konusu olan çok farklı duygular yaşatan izlerken keyif aldıran we düşündüren çok beğendiğim bir animasyon filmi oldu , mutlaka 2. filmde çıkmalı ki bence ''Ergenlik'' derken beğenirseniz ergenlikte neler olur görürsünüz mesajı wardır :D ben çok beğendim uzun zamandır izlediğim en iyi en farklı animasyondu tawsiye ederim :)
7
1 year ago
SuaY profile photo
SuaY
Animasyon deyince eğlenceli komik bişey düşünülür genellikle. Buda öyleydi ama altında çok derin mevzular vardı. Her bir duyguyu ayrı sevdim :D Üzüntüye biraz sinir olmuş olabilirim başlarda. Favorim sinirli ''Felaket tellalı anne treni istasyona yaklaşıyor tü tü tü'' :D iyiydi beklentimin üstündeydi. Bir tavsiyede benden izleyin diyorum.
9
1 year ago
burcst profile photo
burcst
Çok tatlı bi animasyondu.Aslında duygularımız bizi kontrol ediyor gibi görünüyor ama belki de biz onları kontrol ediyoruzdur.Belki kafamızın içinde bize yardım eden dostlarımız,bizim için kendini paralayan bir adet neşe'li yardımcımız vardır ve tek yapmamız gereken, üzgüntü ve kızgıntımızı da yanımıza alıp ona daha çok yardım etmektir ;) şu an en çok kendi kafamın içindeki tipleri merak ediyorum :D gerçekten çok eğlenceliydi,izlemenizi tavsiye ederim..
11
1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Bu filme nasıl bir yorum yapayım bilemedim. Her yönüyle mükemmeldi. Fikir senaryo komedi ve dram harikaydı. Gülüp gülüp hüzünlendim :) Yakınlarda olsalar gidip tek tek senaristlerin ellerini öperdim :D Son yıllarda izlediğim en iyi animasyon filmiydi.
8
1 year ago
Senemini profile photo
Senemini
Bayildim, izledigim en guzel animasyon diyebilirim. Cok cok guzel, mutlaka izleyin.
6
1 year ago
Gunes profile photo
Gunes
harika
2
1 year ago
Peris profile photo
Peris
İlk izlediğimde abartmışım gibi gelmişti ama gerçekten güzel bir yapım... Pixarın genel çizgisinden farklı bir yol seçmiş -ki bence bir adım üste taşımış- risk alan zorlayıcı bir hikayesi vardı.Çok beğendim. Dublajlısı çıkınca, bir kez de öyle seyrederim herhalde...
2
1 year ago
phoeniks profile photo
phoeniks
Mükemmel bir filmdi uzun zamandan beri bu kadar tatlı film izlememistim bayıldım harika mutlaka izleyin:))
5
1 year ago
neway profile photo
neway
Konusuna göz atmaksızın başladığım, beni epeyce şaşırtan bir film oldu. Doğrusu duyguların ve beyin işleyişinin bu şekilde ele alınması hoşuma gitti. İtiraf etmeliyim, bazen tüm 'little voices' ekibini bazen duyabiliyorum.
4
1 year ago
psykhe profile photo
psykhe
çok güzeldi :)
3
1 year ago
berrn profile photo
berrn
waffle yemeye gidip tiremisuyla dönmüş gibiyim :'(
3
1 year ago
SoulArt profile photo
SoulArt
Pixar isminin hakkını verememekle birlikte güzel bir animasyon. Zira isim Pixar olunca beklenti aşırı oluyor. güzel film tavsiye ederim
1
over 1 year ago
FragmanTV profile photo

Who liked Inside Out

Who wishlisted Inside Out

Shelves that Include Inside Out

Interesting content shared about Inside Out

^ Back to Top